Skocz do zawartości

Prolink.pl - chyba już nie działa


Prolink.pl

Rekomendowane odpowiedzi

@ Prolink.pl

Może najpierw zajelibyście się poprawą/wdrożeniem funkcjonalności o które prosi się Was już parę miesięcy, a później będziemy dodawać nowe.

Ze swojej strony wymienię kilka moich uwag:

1. Jeżeli strona przeszła niepomyślnie moderację to nadanie innego statusu niż: "Oczekuje na akceptację administratora", bo strona wisi z tym statusem i nie wiadomo czy juz ktoś na nią spojrzał czy nie, a pisać do supportu z każdą stroną jest uciążliwe.

2. Strony mającej status "Oczekuje na indeksacje" nie można usunąć z systemu, pokazuje się komunikat: "Aby usunąć domenę zrezygnuj najpierw z wszystkich sprzedanych lub oczekujących linków."

3. Nie wiem jak teraz wygląda sprawa z wyszukiwarką, ale jak z 2 miesiące temu dodawałem kilka stron, to musiałem ze 2 razy pisać do supportu aby strona/podstrony pojawiły się w wyszukiwarce linków.

4. Popieram przedmówce w sprawie automatycznego generowania faktur/rachunków, a przynajmniej wysyłania ich drogą mailową aby oszczędzić czas i pieniądze na drukowanie, kopertowanie i latanie na pocztę.

5. Wypłata pieniędzy zwykle trwa dłużej niż regulaminowy okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
3. Nie wiem jak teraz wygląda sprawa z wyszukiwarką, ale jak z 2 miesiące temu dodawałem kilka stron, to musiałem ze 2 razy pisać do supportu aby strona/podstrony pojawiły się w wyszukiwarce linków.

"Łącznie podstron w systemie: 1444".

Widocznych w wyszukiwarce: 640.

Samo "Sprawdź poprawność instalacji" nie pomaga.

Po poprzedniej reindeksacji pomoc supportu nic nie dała :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj miałem dziwną sprawę z wypłatą z Prolink:

Dnia 6.05 zleciłem późnym wieczorem wypłatę. Prolink mam na swoich niektórych stronach, więc czasami uzbiera się trochę grosza. Uzbierana kwota, jaka widniała w systemie to 200zł z groszami. Co ciekawe, kiedy zleciłem wypłatę w wysokości 200zł - system automatycznie zredukował ją do 162,60zł, co dziwne na koncie nie została żadna reszta. Zachodząc w głowę, co się stało z moimi 37zł postanowiłem napisać do BOK Prolinka, oto co otrzymałem w odpowiedzi:

"Dziękuję za wiadomość.

Zmiany, które zostały wprowadzone mają na celu zrównanie kwoty netto dla osób wypłacających środki na podstawie rachunku i faktury.

Zasady rozliczania się osób fizycznych wystawiających rachunki , z urzędem skarbowym nie ulegają zmianie.

Na rachunku proszę wpisać kwotę widoczną w historii wypłat."

Szczerze mówiąc nadal nie rozumiem, co się stało z moimi pieniędzmi, z Prolink wypłaciłem już sporo kasy - ale nigdy mi jej nie obcinało w ten sposób. Ktoś może mi wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi? Odpowiedź z BOK jest dla mnie trochę enigmatyczna.

A może by tak zrobić fajne zakupy w sklepie Ordin.pl, gdzie znajdziesz m.in. czarne baterie prysznicowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odliczyli ci vat 23% jako że nie jesteś płatnikiem vat

Dzięki wielkie za naświetlenie sytuacji, szkoda, że do historii zleceń takich odliczeń nie wrzucają, tylko człowiek musi sam kombinować jak tu się dowiedzieć, dlaczego kasa zniknęła :D

A może by tak zrobić fajne zakupy w sklepie Ordin.pl, gdzie znajdziesz m.in. czarne baterie prysznicowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zauważyłem, że system jest olewany. Czy czasami właściciele nie skupiają się na zbyt wielu projektach i prolink nie poszedł trochę w odstawkę? Dodatkowo wprowadźcie wreszcie informacje, że serwis nie przeszedł akceptacji moderatora! Widać, że konkurencja jest potrzebna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam zastrzeżenia do zmian z płatnościami dla osób fizycznych w ProLink. Od pewnego czasu system ProLink dla osób fizycznych obcina zarobioną kwotę o VAT. Bardzo mnie to zdziwiło, tym bardziej że w historii wypłat nie ma żadnej informacji na temat tego co się stało z tą „obciętą” kwotą…

Oczywiście napisałem do BOK Prolink i uzyskałem jedynie suchą informację:

„Zmiany, które zostały wprowadzone mają na celu zrównanie kwoty netto dla osób wypłacających środki na podstawie rachunku i faktury.

Zasady rozliczania się osób fizycznych wystawiających rachunki , z urzędem skarbowym nie ulegają zmianie.

Na rachunku proszę wpisać mniejszą kwotę do wypłaty.

Wypłaty realizowane są w ciągu 14 dni otrzymania rachunku ( liczymy od dnia otrzymania rachunku, jeżeli wyślę Pan w formie elektronicznej, to liczymy od tego dnia).”

Niestety już nikt nie potrafił mi odpowiedzieć na jakiej podstawie prawnej opierają to „zrównanie kwoty netto”.

Będąc przecież osobą fizyczną nie mam z VAT-em nic wspólnego. Dla poparcia tego faktu przytaczam tekst z portalu twoja-firma.pl, który można znaleźć pod adresem: https://www.twoja-firma.pl/ekspert/pytanie/...nikiem-vat.html

W tekście tym znaleźć możemy w podsumowaniu taki zapis:

„Reasumując należy powiedzieć, że wystawiony rachunek VAT-owcowi nie podlega odliczeniu w VAT, natomiast osoba ta może wrzucić w koszty i pomniejszyć o niego kwotę podatek dochodowy. Stanowi o tym art. 22 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 ze zm.), zgodnie z którym kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów.”

Na podstawie powyższego wyciągnąć można prosty wniosek. Firma Prolink po prostu zabiera sobie część zysków naliczanych w systemie zasłaniając się VAT-em, którego ani osoba fizyczna ani firma ProLink odprowadzać nie ma obowiązku. Mało tego, całkowitą kwotę z rachunku osoby fizycznej firma ProLink może sobie wrzucić w koszty prowadzonej działalności i odliczyć od podatku dochodowego.

Od niemal miesiąca wypytuję mailowo BOK ProLink o wyjaśnienie mi tej sytuacji. lecz już nie odpowiadają na moje maile…

Zasłanianie się przez ProLink, że muszą (jako firma), od rachunku od osoby fizycznej odprowadzić jakiś VAT jest nieprawdziwe. Nie wiem skąd oni mają takich księgowych – „ekspertów”… i jakie oni prawo stosują bo na pewno nie polskie, a jak mi wiadomo tylko takie obowiązuje na terenie RP.

Nie wspomnę o fakcie, że ten pomniejszony rachunek wysłałem mailowo i już dawno minęło 14 dni (nawet roboczych) a pieniędzy z ProLink dalej nie ma…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, VAT odprowadza się od przychodów a nie kosztów... A Twój rachunek dla prolinka jest właśnie kosztem.

Cały problem jak widzę jest w wyświetlaniu kwot w panelu. Dla osób fizycznych bez DG powinny być wyświetlane kwoty netto i tyle.

Moim zdaniem płatności wyglądają mniej więcej tak:

https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...t&p=1045823

VAT musi trafić do kieszenie skarbu państwa bo to nie jest Twój dochód, a "wartość dodana" do produktu :)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Trochę mi się naświetla ta sytuacja, jednak dziwię się, że choćby takiej odpowiedzi od 3 tygodni nikt z ProLink nie był mi wstanie napisać.

Dziwię się również, że firma ProLink operuje kwotami brutto. W panelu wydawcy powinny być kwoty netto (zarówno dla tych z działalnością gospodarczą jak i bez niej) - jak w każdym innym tego typu serwisie, bo co mnie jako osobę fizyczną interesuje fakt, że firma ProLink musi odprowadzić podatek VAT?

Ja chcę widzieć taka kwotę jaką zarobię a nie kwotę z podatkiem, który w dodatku odlicza się i znika w systemie i śladu informacji o tym nie ma...

Przykładem może być tutaj system SeoPilot, w którym ile się pokazuje, że wydawca zarobił tyle też zostanie przelane na konto, i to już na drugi dzień od złożenia zlecenia o płatność. Jeśli firma SeoPilot płaci z tego tytułu jakieś podatki to pewnie i płaci, ale po co mi to wiedzieć, ano nie potrzeba i też firma SeoPilot nie zaprząta mi tym głowy.

W Prolink czekam już 4 tydzień i nic... ani pieniędzy, ani wyjaśnień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoozool,

No niestety mieliśmy przeprowadzkę i nie był to najszybszy i najłatwiejszy proces ;)

Ale już jest wszystko OK - mocno działamy i będzie tylko lepiej!

Grzegorz,

Dział BOK działa od 9 do 17. Jeśli nie otrzymałeś odpowiedzi na maila (co jest raczej niemożliwe) - po prostu zadzwoń.

Bardzo dokładnie sprawdzamy poprawność emisji linków Wydawców przed wypłatą. Najczęściej jeśli wypłata była wstrzymana,

stało się tak ze względu na linki.

Kwestie VAT były omawiane wielokrotnie. Firma o której wspominasz działa za granicą i nie ma żadnego przełożenia na nasz rynek.

Tak czy inaczej jeśli uczciwie współpracujesz z ProLink - na pewno dobrze zarobisz. Przez ponad rok wypłaciliśmy mnóstwo pieniędzy

setkom Wydawców. Serdecznie pozdrawiamy i dzięki za dokładny wpis.

Fortunately,

Linkowanie obrazków to świetny pomysł. Jak byś dokładnie widział taką opcję w ProLinku?

Vortex,

Działamy na różnych polach tak by Wydawcy mogli zarabiać więcej. Wszystkie projekty są z jednej grupy, traktowane są równo.

Tak czy inaczej staramy się cały czas by ProLink lepiej funkcjonował.

Eryk23,

Niestety większość zgłaszanych serwisów jest bezwartościowa - dlatego też nie tracimy na takie strony uwagi.

Kwestia wypłat jest omówiona nieco wyżej.

Eclipse,

Jest taka możliwość. Napisz do BOK. Grunt żeby serwis był prawdziwy i jakościowy.

Szeryf,

Podpisujemy przelewy na bieżąco. Przeczytaj kilka postów wyżej.

Bestek, Horcyk

Dzięki wielkie za konkrety i pomysły. Pracujemy obecnie nad hitami, które na pewno poprawią funkcjonalność ProLinka.

Pierwsze wydania już w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności