Skocz do zawartości

SMS premium - zmowa cenowa


Baduu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy zna ktoś może jakieś zagraniczne serwisy oferujące usługę sms premium która by działała w Polsce ?

Może jakieś sieciowe firmy nie wiem jak to określić?

Jest jakiś sposób na ominięcie polskich operatorów, którzy muszą dawać niezłe łapówki skoro tyle lat ta zmowa cenowa się trzyma

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierze:) musi być jakiś sposób ,mamy dobrych programistów,jakiś sposób musi być.

Znalazłem taka stronę, ma sms premium two way, ale to chyba nie to ,mój angielski marny jest tam jakaś tabela z prowizjami za te sms premium może ktoś znajdzie?

https://www.truesenses.com

A być może wykupienie analogicznej usługi za granicą do której wysłanie smsa z Polski może się okazać bardziej opłacalne niż te śmieszne prowizje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe powtarzam bez szans - moim zdaniem sms premium w Polsce to "afera" większa niż dopalacze z hazardem razem wzięte ale nikt tego nie dostrzega :)

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afera jest pytanie czemu internauci tego nie bojkotują?

Może pozycjonerzy kiedyś się zkrzykną i zrobią pare dobrze wypozycjowanych stron z odpowiednimi info i opiniami internatów.

Można też ale to musi duża grupa namówić jednego operatora ,może do wprowadzenia jakiejś tańszej opcji wtedy reszta zrobi to samo

Z sms korzysta chyba 70% odwiedzających ,o ile by wzrosły zyski właścicieli serwisów gdyby te stawki poszły w dół,to chyba nie wystarczająca zachęta dla ludzi jest.

Mam też pomysł aby namówić zagranicznego operatora jakiegoś aby coś wykombinował ,hmm coś jak PayPal.

No paranoja smsy to podstawa sprzedaży w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy milionowych stawkach można się zapewne dogadać z sieciami ;)

Inaczej Usługa Premium SMS obowiązuje zawsze i wszędzie z tymi samymi stawkami.

Tak się składa że znam parę osób z tych "milionowych instytucji" i wbrew pozorom oni jadą na niewiele większych prowizjach za SMS od nas :)

Cały "myk" polega na tym że operator premium SMS wcale nie jest pośrednikiem - to my jesteśmy pośrednikiem a cała usługa działa na zasadzie programu partnerskiego gdzie jak wiadomo % prowizji można sobie dowolnie ustawiać.

Inaczej jest w przypadku przelewów - tam np. DotPay jest naszym pośrednikiem i w związku z tym istnieją pewne prawne "ograniczenia" prowizji jakie operator/bank może pobierać.

temat wnikliwie swego czasu przeanalizowałem i do dziś jestem pełen podziwu dla tego "cwaniaka" który to wymyślił i teraz to cały czas trzyma w ryzach - doskonałe wykorzystanie luk w prawie i stworzenie "imitacji" konkurencji jakimi są dla siebie DotPay/platnosci.pl i inne tego typu serwisy :)

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelewy adres firmy Marcelinska 90 mówi wam to coś:) rzeczywiście ktoś to wymyślił ale bardzo łatwo jest to obalić.

Wystarczy kilka dobrze wypozycjonowanych stronek z info i setkami opini internautów ,to w wyszukiwarce przy stronach operatorów.

Oczywiście przed taką akcja trzeba koniecznie przeanalizować aspekty prawne co można czego nie. Może strony w formie opini bez zarzutów.

Wizerunek to największa wartość firmy i tam trzeba celować.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMS Premium to nie jest przelew bankowy i raczej nigdy nie będzie.

Pieniądze na koncie u operatora to nie gotówka - np. w Orange doładowania na allegro można kupić nawet za 60-80% wartości za sprawą usługi Przelew SMS.

Operatorzy zawyżają prowizje, aby np. móc tworzyć różne promocje itp. Tak już było i będzie.

Jak chcecie mieć alternatywę, to są np. usługi typu PayPal czy SkyCash, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że to nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak pewnie tak robią ale to nie tłumaczy tego że jest to nielegalne.Nie ma alternatywy nie ma konkurencji ,nie ma konkurencji jest monopol ,a w naszym systemie to jest chyba karalne. Więc ktoś musi na to zezwalać więc wchodzi w grę korupcja urzędników państwowych .Dzieje się tak kilka lat a ludzie mówią że musi tak już być.Właśnie dlatego Polska nic nie osiągnęła bo wszyscy godzą się ze wszystkim .Ja uważam że tak nie powinno być i trochę inwencji wśród internautów mogło by to szybko zmienić.

PayPal też się nie nadaje do mikropłatności

Byłem ciekaw po prostu co wy na to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności