Skocz do zawartości

Problemy w Pozycjonowaniu


CezAre

Rekomendowane odpowiedzi

Głownie dzięki ERBITOWI ten post nie pozostał bez odpowiedzi !! B)

Czesc!!

Swoją strone pozycojonuje od prawie roku, mam jakies tam efekty na srednio trudnych słowach kluczowych. Wasze a raczej Nasze forum czytam już od dłuzeszgo czasu a przez ostatni tydzien odchodze od kompa nawet o 6 rano.

Czytam Czytam jeszcze raz Czytam..... ale niestety pewnych rzeczy nie moge doczytac :/

Dlatego tez zwracam sie z proźbą o udzielenie mi odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań.

P.S. Prosze na mnie nie krzyczec za powtarzanie niekotrych pytań wiem ze gdzies tu jest na nie odpowiedz ale ile mozna szukac ?? :(

1.

https://www.vaughns-1-pagers.com/internet/g...ing-factors.htm

- czy ktos ma i moze udostepnic ową strone przetłumaczoną na jezyk Polski wraz z wyjasnieniem zawartych tam pojeć ?

Wrzuciłem ta strone do programu "Tłumacz Stron www" ale tak ją pokaleczył ze nic zrozumiałem, a czytanie na podstwie moich umiejętnosci i próba własnej wolnej interpretacji możę być dosyć ryzywkowna ;)

2. https://www.google.pl/search?hl=pl&c2coff=1...nitarne&spell=1

W tym rankingu moja strona wyswietla sie jako pierwsza lecz przeglądarka nie widzi polskich znaków zaznaczam ze w indexie mam dodana komende " charset=iso-8859-2 " a mimo to tam gdzie powinno być "Ś" nie ma nic, a tam gdzie powinno byc "ą" jest jakis czeski znaczek :/.

Szukałem na forum i mimo iż jestem pewnien ze gdzies to tutaj jest to nie moge tego znalesc :/.

3. Wykupiłem link pozycjonujący na stronce o PR=6

https://www.przemo.org/phpBB2/

jeden z uzytkownikow tego forum odradził mi takie linkowanie grożąc SandBoxem,

co wy o tym sadzicie??

Dodam ze strona istnieje prawie rok i PR=4, nie uzwam linkorów itd.

4. Jak mozna poznać czy konkurencja stosuje systemy wyminany linkor, itp. ??

5. Jak formułowac wpisy do katalogów?

Czy formułowanie wpisów tak aby wygladały dokładnie tak samo jak tytuł, opis i słowa kluczowe zawarte w indexie, czy moze dodac tylko jedno słowo kluczowe jako tytuł, link i krotki zwiezły opis ??

Ktore rozwiązanie dla Rankingu Googla jest najlepsze ?

6.Abstarchując od tego iż moja strona jest we Flashu interesuje mnie czy aby wprowadzic anchory do opisu zdjęc i obrazków konieczna jest znajomosc jezykow www czy moze istnieje jakis program ktory posiada takie mozliwości ?

7. Czy jesli we wszystkich DC na tej stronie: https://www.mcdar.net/q-check/datatool.asp

po wpisaniu mojej frazy strona znajduje sie na pozycji miedzy 2-3 to znaczy ze przy najblizszym update w Googlu tez bedzie na tej pozycji ?

Ewentualnie jak nalezy interpretowac wynik z DC ?

8. Czy warto przejmowac TopListy i linkowac za ich posrednictwem ?

9. Czy użwacie płatnych pragramow, narzedzi, robotów ułatwiających pozycjonowanie, na jakich programach nie warto oszczedzac?

Co sadzicie o Web Ceo ?

--------------------------------------------------------------------------------------

Generalnie prosiłbym o wypunktowanie moich błedów w pozycjonowaniu tej strony.

Wyjątkowe szkolenia o marketingu internetowym!

Współorganizowane przez

SprawnyMarketing.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
fajny jest punkt nr 2 :)

Kaviorek - jak tak Ci sie podoba to moze odpowiedz chociaz na pkt. 2 - jeszcze 8 użytkownikow po jednej zwiezłej odpowiedzi i bedzie SI :)

Wyjątkowe szkolenia o marketingu internetowym!

Współorganizowane przez

SprawnyMarketing.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Masz deklarację "iso-8859-2", ale pliki zapisane w "Windows-1250".

Zapisz pliki w formacie ISO i powinno być dobrze.

top: -1000px;

To bym wywalił, bo to źle działa na konkurencję :)

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisanie strony w iso, czy innym kodowaniu, nie polega na dodaniu meta tagu z tymze kodowaniem do strony napisanej w jakims tam 'ojczystym' jezyku... fajnie by bylo jaby tak bylo :) po to wymyslili rozne kodowania, aby w kazdym trzeba bylo pisac inaczej :)

no wiec, sam mogels to zauwarzyc, przygladajac sie zrodle innych, dobrze wyswietlanych stron, ze znaki-polskie ogonki wyswietlane tak:

ą ć ę ł ń ó ś ź ż Ą Ć Ę Ł Ń Ó Ś Ź Ż

się w kodzie zapisuje odpowiednio tak:

± ć ę ł ń ó ¶ Ľ ż ˇ Ć Ę Ł Ń Ó ¦ ¬ Ż

zrodlo:

https://www.kurshtml.boo.pl/html/iso.html

znalezione w google po wpisaniu: polskie znaki ISO-8859-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaviorek - jak tak Ci sie podoba to moze odpowiedz chociaz na pkt. 2 - jeszcze 8 użytkownikow po jednej zwiezłej odpowiedzi i bedzie SI :)

1.Nie spoób streszcać 30% forum... Wyobrazasz sobie jakby wygladalo to forum przy takiej ilosci userów gdyby w koło ludziska zadawali te same pytanie ?

2. Tobie wyraźnie brakuje podstaw (choćby problemy ze stroną kodową).

3. Forum jest ogromną składnicą wiedzy - bierz sie za czytanie...

Odnośnie dziwnch znaków - zapisz tekst w takim kodowaniu jaki masz wpisany w META i będzie dobrze.

[edyta]

Kaviorek juz podał rozwiązanie... ja bym zrobl to tak: TU

[edyta2]

Dlaczego na ten post jest jedyny w tym w dziale bez odpowiedzi ?

Wybacz - ale może dlatego że nie ma tu działu dla bardzo, bardzo, bardzo, bardzo początkujących... Słowem źle zadałeś pytania ! Nie bardzo daje się na nie odpowiadać - przykład:

9. Czy użwacie...i, robotów ułatwiających pozycjonowanie, na jakich programach nie warto oszczedzac? ...

Pytasz jakich robotów ? Ja głownie robota google...

Na jakich programach nie warto oszczedzać ? Na kazdych bo jak Ciebie namierzą,że masz nielicencjonowane (np. Word) to mozesz niezłą karę finansową ponieść...

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.4

Jeśli chodzi o linkora, to jak zobaczysz 5 głupawych linków/anchorów nie pasujących do strony, to spójrz w źródło - jest [L]cyferki? - jest Linkor

ad.5

jak nie masz jakichś hardcorowo trudnych słów to umieszczej po kilka w tytule. Opis traktuj raczej jako dopełnienie treści tytułu, bo i tak nikt tego nie czyta (bo nikt nie trafi do tego katalogu)

a teraz idę oglądać skróty LM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erbit

mając na uwadze fakt iż jesteś jedym z najaktywnieszych użytkowikow z niecierpliowscia czekałem na Twoja odpowiedź - konstruktywna wypowiedź :) . Jednocześnie chciałbym zuważyc ze Pozycjonowanie jest jedna z najsłabiej opisanych dziedzin inforamtyki w zwiazku z tym wyszystkim młodym nieopierzonym, użytkonikom przestancie pisac CZYTAJ CZYTAJ CZYTAJ!! (Czasem mam wrażenie ze jest to automatyczna odpowiedz na oczywiste dla Was pytanie)

Bo to Wy DOŚWIADCZENI powinniscie uczyc młodych. Ja naprawde chce ale dostęp do wiedzy na tym forum jest naprawde utrudniony a zarazem jest to jedyne źródło inforamcji.

Forum istnieje już od dłuższego czasu w związku z tym dobijanie sie do postów zle zatytułowanych jest ponad moje siły, wyszukiwarka jest naprawde słaba i najczesciej w odpowiedzi zwraca:

"Niestety, wyszukiwanie nie zwróciło żadnych wyników. "

Nie chcąc tworzyc setek nowych postów po kilkudziesieciu godzinach lekury forum zadałem pytania ktore w ten czas sie pojawiły i prosze o odpowiedz lub o odesłanie do konkretnego postu.

Wyjątkowe szkolenia o marketingu internetowym!

Współorganizowane przez

SprawnyMarketing.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale teraz Ci sie odpowiedzi nazbieralo :)

a teraz idę oglądać skróty LM

a ja wlasnie skonczylem jest druga porcje frytek, pierwsze mi sie spalily w czasie odpowiadania na posta z iso, jakbym zrobil jak Erbit mowi, to bym byl teraz najedzony :)

ad 1 i 7, jak Ty wynajduejsz te strony? ze pozniej sa problemy z ich interpretacja, tzn. wczesniej tlumaczeniem...

ps. cos mi sie zdaje ze zaraz bedzisz mial wiecej odpowiedzi, gdy po przeczytaniu m.in. "Bo to Wy DOŚWIADCZENI powinniscie uczyc młodych." dolacza sie inni (nie to ze ja doswiadczony) do dyskusji !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Bo to Wy DOŚWIADCZENI powinniscie uczyc młodych. Ja naprawde chce ale dostęp do wiedzy na tym forum jest naprawde utrudniony a zarazem jest to jedyne źródło inforamcji....

Rozumem Ciebie... masz rację (czego nie npisałeś wprost), że 'pojechałem' nieźle po Twej wypowiedzi - NIE PO TOBIE).

Ale zauważ też moje racje proszę....

Wiedza którą zdobędziesz na zasadzie zrozumienia będzie już zawsze nleżała do Ciebie, wiedza przepisana z forum na zasadzie odpowiedzi 'zrób to, zrób tamto' jest żadną wiedzą.

Na szczeście poza mną są ludzie, którzy wypowiedzieli sie inaczej... Weź proszę naukę z obydwu typu wypowiedzi. Proszę!

Pozdrawiam serdezznie.

[edyta]

Zobacz jak wygląda odpowiedź na konkretnie zadane pytania... TU

[edyta]

Co do 'powinności uczenia'... to chyba przesadziłeś.. Mam wziąć pod skrzydła setki userów o nikłej wiedzy !? Mogę... ale nie czyń z tego obowiązku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinność to faktycznie za duze słowo, bo forum samo z siebie działa na zasadzie doborwolnosci.

Natomiast z dostępem do wiedzy jest naprawde ciężko i problem polega na tym że ani ERBIT ani nikt inny na tym forum (tak przynajmniej mi się wydaje) nie udziela lekcji płatnych korepetycji jak to kiedys było w podstawówce i liceum :), studiów w specjalizacji Pozycjonowanie Stron www tez raczej nie zrobie. Dziedzina pozycjonowania cały czas jest w powijakch, nijako na uboczu informatyki. I nie ma miejsca na zadawanie głupich oczywistych pytań. Nikomu też nie zaeleży za bardzo aby tą wiedze jakoś usystemtyzowac, przedstawic w przystępnej formie, nie ma szans nawet na jakiąś konferencjie czy spotkanie dla pozycjonerów. Czytając to forum ma sie wrazenie ze pozycjonerzy to jakies zamknięty krąg osób skupionych wokoł osoby Michała oraz ze pozycjonerów z pradziwego zdażenią jest moze 30 w całej Polsce.

Pomyślcie panowie - Elito Pozycjonerska co zrobić zeby wiedza zawarta na tym forum była przekazywana dalej.

A post przez Ciebie wsakzany pokazuje ze faktycznie potrafisz być miłym chłopcem !!!

Natmoiast mysle ze moje pytania sa równie konkretne tyle tylko ze jest ich 9 a nie jedno :) - moze ilość przeraza.

Wyjątkowe szkolenia o marketingu internetowym!

Współorganizowane przez

SprawnyMarketing.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe konkluzje... ale nie do końca trafione.

Problem wiedzy pozycjonera opiera się głownie na wymianie spostrzeżeń i ich analizie oraz (jak domniemam) na wiedzy nabytej w postaci doświadzeń też znajomości rozwoju wyszukiwarek oraz ich histori.

Jak na razie zmiany, które zachodzą w wyszukiwarkacha są tak duże, iż ciężko byłoby je usystematywać w jakiejś broszurce za 9,99zł gdyż w momencie opublikowania już byłaby nieaktualna. Obawiam się także, że tak już pozostanie. Można by powieść napisać na temat 'czym jest pozycjonowanie'.

W związku z powyższym Twa wypowiedź:

Pomyślcie panowie - Elito Pozycjonerska co zrobić zeby wiedza zawarta na tym forum była przekazywana dalej.

jest trudna do zrealizowania.

Niemniej wiem po sobie, że jeśli ktoś chce to może zdobywać taką wiedzę właśnie tu na forum, ale na to trzeba poświęcić dużo czasu i nie da się tego wszystkiego streścić w ciągu np. 3 godzin dyskusji czy 50 stron maszynopisu.

Wiele opini na temat jakiegoś zachowania opeira się tylko i wyłącznie na domysłach poza tymi przypadkami, które można sparwdzić na zasadzie testów. Niemniej po wykonaniu takiego testu i stwierdzeniu np. 'robot tego nie czyta' może się okazać, że właśnie zaczął czytać i 'cała wiedza pozycjonera' poszła w łeb.

...potrafisz być miłym chłopcem  :)

Niestety człek sie starzeje, gniuśnieje...
Natmoiast mysle ze moje pytania sa równie konkretne tyle tylko ze jest ich 9 a nie jedno :) - moze ilość przeraza.

Mam nadzieje, że user'zy z forum powoli odpowiedzą na Twe wątpliwości, mnie wydawało się , że jak zagonię Ciebie do nauki to w przyszlości lepiej na tym wyjdziesz. By wejść w tajniki pozycjonowania trzeba np. wiedzieć co to jest strona kodowa i 'z czym to zjeść'. W związku z tym uznałem, że wyjaśnianie niektórych zagadnień na tym etapie Twojej wiedzy nie ma sensu gdyż ja się nagadam a Ty i tak niewiele z tego wyniesiesz. To tak jak z nauką w szole... zawalisz tabliczkę mnożenia to i całej matematyki nie będziesz umiał.

Mozna także wyznawać dwie zasady:

1. Zrob sam

2. Jeśli nie potrafisz i nie chcesz (czy też nie możesz) sie nauczyć - zleć innym...

Ja proponuję Tobie 'weź się za czytanie forum' !

Pozdrawiam Ciebei serdecznie i mam nadzieję, że już niedługo dogonisz tę 'elitę 30 pozycjonerów' do której i ja zmierzam...

[edyta]

Całkiem przyjemna ta strona o 'kibelkach'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By wejść w tajniki pozycjonowania trzeba np. wiedzieć co to jest strona kodowa i 'z czym to zjeść'. W związku z tym uznałem, że wyjaśnianie niektórych zagadnień na tym etapie Twojej wiedzy nie ma sensu gdyż ja się nagadam a Ty i tak niewiele z tego wyniesiesz. To tak jak z nauką w szole... zawalisz tabliczkę mnożenia to i całej matematyki nie będziesz umiał.

Kodowanie wreszcie pojąłem tak jak trzeba i sprawe załatwiłem - ale musisz ERBIT wiedzieć ze bez wskazówki bym nie dał rady, a to dlatego ze na forum wiedza prezentowana jest często w sposób szczatkowy w stylu w "indexie musi byc meta tag z kodwoaniem iso-8859-2" i tyle ale nikt nie wspomni juz ze cały plik index musi byc tak zakodowany. Ja z html nigdy nie miałe nic wspolnego i kolejnym czynnikiem utrudnijącym pozycjonowanie jest ogrom oraz ilosc wiedzy jaka nalezy przyswoic m.in jezyki tworzenia stron :).

[edyta]

Całkiem przyjemna ta strona o 'kibelkach'...

Jak chcesz to dam Ci kontakt do webmastera - ewentalnie moge odsprzedac ta skórke bo własnie zleciłem wykonanie nowej stronki przy ktorej jest co optymalizowac (xhtml,css).

Pozdrawiam z nadzieją ze moze kiedys dołącze do TOP 30 :)

Wyjątkowe szkolenia o marketingu internetowym!

Współorganizowane przez

SprawnyMarketing.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pomyślcie panowie - Elito Pozycjonerska co zrobić zeby wiedza zawarta na tym forum była przekazywana dalej.

Nie śmiałbym twierdzić że ta wypowiedź kierowana jest do mnie, niemniej pozwolę sobie zadać jedno, podstawowe pytanie: W JAKIM CELU?

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten temat i czytam... CezAre nie pisz, że nikt ci nie pomaga. To raz. Dwa - nie licz na to, że ktoś ci powie "zrób to", "zrób tamto". Każdy z nas kiedyś zaczynał swoją przygodę z pozycjonowaniem i w tej chwili moze sie cieszyc mniejszymi lub wiekszymi sukcesami. Ale te sukcesy zostaly wykonane na podstawie swoich spostrzezen, czyli de facto zdobywanych doswiadczen. Wniosek jest taki, żebyś zaczął się uczyć na własnych błędach i potrafił stwierdzić co zrobiłeś dobrze, a gdzie popełniłeś błąd. Życzę ci miłej pracy :)

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności