Skocz do zawartości

Pageglimpse


BlackCat

Rekomendowane odpowiedzi

To co ja zrobiłem jest napisane w Javie i nie działa na serwerze (chociaż jak się uprzeć to może), tylko u Ciebie lokalnie na komputerze.

To co Irek pokazał jest fajne, ale narzędzie jest płatne prawie $300 i wymaga dedyka oraz chyba też X-ów na serwerze / monitora.

Być może za kilka miesięcy dopracuje swoją aplikację i będzie dostępna do kupienia za "Polską" cenę. W tej chwili jej wygląd jest surowy, jest trudna w instalacji a co najważniejsze, żaden katalog oprócz mojego autorskiego jej nie wspiera - łącznie z najpopularniejszym SEOKiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
ale narzędzie jest płatne prawie $300
Jeżeli ktoś chce udostępniać miniaturki odpłatnie, to chyba nie zbankrutuje :D
chyba też X-ów na serwerze
Wystarczy Xvfb.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce stworzyć coś podobnego do pageglimpse - ale bez opcji free to pewnie ma zasoby na inwestycje :D

Ja się w sumie też zastanawiam czy jest sens udostępniać taką aplikację o której pisałem - na samą Polskę to mogło by być mało opłacalne (piractwo).

Musiałbym raczej od razu zrobić wersję angielską international i udostępnić API (oraz może plugin do WP) tak żeby autorzy skryptów PHP mogli łatwo zintegrować swoje aplikacje z tym narzędziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce pokombinować, to niskobudżetowy skrypt:

#!/bin/sh

#Xvfb :1 -screen 0 1024x768x24 -nolisten tcp -audit 4 -auth X1.cfg & export DISPLAY=:1

DISPLAY=:1 /home/firefox/firefox -P ff3 $1 &
sleep 5
DISPLAY=:1 scrot
killall run-mozilla.sh
killall firefox-bin

Musi być uruchomiony Xvfb z podanymi parametrami. Ustawienia FF wedle uznania. Pliki zapisywane są w miejscu wywołania skryptu.

Powstaje zrzut ekranu całej przeglądarki, więc należało by poobcinać z takiego zrzutu to co niepotrzebne.

Dalej kombinujcie sami :)

https://yfrog.com/1s201012162024281024x768sp

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie napisać kolejnego posta.

Panie i Panowie trzeba sobie jakoś radzić :P

Możecie przetestować mój skrypt. Zaznaczam, że jest to na moim komputerze, co wiąże się brakiem dostępu kiedy wyłączę komputer oraz marną wydajnością. Więc proszę nie molestować go setkami zapytań.

To jest do testowanie, nie utworzenia sobie bazy zrzutów :)

.....

Chyba jasno widać gdzie podać adres strony ;)

Nie przyjmuję adresów z parametrami GET.

Gdy strona była podana wcześniej, to od razu dostaniecie zrzut, w przeciwnym przypadku trzeba poczekać w kolejce.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testuje sobie swoje własne rozwiązanie :P Rzecz jasna nie zamierzam obsługiwać katalogów wszystkich ludzi ale jak coś sensownego z tego wyjdzie to mogę podzielić się w jakiś sposób wiedzą jak to zrobić.

Tyle że przyda się hosting wspierający Pythona :)

Może uda mi się zrobić coś dobrego

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce pokombinować, to niskobudżetowy skrypt:
#!/bin/sh

....

Widzę, że małe zainteresowanie pomimo "płaczu" na forum o miniatury :D

W takim razie Hirek, a co potrzeba zainstalować na VPS [Debian 64Bit] by ten niskobudżetowy skrypt robił zrzuty strony o podanym adresie ?

Może byś Przygotował tutorial co i jak zainstalować to chętnie zainstaluje i nawet mogę udostępnić system o ile będzie działał zgodnie z oczekiwaniem :D

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest Firefox, Xvfb, scrot i convert. Reszta chyba standardowo jest w systemie.

Dla FF w katalogu z profilem, plik chrome/userContent.css dodałem

body {overflow:hidden;}

dzięki temu dla większości stron nie ma paska przewijania.

Kod skryptu odpalanego z crona

#!/bin/sh

host="localhost" #host mysql
user="użytkownik" #użytkownik mysql
password="hasło" #hasło mysql
base="baza" #tabela mysql
sciezka="/var/www/html/screenshot/img" #scieżka do katalogu z plikami graficznymi
obetnij=55 #ilość pikseli do obcięcia na górze

dbquery=$(mysql --host=${host} -u ${user} --password=${password} test -e "use ${base}; select id, adres, plik from screenshot where generuj=1 limit 1;")
if [ "$dbquery" != "" ]
then
array=( $( for i in $dbquery; do echo $i; done ) )
plik=$sciezka/${array[5]}
czas=$(date +%s)
Xvfb :1 -screen 0 1024x1024x24 -nolisten tcp -audit 4 -auth X1.cfg & export DISPLAY=:1
DISPLAY=:1 /home/firefox/firefox -P ff3 ${array[4]} &
sleep 20 #czas opóźnienia na wgranie strony w sekundach
DISPLAY=:1 scrot $plik
killall firefox
killall firefox-bin
killall Xvfb
convert -extract 1024x768+0+$obetnij $plik $plik
convert -resize 160 $plik $plik #szerokość obrazka
if [ -a $plik ]
then
	echo $(mysql --host=${host} -u ${user} --password=${password} test -e "use ${base}; UPDATE screenshot SET generuj=0, data=${czas} WHERE id=${array[3]};")
fi
fi

w bazie mam tabelę "screenshot" z pozycjami id, adres, plik, data i generuj

id - wiadomo

adres - adres strony

plik - nazwa pliku pod jaką ma zostać zapisana miniatura, razem z rozszerzeniem

data - czas uniksowy utworzenia pliku

generuj - 1 = generuj miniaturę , zerowane przez skrypt po utworzeniu miniatury

Mało siedzę w bashu i zapewne nie jest to "dzieło sztuki", ale u mnie działa i jak ktoś potrafi może to dopracować.

[dodane]

W linii "DISPLAY=:1 /home/firefox/firefox -P ff3 ${array[4]} &" po -P nazwa profilu z jakim ma się uruchomić FF.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest Firefox, Xvfb, scrot i convert. Reszta chyba standardowo jest w systemie.
OK czyli trzeba to wszystko zainstalować to już czuję ból w kościach VPS'a apt-get install mozilla-firefox

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak. ;)

Strona jest otwierana normalnie w przeglądarce, to jakaś jest potrzebna ;)

Po ustawionym czasie (20 sekund) jest robiony zrzut ekranu, a następnie obcinane jest całe jej menu na górze. Po tym jet całość przeskalowana do ustawionej szerokości, wysokość ustawia się automatycznie.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla FF w katalogu z profilem, plik chrome/userContent.css dodałem
body {overflow:hidden;}

dzięki temu dla większości stron nie ma paska przewijania.

Ustaw dla html,body a nie tylko body i z flagą !important, to na żadnej stronie nie będzie scrolla.

A program robiący screenshoty lepiej wywoływać z poziomu rozszerzenia Firefoksa, wtedy można zakończyć po zdarzeniu onload lub po 20 sekundach, gdzie onload zazwyczaj jest szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hirek Testowałeś to na VPS'ie/ dedyku czy tylko na swoim "domowym" kompie z linuxem ?

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności