Skocz do zawartości

Pageglimpse


BlackCat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@Ale do masowego robienia miniatur stron taniej wychodzi kupić punkty w jednym z zagranicznych serwisów niż generować na własnym serwer

Uzasadnij dlaczego taniej ?

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnij dlaczego taniej ?

Bo podanym skryptem zrobisz maksymalnie 4320 miniatur dziennie.

Jeśli uruchomisz 5 instancji framebuffera X11, czego nie zrobisz bo nie starczy ci przydziału CPU na VPS-ie tańszym niż 150-200 zł/miesiąc, wygenerujesz tylko 21600 w ciągu 24h.

A w SnapCasa za 150 zł masz 1,5 mln screenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw dla html,body a nie tylko body i z flagą !important, to na żadnej stronie nie będzie scrolla.
Działa ;)

A-K: ale to jest "projekt" niskobudżetowy, nie na masówkę o jakiej piszesz. Dla tych co mają wolne moce przerobowe. ;)

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo podanym skryptem zrobisz maksymalnie 4320 miniatur dziennie.
To w zupełności wystarczy dla własnych zastosowań nawet z dużym zapasem przynajmniej jak by miało obsługiwać własne katalogi ;)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek - jedna kwestia, czy Ty zapisujesz wszystkie pliki obrazków do jednego katalogu ?

To może być problem - czym więcej masz plików w danym katalogu tym dłuższy się staje czas dostępu do pliku, przy kilku tysiącach plików to może być już wyraźnie odczuwalne, nie mówiąc o liczbach takich jak 50 tys. czy 100 tys. plików i więcej.

Co prawda najnowsze systemy plików i dyski minimalizują ten problem, ale zakładam, że masz na Linuxie ext3 i tradycyjny dysk SATA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tego typu ograniczeniach, ale ...

To jest postawione do testowania, przy obecnym zainteresowaniu mam 29 plików :D

W tej wersji skryptu, podział na podkatalogi jest pozostawiony skryptowi PHP. Jeżeli z bazy dostanie jako nazwa pliku "a/9b80acf5d188170d769e31caa73a0a0f.jpg" do go zapisze do podkatalogu "a" itd.

Można to oczywiście rozwiązać inaczej, ale na potrzeby testowania tak jest dobrze.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużej liczbie plików lepiej brać pod uwagę więcej niż jeden podkatalog ;)

Np. w bazie masz nazwę pliku 9b80acf5d188170d769e31caa73a0a0f.jpg który jest zapisany w:

/9/b/8/0/9b80acf5d188170d769e31caa73a0a0f.jpg

Ja mam swój mechanizm który działa jeszcze inaczej, ale jest trochę już zbyt skomplikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu też się zastanawiałem nad problemem czy ilość plików w katalogu wpływa na wydajność odszukiwania pojedynczego pliku , i testy na katalogu który miał 2miliony plików

nie wykazały że czas wzrasta. Obstawiał bym że pewnie jest jakiś index który jest wykorzystywany do szybszego wyszukiwania nazw w katalogu.

(rzeczywiście tak jest sprawdziłem właśnie https://en.wikipedia.org/wiki/Htree)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by nie męczyć komputera kobyła jaką jest firefox można skorzystać z Webkit-a , poniżej mały gotowiec

https://cutycapt.sourceforge.net/

(na wszystkie platformy powinno zadziałać)

A jak ktoś jest emocjonalnie związany z Windows i IE

https://iecapt.sourceforge.net/

Na silnik gecko tez pewnie jest taki gotowiec , tylko trzeba poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności