Skocz do zawartości

Prolink.pl - chyba już nie działa


Prolink.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań: na ile sprzedaż linków przez serwisy w Prolink jest bezpieczna dla pozycji w google - tudzież posiadanego PR.?

https://www.google.com/support/webmasters/b...py?answer=66736

Sprzedaż jak i kupowanie linków przekazujących PageRank niezależnie czy robisz to sam czy przez jakikolwiek system jest bardzo poważnym :kwasny: naruszeniem wytycznych Google. Możesz sobie sprzedawać i miesiąc, rok, dwa lata i nie być "złapanym" ale będziesz codziennie rano :spioch: z nerwem :shok: sprawdzać pozycje. Nie ważne czy w końcu kiedyś wykryje to algorytm czy konkurencja albo ktokolwiek zgłosi spam raport.

Tak więc w najlepszym przypadku zostaniesz potraktowany łagodnie i PR spadnie zauważalnie a w najgorszym pójdzie ban.

Miałem klienta na audyt i optymalizację, któremu po 30 dniowym banie :huh: za naruszenie wytycznych przyszedł od razu ban na konto Adsense :placze: . Gdyby ktoś nie wiedział to Adsense wymaga aby strona była zgodna ze wskazówkami dla Webmasterów.

Czy ktoś ma jakieś zdecydowane doświadczenie?

Tak. Kilka lat temu skończyło się to niemal dwuletnimi filtrami i zerowaniem PageRanku na kilka miesięcy.

Czy wujaszek google jest w stanie stwierdzić, że dany serwis sprzedaje w prolinku linki i go za to jakoś ukarać?

Jest. Już lata temu niektórzy sobie pisali z powodzeniem proste roboty szukające stron emitujących SWLe. Większość średnio rozgarniętych programistów jest to w stanie stwierdzić a weź pod uwagę ,że tam nie pracują pierwsi lepsi i od lat udoskonalają algorytmy.

Czy włączenie "Nie pokazuj adresu serwisu w wyszukiwarce Prolink" jest dodatkowym jakimś zabezpieczeniem dla czujnego google?

Nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Tak. Kilka lat temu skończyło się to niemal dwuletnimi filtrami i zerowaniem PageRanku na kilka miesięcy.

Za co konkretnie dostałeś karę, bo chyba nie powiesz, że za prolinka, czy linkolo w rozsądnych ilościach?

Większość średnio rozgarniętych programistów jest to w stanie stwierdzić

Szczerze mówiąc, jeśli gdzieś nie wyświetla się link do systemu, jak to np jest w ewebie i nieaktywowanej stronie, to raczej nie da się tego wykryć i nie pomoże tutaj, czy jesteś super programistą, czy nie, bo nie ma tam po swl śladu. Google może sobie przeanalizować anchory i tekst otaczający - wtedy jest to realne.

Poza tym, wg google każda manipulacja SERP, czyli zarówno budowanie zaplecza, linkowanie z SWL, spamowanie itp jest naruszeniem zasad i w teorii jest to zakazane. W praktyce trzeba mieć po prostu we wszystkim rozsądek - prolinkiem, czy linkolo raczej ciężko by było sobie zaszkodzić.

Dobrze też przeczytać:

https://googlepolska.blogspot.com/2008/11/j...linkowanie.html

niby z 2008 roku, ale raczej się nic nie zmieniło.

zdecydowanie najlepsze gry przeglądarkowe online

kurs java programowanie obiektowe

Rynek walutowy i podstawy forex w jednym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga firmo Prolink, dobrze jeszcze by było jakbyście odpisywali na maile czy wiadomości wysłane formularzem kontaktowym. Od trzech tygodni nie mogę się doczekać, mimo, że wysyłkę powtarzałem kilka razy, żeby mieć pewność, że maile do Was docierają.

Proszę nie mówić, że mam tu pisać i szukać odpowiedzi, po prostu odbierzcie pocztę i odpiszcie, albo usuńcie adres maila i formularz ze strony kontaktowej, żeby naiwni ludzie nie myśleli, że ktoś te maile czyta, dziękuję :-)

Nowy post, niespodzianka dla początkujących pozycjonerów :)

https://www.michal.pogrudka.com/2011/10/17/...ga-tylko-17-10/

Darmowy kurs pozycjonowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swRa,

Wymagania dla Wydawców:

- jakościowe treści

- minimum 150 linków przychodzących na podstawie OSE lub PR1(minimum)

- serwis nie może być katalogiem

- liczba linków wychodzących nie może przekraczać 5 na stronie głównej

Dzięki tym wymaganim ProLink ma moc.

Zapraszamy do dodawania serwisów.

Michał Pogrudka,

odpisujemy na setki maili dziennie. Możliwe, że mail nie dotarł. Prosimy o kontakt telefoniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Pogrudka,

odpisujemy na setki maili dziennie. Możliwe, że mail nie dotarł. Prosimy o kontakt telefoniczny.

Skoro mówię o pisaniu maila, to przy tym temacie będę stał. Skoro Wam nie zależy, żeby mi odpisać, mi nie musi aż tak zależeć, żeby dzwonić i się napraszać o odpowiedź. Zwróciłem tylko uwagę, że nikt nie raczył mi od 3 tygodni odpowiedzieć na żadnego wysłanego maila.

Wysłałem dziś po raz kolejny maila i nadal zero odzewu. Rozumiem, że możecie mieć setki maili do odpisania dziennie, ale mój mail nie był w stylu "Cześć, co słychać?", albo "Sprzedaję viagrę" że go sobie można odpuścić, raczej zadałem kilka ważnych pytań dotyczących współpracy, ale widzę, że to chyba mi bardziej zależy, więc sobie odpuszczę. Jeśli to możliwe ostatecznie poproszę o adres e-mail osoby, której zależy choć w części tak jak mi, to napiszę do tej osoby osobiście, a nie przez jakiś formularz, który może maile wysyłać w kosmos.

Nowy post, niespodzianka dla początkujących pozycjonerów :)

https://www.michal.pogrudka.com/2011/10/17/...ga-tylko-17-10/

Darmowy kurs pozycjonowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu dostałem od google maila:

Szanowny właścicielu lub webmasterze witryny https://xxxxx/,
Wykryliśmy, że na niektórych stronach w Twojej witrynie mogą być stosowane techniki niezgodne ze wskazówkami Google dla webmasterów.
W szczególności poszukaj możliwych sztucznych lub nienaturalnych linków w swojej witrynie, które prowadzą do innych witryn i mogą mieć na celu manipulowanie rankingiem PageRank. Przykładami tworzenia nienaturalnych linków są sprzedaż linków z rankingu PageRank i uczestnictwo w programach wymiany linków.
Zachęcamy do wprowadzenia zmian w witrynie, tak aby była ona zgodna ze wskazówkami jakościowymi. Po dokonaniu zmian zgłoś witrynę do ponownego uwzględnienia w wynikach wyszukiwania Google.

Na witrynie mam tylko i wyłącznie prolink, nic poza tym. Nie wiem co w tej sytuacji zrobić. Usunąć linki czy czekać?

Ciekawe też czy to google samo zobaczyło czy ktoś zgłosił stronę. W narzędziach mam:

Narzędzia Google dla webmasterów: powiadomienie o wykryciu nienaturalnych linków pod adresem

Jeżeli szukasz ubranek niemowlęcych znajdziesz je w sklepie https://lencia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Pogrudka,

Mamy wiadomość od Ciebie z 3 października. Za chwilę otrzymasz odpowiedź.

Postaramy się przyśpieszyć działanie BOK'u.

Fanta001,

Tego typu wiadomości są standardowym zabiegiem, informującym użytkownika o dużej ilości linków wychodzących / linkach niezwiązanych z treścią itd.

Tak jak pisze M@K - nie mając prolinka ani żadnego swla tylko zwykłe linki wychodzące, otrzymał również wiadomość. Zapoznaj się z wątkiem:

https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...howtopic=125339

Taka sytuacja występuje również często w przypadkach gdy jeden webmaster ma wiele dodanych domen do tools'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest wyłączenie powiadomień mailowych o oczekującym na zatwierdzenie linku? I tak sprawdzam raz czy dwa na dzień co tam czeka, a otrzymywanie kilka razy codziennie maili jest irytujące.

LaoHost - tani i niezawodny / dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (link daje 5% rabatu) / spideric - genialny monitoring pozycji niezależny od sytuacji z proxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdzieś tam była informacja, że po 24h jeśli ktoś nie zatwierdzi linka to automatycznie się pojawia? (bo to chyba fikcja)

2. Wyszukiwarka praktycznie nie działa, zaznaczam sobie pokaż tylko strony główne PR 1 - PR 1 a pojawia się wszystko.

3. Brakuje mi opcji, kiedy mogę sobie do tzw. "listy" dodać np. 100 miejsc na których chciałbym linka, aby móc codziennie sobie z tej listy dodawać np. 20 linków. A tak za każdym razem muszę odpalać wyszukiwarkę i znowu szukać i znowu. Wtedy wchodzę w projekt A -> lista linków które mam w liście -> zaznaczam sobie np. 5 sztuk i już, kolejnego dnia to samo itp...

4. Opcja ustawienia automatycznej propozycji linków, zaznaczam sobie że interesuje mnie aby w jakimś miejscu w projekcie pojawiały mi się codziennie propozycje linków np. od 2,50 zł do 5,50 zł, od PR 1 do PR 2, Backlinków od 50 i opcjonalnie z jakiej kategorii. Wiem, że teraz działa to poprzez kogoś z prolink, ale ludzie na litość czemu nie idziecie w automatyzacje i pomoc dla tych którzy Wam płacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę jeszcze raz pomysł, który już kiedyś ktoś podawał w tym temacie, Wy powiedzieliście, że go wprowadzicie i cisza.

Aby wraz z emailem, że ktoś chce kupić u nas link, był odnośnik do Prolinka najlepiej sekcji sprzedaż.

Naprawdę byłoby to pomocne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja również jeszcze się wypowiem, gdyż moje pytania zostały zignorowane :)

1. Czy będzie możliwość zmiany e-maila/hasła? albo w ogóle edycji profilu?

2. Czy będzie więcej opcji dlaczego strona się nie nadaje? jeśli link zostaje odrzucony?

Ostatnio piszę o finansach na obcasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rainmaster,

mamy zaplanowaną funkcjonalność wyłączenia powiadomień mailowych.

Kupiciel,

1. 48h ma Wydawca na akceptację linków.

2. Podeślij proszę screen na adres bokowy. Czy podstrony nie mają w tym przypadku PR1?

Rozwiń wyniki po prostu.

3. Bardzo dobry pomysł. Pracujemy nad tym.

4. Tak jak wyżej - doskonały pomysł. Również pracujemy nad tym. Będzie to sporym ułatwieniem.

Fortunately,

zrobione, release najdalej w poniedziałek :)

Bunitas,

jest możliwość zmiany hasła poprzez przypomnienie. Nie wiem co dokładnie chciałabyś edytować w profilu?

Kryteria przyjmowania serwisów są niezmienne. Nowych na razie nie przewidujemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności