Skocz do zawartości

Miniatury stron


Irek

Rekomendowane odpowiedzi

Co do obróbki obrazu to albo można poprawić kod CutyCapt i albo dodać parametr który by pozwolił na sensowniejsze generowanie miniatur
CutyCapt całkiem sensownie generuje te duże screeny, a samą ich obróbkę można wykonać w tym co pisałem Imagemgic które to (oprogramowanie) ma duże możliwości i jest proste w użyciu zwłaszcza z PHP.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Próbowałem to zrobić za pomocą CutyCapt, ale nie udało mi się "włączyć" flasha, dlatego zostałem przy FF.

Możliwe, że da się to zrobić, ale ja nie potrafię.

W zasadzie, to można takie coś zrobić na każdej przeglądarce internetowej która prawidłowo wyświetla zawartość stron.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrypt działa, generuje, lecz po jakimś czasie mam taki błąd:

./generuj

giblib error: Can't open X display. It *is* running, yeah?

firefox-bin: no process found

convert: unable to open image `/var/www/screenshot/ff29bd143afb8aa1f0d2bab516dd67b6.jpg': No such file or directory @ blob.c/OpenBlob/2480.

convert: missing an image filename `/var/www/screenshot/ff29bd143afb8aa1f0d2bab516dd67b6.jpg' @ convert.c/ConvertImageCommand/2838.

convert: unable to open image `/var/www/screenshot/ff29bd143afb8aa1f0d2bab516dd67b6.jpg': No such file or directory @ blob.c/OpenBlob/2480.

convert: missing an image filename `/var/www/screenshot/ff29bd143afb8aa1f0d2bab516dd67b6.jpg' @ convert.c/ConvertImageCommand/2838.

root@mini:/var/www# Error: cannot open display: localhost:1.0

Jest to wina maszyny ?

zrobiłem upgrade maszyny do 2,5 GHz i dalej problem występuje

sygnaturka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<?php
$sciezkaScreena = '/home/site/www/test/onet.png';
exec('xvfb-run --server-args="-screen 0, 1024x768x24" /root/cutycapt/CutyCapt/CutyCapt --url=https://www.onet.pl/ --out='.$sciezkaScreena, $uot);

Z tą drobną różnicą, że nie ma sensu wywoływać xvfb-run dla każdej instancji CutyCapt, bo szkoda zasobów. Dużo lepiej jest uruchomić w tle proces Xvfb i uruchamiać CutyCapt poprzez

DISPLAY=:99 ./CutyCapt ... parametry

@zoozool: A X serwer działa? Spróbuj uruchamiać tak, jak napisałem.

Profesjonalne moduły dla Prestashop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności