Skocz do zawartości

Śledstwo ws. wyników wyszukiwania


gibki

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyśl sobie jakbyś musiał płacić za minutę rozmowy np. 20 zł. Byłbyś zadowolony?
To bym zmienił operatora.

Po prostu nie wierzysz, że istnieje wolny rynek. Twoim zdaniem jedyne co może istnieć to monopol, albo monopol kontrolowany przez państwo.

Google-Moogle zaczyna mieć w tyłku swoich klientów, bo przecież nigdzie indziej ciastek nie kupią. Cały czas robi coraz gorsze ciastka i oczywiście winduje ceny tak...
że powstaje konkurencja, która produkuje lepiej i taniej. GM albo zwiększa jakość albo bankrutuje.
Fabryka opakowań ciastek twoich rodziców właśnie upadła bo Google Moogle z dotychczasowych czterech producentów opakowań wybrała trzech najtańszych.
No i prawidłowo. Po prostu właściciele fabryki byli za głupi, żeby zwiększyć efektywność, obniżyć koszty albo produkować opakowania do czegoś innego.

Jak czytam takie komentarze to mogę tylko powiedzieć: komunistyczny CRAP. Komercyjna firma ma niby utrzymywać inne (z jakiej racji) i wybierać jak najgorszych dostawców, zeby jakiś osioł co firmy nie umie prowadzić nie zbankrutował. Oczywiście wolnego rynku nie ma. To cud, że w ogóle jeszcze google istnieje. Mam wrażenie, że gdyby nagle się "zamknęło" to nikt by się na jego miejsce nie pojawił i trzeba byłoby co najmniej zamknąć internet, bo nie byłoby nikogo kto dostarczy email, wyszukiwarkę i komunikator.

No i oczywiście, świetnie, że istnieje TPSA i Wedel. Gdyby nie oni to w całej Polsce nie byłoby telefonów ani ciastek :aniolek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny świetny pomysł, cenzura internetu w całej UE:

https://wyborcza.biz/biznes/1,100896,873948..._blokowane.html

Po prostu producenci rozwiązań sprzętowych typu BlueCoat muszą znaleźć nowe rynki zbytu bo widocznie Chiński się kurczy. A wyobrażacie sobie jaka to musi puść moc obliczeniowa żeby zanalizować ruch z całej UE :? już widzę te farmy serwerów, p*.* politycy nie zdają sobie sprawy jakie to koszta i że to walka z wiatrakami. W sumie powinni iść dalej i zakazać stosowania protokołów szyfrujących bo to zataja przesyłane informacje.

Aplikacje internetowe, systemy wspomagające SEO, programy pod Windows i Linux, info na https://shad.net.pl - dopisz się do Katalogu Firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest monopol to nie ma zainteresowania innych firm świadczeniem tego typu usług. Jednak czym mniej państwa w biznesie tym lepiej. Wiadomo, sprawy jak służba zdrowia, obronność, bezpieczeństwo muszą być nadzorowane, wchodzenie w kontrole biznesu to nie bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co komunistom z UE do czyjegoś algorytmu.

Socjalizm gospodarczy to nie komunizm.

Ja popieram działania UE, bo bardzo nie podoba mi się taki chamski monopol jak Google: chcesz być w naszej wyszukiwarce? nie możesz wstawiać reklam tekstowych innych niż nasze adsense - a my możemy cię zbanować w adsense za nic i nie wstawisz żadnych. Poza tym sprawa zbierania informacji z sieci bezprzewodowych samochodami od Google Street View pokazuje, że Google jest znacznie bardziej niebezpieczną korporacją niż Microsoft czy Apple, bo te dwie tylko ograniczają wolność użytkowników (DRM, TCPA...) a Google nie tylko popiera ekstremalną ochronę praw autorskich, usuwając bez ostrzeżenia np. blogi na Bloggerze gdzie kilka komentarzy zawiera linki do pirackich MP3 czy zawieszając kampanie AdWords bo tytuł jednej reklamy zawiera znak towarowy z zupełnie innej branży będący generycznym słowem, ale także gromadzi informacje o wszystkim, nawet o osobach niekorzystających z usług Google, posiada systemy AI i pracuje nad komputerem kwantowym, po to żeby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność zbierania i przetwarzania informacji, które później można wykorzystać w niewłaściwych celach (już częściowo Google to robi - zalogujesz się na konto Gmail powiązane ze zbanowanym kontem AdWords, a później na swój AdWords, to ci go zbanują).

Wolny rynek ogólnie się nie sprawdza, czego przykładem może być chociażby zanieczyszczone powietrze w Szanghaju, gdzie korporacje nie mają żadnych ograniczeń więc śmiecą ile się da, bo tak im się bardziej opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lords, dziki kapitalizm nie jest dobrym rozwiązaniem :aniolek: Ktoś mądry kiedyś powiedział, że im mniej państwa w gospodarce tym lepiej, ale to duże uproszczenie. Jest sporo mechanizmów pozwalającym bogatszym być jeszcze bogatszymi. Finalnie zawsze traci na tym konsument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, chodzi o to że nie ma na rynku innego operatora.

Przecież jest mnóstwo operatorów. Jeśli mamy na rynku monopol to oznacza, że państwo go ustanowiło, albo rynek innej usługi nie potrzebuje.

Ja popieram działania UE, bo bardzo nie podoba mi się taki chamski monopol jak Google

Jaki monopol? To nie ma yahoo, msn, cuil i 256 innych wyszukiwarek? Jak ostatnio robiłem filtry do analizy trafficu na paruset witrynach w firmie to baza danych parametrów / regexów miała ponad 500 rekordów.

Wolny rynek ogólnie się nie sprawdza, czego przykładem może być chociażby zanieczyszczone powietrze w Szanghaju, gdzie korporacje nie mają żadnych ograniczeń więc śmiecą ile się da, bo tak im się bardziej opłaca.

Widzę, że jesteś fanem PKP i państwowej służby zdrowia :aniolek: Płacenie za śmiecenie, które rozwiązałoby problem to dalej wolny rynek. To, że każdy może śmiecić ile chce raczej przypomina komunizm (rzeki czy środowisko jest "wspólne" - to niech zatruwa kto chce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności