Skocz do zawartości

Prolink.pl - chyba już nie działa


Prolink.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

poprawę jakości, masz przecież napisane w mailu. nie od dziś wiadomo że im niżej w kodzie strony link tym niższe ma znaczenie, wydaje mi się że największe znaczenie ma to z punktu widzenia bezpieczeństwa - linki w stopce aż proszą się o moderację Google, która ostatnimi czasy coraz bardziej daje się we znaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mijałoby się z celem gdyby był przymus zakupu linku, jeżeli nie odpowiada Ci link w stopce to wtedy nie kupujesz. Tekst w okół linków imho powinien być krótki a nie wyglądać jak wpis w preclu, to tylko odstrasza wartościowe strony.

I vice versa. Nikt Cię nie zmusza do sprzedawania :)

No i:

1. część ma poukrywane nazwy domen do momentu zakupu

2. skąd mam wiedzieć, że link będzie w stopce, jak nie ma tam jeszcze żadnych kupionych linków?

3. po co robić niepotrzebny traffic i nakręcać Wam Alexa rank? :P

Dla mnie linki w stopce i jeszcze drobnym maczkiem nie są warte nawet 1/3 tych 0,37pln. Z kolei link oblany tekstem na stronie kontekstowej.. wiadomo. Choć i tu bez przesady. Za 4$ (10,91pln) można kupić linki lifetime - z bardziej wartościowych domen globalnych - na stronie głownej z pr3-pr4 i jeszcze ci w tej cenie tekst z 200 wyrazami napiszą, jak nie masz weny. Dajesz tylko link i anchor.

ps.

To popyt napędza podaż. W drugą stronę, to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

żeby nie było wątpliwości.

Jeśli Klient płaci za link, liczy na jakość i efekt. Jeśli Prolink nie zapewni efektu - Klientów po prostu nie będzie.

Wszyscy tu obecni doskonale wiedzą, jak istotne jest położenie linków w serwisie.

I nie chodzi tu o nasze "zachcianki" czy pomysły. Dbamy o to by Klient, na którym zarabia Wydawca (oraz PL jako pośrednik) miał lepsze efekty i w konsekwencji inwestował jeszcze większe środki.

Dlatego też prosimy o wyrozumiałość. Jeśli ktoś np. ma forum i nie wie - gdzie umieścić linki, prosimy o kontakt. Razem wypracujemy rozwiązanie. Przypominam również, że linki można rozdzielać.

W ostateczności jeśli ktoś faktycznie nie będzie miał żadnego innego miejsca - taki serwis zostanie oznaczony w wyszukiwarce odpowiednią ikonką "link w stopce".

Uważnie słuchamy Waszych głosów i staramy się na bieżąco dostosować i wypracować możliwie najlepsze rozwiązania.

Serdecznie pozdrawiamy i życzymy miłego weekendu.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z footerem był taki luksus, że wrzucało się w jedno miejsce i już było wszędzie. i po kłopocie. teraz, mając na uwadze, że główna to co innego, działy co innego, cośtam jeszcze co innego to trzeba kombinować jak koń pod górę. najwyżej wrzuci się na część serwisu i tyle.

ogólnie 2 ostatnie pomysły - porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. co do miejsca w jakim pojawia sie link, moim zdaniem lepiej rozwiązac to tak, jak mial linklift - dodatkowa informacja dla kupujacych gdzie pojawi sie link, mysle, ze wszyscy beda z takiego rozwiazaina zadowoleni.

2. po co wprowadzone zostalo ograniczenie ceny? nie oklamujmy sie, oprocz efektu liczy sie tez zysk. jest mozliwosc powrotu do poprzedniej wersji? no chyba, ze jest jakies sensowne wytlumaczenie tej zmiany.

3. w kwestii cen jakie kupujacy placa za linki po updacie PR - zastanawialiscie sie co ze strona, ktora skoczy np z PR1 na PR5. Bardziej oplaca sie usunac taka strone i dodac ja na nowo... jest tez druga strona medalu, co z kupujacymi, ktorzy zaplacili za link na stronie z PR5 a po tygodniu okazalo sie, ze strona stracila PR? cena tez zostanie ta sama?

4. nalezy zastanowic sie nad systemem przedluzania linkow, kupujacy jesli chce moze przedluzyc link, niestety w tej kwestii jak zwykle zapomnieliscie o wydawcach.

5. w jaki sposob pobierana jest prowizja w przypadku, kiedy linki przestaja sie wyswietlac w polowie miesiaca? jaka prowizje pobieracie od wydawcy? 50% czy calosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak pisałem wcześniej a piszę z perspektywy wydawcy. Prowadzenie polityki narzucającej:

a) ceny emisji linków

B) miejsca emisji

Doprowadzimy do zabicia całej istoty Giełdy Linków na rzecz zwykłego pośrednictwa w obrocie linkami. Nie prowadzę tutaj jakieś formy rebelii przeciwko PL i proszę tego tak nie traktować, po prostu jako jeden z Wydawców wyraziłem własną opinie.

Ponieważ piszecie, że zależy Wam na tym, by wydawca miał do wyboru tylko najlepsze witryny to zróbcie tak, by Wasz system miał opcje filtrowania przy liście wyników z proponowanymi stronami. Wówczas kupujący link może wybrać np. z pola select miejsce linku jak i dwa pola na widełki cenowe "od" "do" i była by gitarka. Powiem szczerze nawet moim zdaniem dużo lepsze rozwiązanie niż nakazywanie.

Zwróćcie uwagę na allegro dział ogłoszenia samochodowe. Gdyby Allegro narzucało ceny sprzedaży pojazdów oraz np. to, że załóżmy sprzedają tylko pojazdy, które były garażowane to podejrzewam, że zainteresowanie zarówno ze strony sprzedawców jak i kupujących będzie mizerne.

Rozwiązanie mają proste ale niezwykle fajnie, kupujący filtruje sobie pokazywane wyniki np. auta bezwypadkowe do 20 tys zł i ma wyniki, które go interesują.

A na koniec odpowiadając na to, że przy większej cenie mniej sprzedam - to powiem szczerze wolę mniej sprzedać ale za dobrą cenę niż iść na ilość. Choćby z punktu postrzegania mojej strony przez google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności jeśli ktoś faktycznie nie będzie miał żadnego innego miejsca - taki serwis zostanie oznaczony w wyszukiwarce odpowiednią ikonką "link w stopce".

O, i to jest kompromis. Brawo.

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że widget jest usunięty ale czy istnieje możliwość generowania linków do "oferty"? Tzn. mam zapytanie odnośnie kupna linka i chciałbym móc dać linka, aby sobie klient mógł sam wybrać i kupić bez potrzeby wertowania waszego katalogu.

Sprawa druga. Pisaliście, że po zmianie cen, obecnie wykupione linki są przedłużane po starej cenie??? Jakim prawem? Umowa na link jest przecież MIESIĘCZNA, rozumiem że dajmy na to kolejne przedłużenie po starej cenie a za kolejny miesiąc albo nowa stawka albo out, ale kompletnie nie rozumiem dlaczego Prolink ma wymuszać na serwisie oferowanie starych cen.

404.tf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że powinna być jakaś filtracja dodawanych linków. Jak widzę ktoś usilnie próbuje dodać na moje strony link o treści:

Randki i Sex anonse- WWW.*******.PL -Romans i Miłość !

I to nie pierwszy raz gdy ludzie próbują dodawać linki do stron erotycznych na stronach które mają zaznaczoną opcje:

Treści +18 (nie pozwalaj)

Dodatkowo kiedy planowane jest wprowadzenie jakiejś ogólnej listy linków do zatwierdzenia i możliwości zaznaczenia wszystkich jednym kliknięciem :)? Myślę że jest to dość istotna funkcjonalność która na razie cały czas zostaje pomijana...

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikosis,

w statystykach widzisz zyski z ostatnich 30 dni. Stan konta odzwierciedla całkowitą kwotę z całego okresu Twojego uczestnictwa.

Tomson,

dzięki. Staramy sie szybko pomagać i rozwiązywać problemy.

Trojano,

ze względu na PR update niektóre podstrony mogą mieć niezaktualiwany PR. Stąd rozbieżności. Nie jesteśmy w żaden sposób zsynchronizowani z Google - dlatego też jedynie dostosowywujemy się do sytuacji. W tym tygodniu następi pełny update wszystkich podstron.

Erotiksite, Michał,

Prolink na chwilę obecną nie akceptuje erotyki oraz reklam erotycznych.

Odpowiedni zapis znajdzie przy próbie dodania kampanii.

Bybek5,

linki w sidebarach / menu są jak najbardziej akceptowane.

Moto-strefa, Patro, Jaryx, Arkadiusz, Nrm

dzięki za obszerne wpisy. Jednak patrzysz na sytuację jedynie od strony Wydawcy. Z kolei PL jako pośrednik musi łączyć interes Wydawcy I Reklamodawcy.

Odnośnie limitu cen:

są Wydawcy, którzy faktycznie nieznacznie zwiększają ceny za linki i to rynek akceptuje. Z kolei były osoby, które ustawiały ceny 10x większe. Nie sprzedawały w ogólne linków jednak konsekwencja była taka, że otrzymywaliśmy mnóstwo maili dot. "Macie za drogie linki. Nie zapłacę 3,7 pln za link na podstronie PR0 itd."

Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której 10% Wydawców odstrasza 90% Reklamodawców.

Ciekawostka dla osób chcących podnieść zarobki w Prolinku. Najwięcej (uwaga!) zarabiają Wydawcy, którzy utrzymują ceny systemowe. Czyli 0,37 gr za linki na podstronach PR0 oraz odpowiednie większe ceny przy PR/BL.

Odnośnie linków w stopkach:

1. Część domen jest ukryta do momentu zakupu.

2. Klient na chwilę obecną nie ma pojęcia gdzie jego link zostanie umieszczony. Po umieszczeniu musi go szukać w treści serwisu

3. W SEO spore znaczenie ma kwestia położenia linka w serwisie oraz czy jest otoczony tekstem. Jeśli link jest w stopce - ma mniejszą moc.

Zatem w tym przypadku dbamy o to by klient wiedział, co kupuje i miał faktycznie lepsze efekty.

Eria86,

1. Tak, dodamy informacje o położeniu linka. Jednak pewne jest, że serwisy z linkami w stopce będą miały najmniejszy autorytet w PL.

2. Odpowiedzi wyżej.

3. Po zakończeniu emisji linka. Klient może ponownie go kupić w niższej cenie jeśli PR spadł.

4. Nie rozumiem? Wydawca nie może przedłużyć emisji linka Reklamodawcy :)

5. Jeśli link się przestaje emitować w połowie miesiąca, rozliczany jest proporcjonalnie. Czyli liczymy każdy dzień emisji i Wydawca otrzymuje odpowiednią kwotę.

Fidma,

tak, możesz jeszcze umieścić kod. Wysyłam w PW.

Michał,

listę do akceptacji linków dla wszystkich serwisów wprowadzimy w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności