Skocz do zawartości

Jakie filmy warto obejrzeć ?


Wildu

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem ostatnio książkę biograficzną o Kieślowskim- "Ważne, żeby iść". Interesująca lektura- inspirujący, konsekwentny życiorys.

Po skończeniu lektury postanowiłem sobie odświeżyć filmy Kieślowskiego- biograficzne "I'm so- so...", "Dialog" oraz "Trzy kolory"- Czerwony i Niebieski. Teraz włączyłem "

" a wkrótce zobaczę najbardziej polski- "Biały" z trylogii.

Kieślowski dla mnie? Gdy chciałem być na premierze "Niebieskiego" musiałem zapisać się do Klubu Filmowego ponieważ bilety nie były osiągalne. Oglądałem więc ten film przy pełnej sali kinowej (łącznie ze schodami) jeszcze wtedy, gdy Kieślowski żył.... To bardzo dobrze przemyślane kino, perfekcyjne ujęcia, znakomicie wykorzystane światło.

Kieślowski tworzył filmy które pozwalają odczuć, że ma się do czynienia z prawdziwą sztuką- wrażliwe, prawdziwe, piękne. Dobrze wyłączają z zabieganej rzeczywistości.

Tylko czy kogoś to interesuje?

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim ulubionym filmem jest "Diabeł ubiera się u Prady" - nigdy mi się nie nudzi. "Sierociniec" - to z kolei najlepszy horror jaki w życiu widziałam.

No i "Seksmisję" uwielbiam ;)

I jeszcze "Podwójne życie Weroniki"

Edytowane przez messina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy kogoś to interesuje?

Interesuje. Kieślowskiego widziałem do tej pory jedynie dokument "Gadające głowy", "Krótki film o miłości" + "Duże zwierzę", którego scenariusz napisał ale wiele z wspomnianych przez Ciebie filmów jest na mojej liście "do obejrzenia".

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie trochę pociesza ;)

"Gadających głów" ja z kolei nie widziałem, tylko urywki. Oglądałem i oglądam dość dużo filmów. Książka którą czytałem przypomniała mi, że mieliśmy wartościowe kino i u nas, w Polsce.

Puenta: warto pamiętać, jak mówił Kieślowski, by żyć "w zgodzie se sobą".

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobrze przemyślane kino, perfekcyjne ujęcia, znakomicie wykorzystane światło.

Kieślowski tworzył filmy które pozwalają odczuć, że ma się do czynienia z prawdziwą sztuką- wrażliwe, prawdziwe, piękne. Dobrze wyłączają z zabieganej rzeczywistości.

Idealne podsumowanie filmów Kieślowskiego.

"Trzy kolory" oglądałem kilka lat temu, ale pamiętam, że wszystkie 3 części zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Na pewno do nich wrócę, podobnie jak do Dekalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności