Skocz do zawartości

Walka ze śmieciami w katalogach i preclach


bardyt

Rekomendowane odpowiedzi

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, jeśli chcesz dodać sie do np 500 katalogów, to spróbuj mieć 500 unikalnych opisów, nie mówie o tekstach z mieszarek, bo to w wiekszości to obciach nie logiczny brzmiący po polsku tekst. Całkowicie orginalny tekst mozna dodać do 5-10 najlepszych katalogów na które można poświecić kilkanaście minut, na napisanie orginalnego opisu, na większość szkoda czasu, nie mówiąc że nikt nie jest w stanie napisać 500 całkowicie orginalnych tekstów o tym samym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja tym narzędziem chciałem by te katalogi były lepsze merytorycznie, a nie kolejne śmieci, bo może warto zacząć iść w stronę jakości, a nie ilości? Bo pewnie 100 unikalnych wpisów zrobi lepszego kopa, niż 10 kopii 10 podstawowych tekstów, a to czy unikalne coś więcej dają czy nie, to też można dyskutować, ale uważam, że dają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja tym narzędziem chciałem by te katalogi były lepsze merytorycznie, a nie kolejne śmieci, bo może warto zacząć iść w stronę jakości, a nie ilości? Bo pewnie 100 unikalnych wpisów zrobi lepszego kopa, niż 10 kopii 10 podstawowych tekstów, a to czy unikalne coś więcej dają czy nie, to też można dyskutować, ale uważam, że dają...

Jesteś tego pewien ? Robiłeś test? A może po prostu chcesz mieć dobry content w katalogu, aby go po prostu wykorzystać do większej ilości unikalnych wizyt, co się przełoży na większe zyski z reklam ?

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuje ludzi co mają katalogi i je moderuj ale Panowie nie wiem czy jest tak wiele osób co masę stron dodaje do katalogów i ma do wszystkich dodać unikat. Jak ktoś ma dobry katalog/ precel to myślę, że ludzie i tak do niego dodają dobre wpisy a widzę, że ostatnio moda na SEOkatalogi bez wartości i od razu odrzucają wpisy, bo powielony w kilku katalogach, albo co wkurza odrzucenie bez przyczyny. Ale tracą też na tym sami ich właściciele bo mają mniej wpisów i mniej linków, bo teraz praktycznie chyba każdy je jakoś linkuje/ dopala. Co do tej unikalności to kiedyś testowałem ale na 2 domenach więc to żaden test ale wcale niczym się nie różni w indeksacji 100 unikalnych a kilka powielonych. Wiadomo, że każdy by chciał wydać 100pln za licencję kupić domenę i żeby ludzie mu dawali same uniklane arty i jeszcze linkowali, a zaplecze robi się samo. Ale nie ma co się kłamać jak nie będą to dobre katalogi/precle to nikt nie będzie tracił na każdy Swój czas aby do niego dodać unikat.

Dlatego wydaje mi się że jak coś nie pozmieniają z tymi SEOkatalogami to masa ich umrze śmiercią naturalną, bo nikt nie będzie tracił czasu aby dodać wpis unikalny do śmietnika bez wartości tylko dlatego, że to SEOkatalog, może tak było na początku jak one wchodziły ale teraz jest tego cała masa. Chodź nie zmienia faktu, że to nadal ŚWIETNY skrypt w dobrych rękach pod katalog i całkiem sporo jest fajnie zadbanych i linkowanych SEOkatalogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaję włascicieli katalogów co prą na te unikalne opisy. Strona jaką się dodaje jest przecież ta sama, więc po jakiego wacka pisać inny opis na tą samą stronę?

Chcecie unikatalne katalogi, to nie akceptujcie stron, które już są w innym katalogu, wtedy będzie on naprawdę unikalny.

G nie rozpoznaje unikalnych opisów, tylko jeżeli już to unikalne podstrony i nie chcę wnikać czy w obrębie jednej witryny czy globalnie w sieci. Aby podstrona była unikalna to nie potrzeba unikalnego opisu wpisu w katalogu, a trochę pomyślunku. Bez urazy i z szacunkiem dla tych co moderuja katalogi, jedziecie na jednym skrypcie, zmieniacie templatki i myslicie, że to unikalność? A nie, jeszcze potrzebny ktoś kto opis strzeli unikalny :D

Wydaje mi się, czy uważacie, że G pobiera podstronę łapie link do strony zewnętrznej, potem idzie ileś tam znaków za linkiem i na tej podstawie ocenia czy jakaś postrona jest unikalna, potem porównuje ilość takich samych fragmentów z innymi w sieci i decyduje co jest unikalne?

Mi tam te wymagania unikalności nie przeszkadzają ani tochę, byle by jak pisałem, było gdzieś w regulaminie czy na stronie głownej jasno napisane: tylko unikalne opisy. Wedy oszczędze Wam czasu na moderację i oszczędze swój czas.

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu chcesz mieć dobry content w katalogu, aby go po prostu wykorzystać do większej ilości unikalnych wizyt, co się przełoży na większe zyski z reklam ?
Exe nie rozumiem problemu. Gość może chcieć mieć unikalną, porządna treść w katalogu... a ty nie musisz tam nic dodawać... skoro właściciele katalogów są tacy źli. Jedynie wymagają. No i jeszcze chcą zarobić. Skandal! :D Pewnie jeszcze gość powinien ci wysłać kopię zeznania podatkowego :P

Można by pomyśleć, że dodawania strony z unikalnym opisem do wszystkich katalogów wymaga co najmniej jakaś ustawa a biedni właściciele stron muszą się pocić i wymyślać setki unikalnych opisów :)

Co do pomysłu... racja, że jak treść ma sens i nie przypomina czegoś skleconego przez ucznia 1-ej klasy podstawówki to już i tak jest dobrze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam swoje biuro tłumaczeń, ile można napisać sensownych opisów, które by zawierały ważne info dot. moich usług? 20-30 max, a potem człowieka coś trafia. Na szczęście jest synonimizator, co prawda, opis nie jest już taki ładny, ale zawsze coś, no i zawsze uczciwie uprzedzam administratorów, że to "tekst z synonimami".

[OFFTOP]

Blog=unikalna treść vs linki.

Cóż, @nauka rosyjskiego@ to łatwe hasło, bez żadnego katalogowania/linkowania uzyskałem pr4=WP+unik.

Linki to zło :)

Po tym jak w kwietniu rozbił się nam rząd, w necie pojawiło się nagranie z miejsca wypadku i oczywiście mega tłumaczenia z kwiatkami typu "strilaj, Sybir, śmiech, etc". Mimo, iż strona jest raczej o języku i kulturze R. zrobiłem tłumaczenie tego wideo, i "podpisałem się" pod nim {nie dla seo, tylko żeby podyskutować ze znawcami "velikogo i mogućego"}. Oberwałem "Wykop", 60k userów w ciągu 48h i 9k+ BL w ciągu tygodnia. G. wyzerowało mi PR na głównej i pozostawiło PR4 na podstronach. Co najciekawsze z top1-3 strona główna nie wyleciała. Jak to wyjaśnić do dziś nie wiem.[/OFFTOP]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności