Skocz do zawartości

[Spam] Kradzież tekstów przez bezlimitow.tk?


xjokox

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeglądałem swoje wpisy do katalogów i zauważyłem że wpisy w katalogach czy też preclach, stronach są nagminnie pobierane przez wyżej wymienione strony gdzie stawiane są na nich spamy, przekierowujące do serwisów w temacie. Pisałem do nich maila ale oczywiście bez odzewu, a wygląda to tak: klik Wpis: https://katalog.gazeta.pl/aktualnosci,i,med...,polsku,s,4232/ ich spam: KLIK

takich przykładów można mnożyć, trochę to denerwujące jeżeli ktoś płaci za artykuły precel a oni maja to za darmo. Wszystko stawiają na bezpłatnych domenach itd. Nawet jak ktoś da unikalny opis czy też artykuł to i tak zostanie on powielony na takich spamach. Zobaczcie sobie Wasze katalogi w szczególności wpisy z grami czy muzyką itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to taki skrypt który pobiera sam treści i tworze z nich inne serwisy.Stare jak świat spamu :)

Nie wiem czy był byś tak zadowolony MaxPan jakby ktoś Ci przejechał tak strony i z Twoich unikalnych artów zrobił taki spam.:) Nie chodzi mi tu przecież o skrypt. Niby taka firma a nie stać ją na zakup tekstów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie kredytówki nonstop jadą ... i nic z tym faktem nie robię bo i po co - szkoda nerwów.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby taka firma a nie stać ją na zakup tekstów itd.

Znaczy niby jaka firma? Taka, która zarabia kasę na udostępnianiu możliwości ściągania warezu? Jak by się ktoś porządnie zawziął i miał dobrego prawnika, to myślę, że by ich usadził. Tym bardziej, że - jak słyszałem - już kilku osobom nie podobało się, gdy próbowali ich naciągać na kasę przy pomocy "niezbyt korzystnego" dla ich klientów regulaminu.

Wiązanie krawatów, tańce murzyńskie, wizytówki, reklamy i inne akrobacje.

Dobre strony, unikalny opis? Moderowany katalog stron i Katalog stron www - pisz po darmowe kody. Sklepy internetowe, handel: katalog askway.biz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż skoro Agora > https://katalog.gazeta.pl/?action=rss&id2=new nie skorzystała gdy wysłałem "poprawkę" (to w zasadzie nawet nie poprawka ale odgórne ograniczenie bo nie każdy ograniczał swoje opisy w rssach) to i kradną :)

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Wasze zaplecza to można się po cześci ciekawie zabezpieczyć. Ja w swoim rozwiązaniu, które tworzę na potrzeby seo wykorzystałem fakt, że te spamy pobierają treści przez skrypty na serwerach hostingowych (bo spamerom nie chce się wykorzystywać zwykłych maszyn "w domu" do tego celu, w głównym sensie łącza). I robię tak, sprawdzam po IP nazwę hosta, jeśli host ma w nazwie jakiś darmowy hosting lub nawet płatny z określonej listy to dostaje takie informacje, gdzie w tekście większość wyrazów to ku**a itp. I leci to w świat :) Plus jest taki, że administratorzy darmowych kont, będą usuwać takie strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrypty korzystają ot dawna z dobrodziejstw Proxi, banowanie IP nic nie daje ( na darmowym hostingu taka maszyna działać nie będzie), i twoje rozwiązanie prawdopodobnie tez, bo ja tak do końca nie zajarzyłem o co chodzi tobie z tymi k;;;ami :). Zasada prosta, srypt szuka teksty w/d slow kluczowych i tworze proste stronę na plikach tekstowych. Dodatkowo ma wbudowany mikser który zamienia słowa na synonimy, lub pozostawia jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej chodzi mi o to, że strona zostaje bez zmian oprócz tekstu głównego - artykulu, tagi wszystko są w stronie na swoim miejscu, ale chodzi o to, że w głównym tekście określone wyrazy (np. za, do, ma, któr(*), jak(*), gdzie itp.) zamieniane są losowo na np. "ku**a, deb**, ..." itd. W dodatku te wyrazy łączą się, kiedy losowanie na to pozwala np. jak jest:

"Ala ma kota" > [in] > jak jest los(0, 3)=2 to kopiuje do podmiany z lewej o jeden znak wiecej jak wypadnie 3 to z prawej > [out] > "Alaku*** kota".

Na liście też proxy będą, choć te używane przez spamerów, to w większość proxy na hostingach w sensie widać to w nazwie po IP. Mi tu nie chodzi głównie o blokowanie, ale utrudnianie życia spamerom i w jakimś stopniu ochrona przed skopiowaniem całego arta przez bota. Na spamach jak widać często cały tekst jest kopiowany w pełni lub kawałkach. Jeszcze trzeba by przekręcanie tych brzydkich słów zrobić, żeby się też zabezpieczali spamerzy, a nie wszystko na łatwiznę.

W sumie to zobaczę w praktyce, czy to wypali jak skończe swoją usługę z tym mechanizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności