Skocz do zawartości

Czy adblock Plus wykończy AdSense


Mus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wielu internautów faktycznie nie bardzo się ogarnia w funkcjach komputera/internetu ale patrząc po mojej nieporadnej w "tych" kwestiach rodzinki, pluginy do blokowania reklam zainstalowali jako jedne z pierwszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - prosta sprawa, przeszkadzają Wam reklamy w określonej formie na portalu XYZ to na niego nie wchodźcie i tyle. Jeśli wchodzicie, ale z adblockiem to jest to czyste złodziejstwo i nazywajmy rzeczy po imieniu. Ktoś sobie wybrał taki sposób monetyzacji serwisu i to jest tylko i wyłącznie sprawa danej spółki. Sytuacja podobna do jazdy komunikacją miejską bez biletu - bo jest brzydko, brudno, śmierdzi, spóźnia się, a ktoś za takie warunki nie zamierza płacić, ale i tak wsiądze i pojedzie, jeszcze dumny ze swej przebiegłości.

Chyba na forum, gdzie 99,99% ludzi to są właściciele stron www, nie muszę tłumaczyć, że każde Wasze wejście na określoną stronę to jest jakiś tam koszt dla jej właściciela.

Ja rozumiem, że adblock może być przydatny przy przypadkowym wejściu na jakąś stronę i wtedy uchronić nas przed atakiem cycków na monitor, ale ja tu mówię o sytuacji w stylu "Nie mogę żyć bez onetu i wchodzę na niego codziennie, ale mają wkurzające reklamy to ich okradnę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - prosta sprawa, przeszkadzają Wam reklamy w określonej formie na portalu XYZ to na niego nie wchodźcie i tyle. Jeśli wchodzicie, ale z adblockiem to jest to czyste złodziejstwo i nazywajmy rzeczy po imieniu. ....

Wyluzuj chłopie, tutaj aspektem nie jest blokowanie bo tak ludziom się zachciało. Po prostu spece (po szkołach typu marketing i zarządzanie) od marketingu wmoczyli swoje palce w reklamy i stwierdzili ze takie formy są bardzo fajne i się przyjmą. Tylko nie przewidzieli że ludzie się wkurzą, to tak jak z reklamami w TV jak lecą to się przełącza na inny kanał lub włącza fonie.

A złodziejstwem to można nazwać co wyprawiają politycy z ZUS'em i z tego ze z tych składek będzie g*.* miał.

Aplikacje internetowe, systemy wspomagające SEO, programy pod Windows i Linux, info na https://shad.net.pl - dopisz się do Katalogu Firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj aspektem nie jest blokowanie bo tak ludziom się zachciało

Czyli robią to z przymusu? Jakieś nowe przepisy weszły w życie czy ktoś im broń do skroni przystawia?

stwierdzili ze takie formy są bardzo fajne i się przyjmą. Tylko nie przewidzieli że ludzie się wkurzą,

Mają pełne prawo sobie tak stwierdzić, a jedyną konsekwencją jaką powinni ponosić za złe decyzje powinien być brak wejść na ich stronę. Jeśli wkurzam się na jakąś firmę to po prostu nie korzystam z jej usług. A tu mamy sytuacje taką, że wkurzeni klienci korzystać chcą nadal, ale chcąc pokazać swoje oburzenie po prostu nie płacą za usługi.

A złodziejstwem to można nazwać co wyprawiają politycy z ZUS'em i z tego ze z tych składek będzie g*.* miał.

Najlepszy argument :). Rozmawiamy o X, ale nawiązujmy do Y mimo, że nijak ma się to do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja należę do tzw. świadomych użytkowników Adblocka i blokuję tylko te inwazyjne reklamy, pozostawiając AdSense, AdTaily, Admatik itp. Niestety nie znam wszystkich sieci tego typu dlatego część jednak też blokuję nieświadomie.

Wg. mnie największy problem jest w tym, że domyślne filtry blokują wszystko jak leci. Zamiast chronić internautów przed nachalnymi reklamami jest wg. mnie zbyt nadgorliwy (a zdecydowana większość używa pre-definiowanych list).

AdBlock niestety będzie coraz popularniejszy dlatego też zmieniać się będą formy reklamy, zapewne dostawcy reklam będą też częściej omijać filtry, np. dając możliwość serwowania kodu podpiętego pod własną domenę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci stosuje adBlocka ?

Zwykły zjadasz chleba nawet nie wie co to jest

:) 750 tyś

Rano wlaczysz przegladarke na desktopie. Potem wlaczysz na laptopie. A wieczorem jak wrocisz z miasta to znow wlaczysz na tym desktopie co rano. O juz jest Cię trzech użytkowników.

750 tyś złodziei. Masakra :).

Wypraszam sobie. Świadomych konsumentów. Ja np blokuje wszystko co szkodliwe typu

/(advert|click|gemius|[b]ban*er[b]|view.atdmt.com)/
/(/ad[\.sdv][^o])|(/ad/)/
/\D(588|468|234|160|120)x(600|400|120|90|60)\D/

Boxy reklamowe google'a oszczędzam ;-)

1. To kiepsko z ta świadomością, jesli blokujesz bannery jako takie - nie wszystkie sa reklamą

2. Większość użytkowników adblocka blokuje na zasasdzie "wszystko co się rusza" ze skryptami statystyk włącznie - to jest świadomy konsument?

3. Niektórzy tłumacza, że styatystyki blokują bo dbają o swoją prywatność. To by się nawet trzymało kupy, gdyby nie to, że robią wyjątek dla GA bardziej naruszającego prywatnośc niż większośc innych statystyk. Ba, na dokładkę korzystają z masy aplikacji Google.

Osobiscie korzystam z blokowania zawartości w Operze, ale robię to oszczędnie - na zasadzie: jeśli wyskorzy mi na jakieś stronie toplayer, to wrzucam źródło toplayera (ale nie "wszystko na domenie, gdzie wyskoczylo").

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - prosta sprawa, przeszkadzają Wam reklamy w określonej formie na portalu XYZ to na niego nie wchodźcie i tyle. Jeśli wchodzicie, ale z adblockiem to jest to czyste złodziejstwo i nazywajmy rzeczy po imieniu. ....

Wyluzuj chłopie, tutaj aspektem nie jest blokowanie bo tak ludziom się zachciało. Po prostu spece (po szkołach typu marketing i zarządzanie) od marketingu wmoczyli swoje palce w reklamy i stwierdzili ze takie formy są bardzo fajne i się przyjmą. Tylko nie przewidzieli że ludzie się wkurzą, to tak jak z reklamami w TV jak lecą to się przełącza na inny kanał lub włącza fonie.

A złodziejstwem to można nazwać co wyprawiają politycy z ZUS'em i z tego ze z tych składek będzie g*.* miał.

CashNet - chyba nie za bardzo rozumiesz jak działa internet , to Ty zezwalasz użytkownikom na korzystanie ze swoich stron i jesteś na ich garnuszku, jak Ci sie nie podoba to wprowadź opłaty.

Ja tam jestem za tym aby każdy miał wybór, zarówno właściciel strony jak i ten co ogląda stronę. Nie widzę tutaj nigdzie znamion kradzieży , co najwyżej ludzie mogą czuć sie okradzeni z czasu bo gigabajtów. Wiec kto tu jest złodziejem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj chyba popada w paranoje nazywając blokowanie reklam złodziejstwem. Komuś można ukraść tylko to czego ten ktoś jest właścicielem. Po drugie, według takiej filozofii to każdy kto w czasie reklam w tv czy radiu przełącza na inny kanał staje się złodziejem... Podejrzewam iż przynajmniej jeden z tych warunków spełnia 100% użytkowników tego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności