Skocz do zawartości

Walka ze śmieciami w katalogach i preclach


bardyt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak masz, hmm co najmniej 10 minut to przeczytaj... - zacznij od opis przedsięwzięcia, bo to mały wstęp, a od czegoś zacząć musiałem...

Nie wiem co prawda na ile to realne, co tutaj opiszę, wiele osób może ten temat wyśmiać lub wsadzić w sobie w "bajki" przy herbacie/kawie, jednak jak już zacząłem to przeleję, to na tekst co mi siedzi w głowie...

Otóż nie trzeba pisać, że po prostu ludzie zaśmiecają wpisy nie raz kopiując jeden opis po 100 razy lub więcej, oczywiście nijak to się przekłada do efektów, a katalog sam w sobie po 2 dniach ma 5000 wpisów, z czego może, podkreślam może 10%, no góra 25% będzie w miarę unikalna! Oczywiście moderatorzy walczą z tym jak można, ale co Wy na to by ułatwić sobie to zadanie?

Dzisiaj mamy najnowocześniejsze języki do stron internetowych, także myślę, że ten pomysł powinien się udać, tylko kto go zrealizuje to nie wiem, bo ja nie czuję się na siłach.

A co mi tak właściwie chodzi po głowie?

Pomyślałem, by ułatwić życie wielu osobom, przede wszystkim moderatorom katalogów.

Obecnie w jednym z polskich spisów katalogów można znaleźć ponad 10 000 katalogów stron internetowych, tylko, że miałem całą tą listę i osobiście wybrałem z 5000 darmowych jakoś 800 w miarę dobrych katalogów! Nie wiem jak sytuacja z płatnymi, choć podejrzewam, że większość kat. płatnych można pominąć, bo szkoda na nie pieniędzy...

Opis przedsięwzięcia:

Przechodzę do sedna sprawy. Co Wy na to by stworzyć uniwersalny dodatek do sprawdzania unikalności tekstów, działał by on z wszystkimi najpopularniejszymi skryptami katalogów stron.

Na czym polegałaby jego praca?

Jako iż w dzisiejszych czasach jest realne tworzenie dynamicznych stron internetowym, wydaje mi się, że do zrealizowania jest takie coś, jak właśnie ten dodatek.

Dodatek byłby instalowany w nowo powstałych katalogach, pojawiałby się na podstronie, gdzie uzupełniamy wpis. Dopóki nie zostanie użyty, strona nie zostanie dodana.

W zasadzie jego działanie nie jest trudne, w formularzu wklejamy tekst, potem klikamy np. przycisk "sprawdź", a on miałby za zadanie wysłać najpierw tekst do bazy danych np. mysql czy jakiejś innej, w tej bazie ten tekst miałby być zachowany, po wysłaniu porównywane są inne teksty, jeśli powiedzmy istnieje już tekst w słowo w słowo dodany do bazy, zostaje zwrócony sygnał do formularza, że wpis nie zostanie przyjęty i trzeba zmienić opis. (Najnowsze PHP, Action Script i nie wiem co tam jeszcze, myślę, że da się tym coś takiego napisać).

Sęk w problemie tego dodatku byłby taki, że tekst musiałby być wysłany do zewnętrznej bazy danych, na przykład zrobiliśmy zrzutkę na porządniejszy serwer, który podoła i nie padnie z przemęczenia jak będzie mielona baza danych praktycznie 24/7. A potem z tej bazy by musiał być wysłany błąd lub akceptacja na temat opisu.

Oczywiście trzeba by było ustalić pewne parametry co do wielkości tekstów itd.

Robota o tyle ułatwiona, że moderację za moderatorów, wykonywałby ten dodatek i jeden/kilka serwerów, np. jeden serwer pod otwarty mini, drugi pod Seokatalog itd. nie wiem ile by tego trzeba było. Za to nie powstawałoby tysiące katalogów bez większej wartości, a po prostu mniej, ale każdy z unikalnymi opisami i po prostu możliwe, że przez to bardziej silniejszy, bo obecnie trudno zdobyć sensowne wartościowe backlink...

Kosztowo też by to inaczej zaczęło wyglądać, nie musiałoby być opłat w tak wielu katalogach, bo po prostu samych katalogów wystarczyłoby mniej (bo wiadome, ile można wymyślić unikalnych opisów dla strony), więc koszta mniejsze za kupowanie domen, licencji skryptów, serwerów, templatek do nich i innych bajerów...

*****

Ekhm, tak więc jest cień szansy dla tego, czy nie bardzo? :E

Osoby korzystające z automatów nie powinny się martwić, bo jak będziecie chcieli, to będzie można tworzyć "spamy", a to po prostu będzie nowsza generacja katalogów, o ile będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee a po co tak się męczyć ?

W SEOKacie 1.4 przy moderacji klikasz "Sprawdź unikalność opisu" i w ciągu kilku sekund półautomatycznie sprawdzasz czy opis jest duplikatem - proste, szybkie i skuteczne.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze sie myle, ale byla tez chyba wtyczka do wp tu na forum sprawdzajaca unikalnosc, moze ci sie przyda

no i musze przyznac ze w czasach gdy nikt nie dodaje recznie opisow tylko polautomatem, walic ten sam opis to glupota, skoro napisanie tekstu z synonimami to 10 minut....

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Moc unikalnych opisów w katalogach PRZEREKLAMOWANA.Ja dodaje unikalne opisy tylko w przypadku kiedy katalog jest wart poświecenia 5 min na napisanie od reki opisu.

Tak ja mówił General on już to dawno zrobił u siebie.

Chcesz mieć unikalne treści pisz sam bloga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można byłoby pomyśleć nad dołożeniem do seoka sprawdzania unikalności opisu już podczas publikacji wpisu przez użytkownika - gdyby był duplikatem system nie pozwalałby na dodanie wyświetlając komunikat. (oczywiście opcjonalnie)

katalog sklepów - darmowy katalog PR4 porady, artykuły, produkty.

Atrakcje turystyczne - wyjade.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxPan Co mi z pisania bloga, skoro będzie słabo podlinkowany?

Nie wiem jak tam ze sprawdzaniem unikalności w Seokatalogu, bo nie korzystałem z tego, ale pytanie mam, to sprawdza przed publikacją, czy mogę to sprawdzić dopiero jako moderator tego katalogu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flanker - jeszcze taki się nie urodził co zaprogramował "myślący" system rozpoznający co jest duplikatem a co nie :D

Zresztą nawet wielu "myślących" ludzi ma z tym problem - bo dla jednego unikalny jest tylko opis w którym każde zdanie wpisane w Google nie wyświeli drugiego podobnego a dla drugiej osoby unikalny to znaczy taki w którym wystarczy kilka(naście) pozmienianych synonimów. Kwestia gustu a system działa według algorytmu.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, nie da się porównać znaków i wywalić informacje, że to duplicat? Kiedyś miałem skrypt co znajdywał duplicat linku w spisie, to byłoby mniej więcej na tej samej zasadzie, tylko na jakiejś potężniejszej bazie danych... i po prostu miałby do czynienia z większym tekstem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak już rozumiem półautomatyzm - z braku czasu jeszcze nie przesiadłem się na 1.4 - stąd moje braki.

Ale sprawdzając zapytaniem do googla cały opis w cudzysłowie można stwierdzić, czy identyczny nie występuje już gdzieś (a tak dość często się zdarza).

katalog sklepów - darmowy katalog PR4 porady, artykuły, produkty.

Atrakcje turystyczne - wyjade.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprawdzając zapytaniem do googla cały opis w cudzysłowie można stwierdzić, czy identyczny nie występuje już gdzieś (a tak dość często się zdarza).

Hehe w ten sposób to ok. 99% opisów byłoby unikalnych ale jak już zaczniesz sprawdzać wyrywkowe zdania to tylko ok. 50% a jak jeszcze porównasz ile w tych zdaniach znalezionych jest podobnych synonimów to już tylko 30% :D

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę - ten sposób wyeliminowałby jedynie najbardziej "perfidne przypadki" :D

Dzięki za wyjaśnienia General, przepraszam bardyt za lekki off-top.

katalog sklepów - darmowy katalog PR4 porady, artykuły, produkty.

Atrakcje turystyczne - wyjade.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardyt - żeby nie było że zniechęcam... po prostu dostrzegam ogrom pracy ze zbudowaniem słownika/algorytmu definiującego stopień unikalności/api do zew. połączeń z bazą itd. - jak dla mnie za dużo roboty nad czyms co można zastąpić prostym półautomatycznym rozwiązaniem jakie zastosowałem w 1.4 SEOKata.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nic się nie stało, że mały off-top, ale z tego co ja rozumiem, to on trochę niestety inaczej działa niż miał działać ten dodatek. Bo ten dodatek miał sam sprawdzać już przed dodaniem i blokować wpis, jakby był na start nieunikalny, a nie, że sprawdza się czy jest unikalny czy nie, jak ktoś w innym katalogu go nie zaakceptował lub też jeszcze nie jest zaindeksowany, bo kiedyś pewnie stanie się nieunikalny...

EDIT:

Dobra, ja rozumiem, jak się coś nie da, czy jest z tym ogromny problem, to ok, przeboleję, to, ale zapytać zawsze można było i po to był ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze katalogi były na prawdę warte unikalnego opisu, to by było dobrze :D

Śmieję się w twarz właścicielom katalogów, bo chcą za free mieć content wysokiej jakości w katalogach.

Niech no się zastanowię co właściciele katalogów najbardziej chcą mieć:

- unikalny opis

- opłaty za ich trud i pot w moderacji katalogu

- podlinkowania wpisu

- najlepiej aby osoba dodająca do katalogu nic nie wymagała

Ehh, w jakiej wy rzeczywistości żyjecie, tylko wymagać a nic nie dać od siebie ....

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności