Skocz do zawartości

Prolink.pl - chyba już nie działa


Prolink.pl

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam pyatnie, od czego zalezy pozycja strony w wyszukiwarce na dane slowo kluczowe

To pytanie na tym forum to tak jakby pójść na forum np. protestanci.info i zapytać: "Kim jest Bóg"?

Ale jakbym miał Ci krótko odpowiedzieć to Tobie mówię, że generalnie: linki, linki, linki + masę innych czynników na i poza stroną. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pochwaliłem się i pocieszyłem, że w końcu działa akceptowanie stron i wiadomo czy strona została zaakceptowana czy odrzucona. Jednak dalej strony wiszą i czekają na akceptację administratora. czy to w końcu się jakoś ustabilizuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niepokoją mnie trzy kwestie.

1) Czy zrezygnowaliście z opcji rozsyłania PITów na początku roku dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej?

Taka informacja znajdowała się kiedyś na Waszej stronie w dziale dla początkujących, o czym niech świadczy choćby cytat na tym blogu https://www.zaczac-zarabiac.pl/jak-wyplacic...adze-z-prolink/

Obecnie można za to znaleźć informację

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, obowiązek rozliczania podatku dochodowego spoczywa na wydawcy. Dochód ze sprzedaży reklam na serwisie wydawcy jest rozliczany w ramach działalności gospodarczej, albo jako dochód ?z najmu lub dzierżawy?. Osoby nie prowadzące działalności gospodarczej rozliczają się ze sprzedaży powierzchni reklamowej raz do roku jeżeli zarobiona suma nie przekroczy kwoty wolnej od podatku (w tym roku jest to 3091,00zł). Po przekroczeniu tej kwoty wydawca musi odprowadzać podatek do 20 dnia następnego miesiąca za każdym razem kiedy wypłaca pieniądze. Może też ustalić ze swoim Urzędem Skarbowym, że będzie odprowadzać podatek co kwartał. Odpowiedni PIT wydawcy wypełniają na początku następnego roku i składają do US razem ze swoim zwykłym, corocznym zeznaniem podatkowym.

Co nie jako sugeruje, że Wydawcy w tym przypadku zostają zdani sami na siebie. Poprzednia wersja działu dla początkujących wciąż jest zaindeksowana również przez Google.

Jeśli przeoczyłem informację o tych PITach, to proszę o sprostowanie mojej wypowiedzi, prosiłbym jednak mimo wszystko wyjaśnienie.

2) Termin wypłaty środków dla Wydawców

W regulaminie widnieje informacja, że termin ten wynosi 7 dni. Tymczasem ostatnio po około 9 dniach danego miesiąca nie otrzymałem wciąż środków i po wysłaniu korespondencji do BOKu, otrzymałem informację od Pani Asi Wiśniewskiej, że okres ten został wydłużony do 14 dni. Niestety nie ma to żadnego odzwierciedlenia w zapisach regulaminu.

3) Kwestia rachunku

Po wysłaniu rachunku mailem oraz pocztą otrzymałem również wiadomość, że rachunek się zmienił. Czy nie można w końcu w jakiś bardziej sensowny sposób rozwiązać kwestii tych rachunków? Bądź co bądź jest to jednak dość istotna kwestia. Kilka stron temu, proponowałem rozwiązanie polegające na automatycznym wypełnianiu rachunku z poziomy Waszej strony.

We wszystkich trzech punktach pojawia się jednak jedna wspólna rzecz - brak jakiejkolwiek informacji dla osób zainteresowanych (Wydawców) lub udostępnianie tej informacji po fakcie. Nie jest to chyba do końca profesjonalne zachowanie.

Wypuszczenie krótkiego mailingu, chyba nie kosztuje wiele czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi też masowego usuwania serwisów z giełdy. Chcę usunąć wszystkie "oczekujące na akceptację administratora" - bo przecież już nie zostaną zaakceptowane. I muszę usuwać każdą oddzielnie.

EDIT: Strona, która od początku nie została zaakceptowana, ciągle oczekująca na akceptację, podczas próby usunięcia wyskakuje mi komunikat: "Aby usunąć domenę zrezygnuj najpierw z wszystkich sprzedanych lub oczekujących linków." - no raczej nie ma tam żadnych linków.

EDIT 2: Chciałabym też wiedzieć, w jaki sposób mogę zrezygnować z wyświetlania linków w serwisach. Chcę doczekać do końca okresu wyświetlania poszczególnych linków i potem usunąć serwis z giełdy.

EDIT 3: I z drugiej strony: gdy wykupuję link - pola tekst przed linkiem i po są obowiązkowe. Po co? Gdy na przykład chcę dodać tylko tekst przed linkiem, bo za nic mi nie pasuje?

Ostatnio piszę o finansach na obcasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wystawić rachunek potrzebny do wypłaty. I na stronie ani w regulaminie nie znalazłem w jaki sposób powinno to zostać wypełnione.

Kolega Yuras słusznie zauważył że trzeba to ułatwić osobą które muszą to wystawić.

Przecież to jest śmieszne że jest to utrudnione do maksimum tak jak by Prolinkowi zależało na tym aby wypłacający mieli najwięcej problemów z tym a co za tym idzie rezygnowali z wypłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krasnal,

Rozliczamy się z setkami Wydawców miesięcznie. Wystarczy wysłać email i otrzymasz pomoc przy wystawieniu faktury lub gotowy wzór rachunku.

Skontaktuj się z nami zamiast pisać na zewnętrznym forum.

Bunitas,

Linki możesz odrzucić w zakładce sprzedanych linków jeśli jesteś Wydawcą.

Teksty przed i po są po to by całość była w formie zdania reklamowego.

Hardy,

Ty jak nikt wiesz, że odpowiada ;)

Franz - Pełny update PR jest w trakcie. Działamy.

Yuras,

Dzięki za konkretne uwagi.

1. Dochód z najmu lub dzierżawy powierzchni reklamowej każdy Wydawca rozlicza samodzielnie (zgodnie z prawem). Jeśli nie wiesz jak to zrobić - skontaktuj się i chętnie pomożemy.

2. Wypłaty realizujemy w ciągu 14 dni. Wielu Wydawców narzekało, że okres jest zbyt długi w przypadku gdy zlecają wypłaty np. na początku miesiąca. Odpowiednio zmienimy regulamin.

3. Każdy punkt jak chociażby automatyczne wypełnianie rachunku to czas programistów. Każda funkcjonalność musi zostać zaplanowana, napisana, przetestowana i wdrożona = czas. Planujemy wydania w taki sposób by grupa docelowa była zadowolona.

Nomadowy,

Dłużej niż 48h wiszą strony, które nie spełniają warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sugestia: nie można by sprawdzać PR danej strony/podstrony dodatkowo w chwili kiedy ktoś chce kupić na niej linka? Informując kupującego jednocześnie że PR się zmienił (lub nie) od ostatniej indeksacji i pytając czy nadal chce kupić linka z innym PR i w innej cenie? Bo na tą chwilę PR podstron określany przez Prolink ma się nijak do rzeczywistości, a ludziska kupują linki na podstronach z jakimś PR bo tanie...

A niestety działa to tak, że Google robi updejt w przeciągu kilku dni, a później Wy bujacie się z tym przez kilka tygodni i znów jest chwila spokoju i znów G robi updejt i... I w efekcie dobry PR podstron jest w systemie prze chwilę.

Następne pytanie - czy to normalne że po każdej kilkugodzinnej nieobecności serwisu w sieci (np pad serwera itp) Prolink - chyba z automatu - robi reindeksację? Miałem ostatnio kilka padów związanych z przenosinami i za każdym razem chwile po ponownym uruchomieniu serwisu miałem wizytę bota który szalał po serwisie przez kilka godzin (spory site)

Jeśli to norma, to wyobraźcie sobie co się stanie jak padnie komuś VPS na którym ma powiedzmy 30 serwisów z site ~ 100k każdy. To będzie pad serwera za każdym razem jak wstanie i bot siądzie na kilu serwisach jednocześnie. Ja na słabym VPS-ie i z dwoma serwisami z site po 20k miałem trochę problemów.

A może tak dodać możliwość wgrania sitemapy?

No i jeszcze jedno - od wczoraj od około 12:00 wisi PW do użytkownika Prolink i nie może dotrzeć...

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że chyba trzeba trochę bardziej naświetlić problem na forum z rozliczeniami z Prolink, o którym pisałem w poprzednim poście w punkcie 1. Ponieważ osobiście nie prowadzę działalności gospodarczej ale pracuję na etat i dodatkowo korzystam z Prolinka, to właściwie pewnym jest fakt, że nie będę w stanie korzystać z kwoty wolnej od podatku i na pewno ją przekroczę.

Spójrzmy zatem na zapis na stronie Prolinka w dniu 9 listopada bieżącego roku, którą można znaleźć na Google tutaj (link działał w momencie pisania wpisu), gdyby co zrobił również screena, który jest dostępny tutaj.

Z tych zapisów wynikają następujące stwierdzenia:

- Prolink odprowadza zaliczki na rzecz podatku dochodowego (cytat: "Ci z Wydawców, którzy z różnych powodów nie muszą w ogóle zapłacić podatku dochodowego (np. mają ulgi lub ich zarobki nie przekraczają kwoty wolnej od podatku), mogą odzyskać kwotę zaliczek odprowadzoną przez Prolink SA na poczet ich podatku.")

- Prolink przesyła PIT-11 w lutym następnego roku (cytat: "Dokładne kwoty przychodu znajdują się na formularzach PIT-11, które rozsyłamy do wydawców nieprowadzących działalności gospodarczej w lutym.")

Obecnie w dziale dla początkujących, znajdują się całkiem odmienne informacje (Na wszelki przypadek zamieszczam również zrzut ekranu tutaj):

- Na wydawcy spoczywa cała odpowiedzialność za rozliczenia z urzędem skarbowym

- Wydawca nie otrzyma żadnego PITa i potrzebne liczby musi obliczyć sobie sam

- Wydawca jest zobowiązany do zapłacenia zaliczki na poczet podatku dochodowego jeśli przekracza kwotę wolną od podatku

Ponieważ zmiany zostały wprowadzone po cichu, bez żadnego jawnego poinformowania użytkowników, nasuwa się tu kilka kwestii:

- Czy dotychczas Prolink wpłacił zaliczki za poprzednie miesiące/rachunki (tj. przed 9 listopada - nie wiem dokładnie kiedy później zapisy się zmieniły)?

- Jeśli nie, to czy Wydawców mogą czekać teraz negatywne konsekwencje z tym związane?

Przyznaje, że nie znam się do końca na kwestiach podatkowych, mogę się mylić w pewnych aspektach.

Napisałem również maila do BOKu w tej kwestii, ale wydało mi się, że warto napisać o tym tutaj, gdzie znajdować się może więcej osób w podobnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małe pytanie.

Mamy stronę https://przykladowa.pl/wpis/kielbasa-hoho

Oraz https://przykladowa.pl/wpis/kielbasa-hoho/

Jeśli kupiłem link na tej drugiej to się wyświetla, a już brak ukośnika wszystko zmienia i traktuje tą podstronę jako całkowicie inną - idzie to naprawić? Bo przez takie coś jak szukam linków przez wyszukiwarkę to mam poduplikowane podstrony. Dodatkowo z tego co zauważyłem to google indeksuje linki bez ukośnika na końcu(jeśli ma wybór pomiędzy z, a bez).

admin.banner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyzdera,

PR od dawna nie jest wyznacznikiem i niedługo całkowicie zostanie zastąpiony parametrem BL.

ProLink dba o to by serwisy, które są na giełdzie - były aktywne. Dlatego je regularnie crawl'uje i sprawdza czy pliki instalacyjne są na serwerze itd.

Więc jest to normalne. PW do nas na PiO nie ma sensu wysyłać - do kontaktu jest formularz na stronie i telefon.

Yuras,

Przede wszystkim gratulujemy, że Twoje zarobki w ProLinku przekraczają kwotę wolną od podatku :)

Ze względu na kategorię dochodów Wydawców ProLinka - dochody „z najmu lub dzierżawy”, samodzielne rozliczanie w tym przypadku jest jedynym możliwym i prawidłowym sposobem.

Jeśli przekroczysz kwotę wolną od podatku możesz się zawsze skontaktować z nami i nasza księgowość podpowie w jaki sposób prawidłowo się rozliczyć.

Kiri,

Rozwiń pytanie proszę.

sIK!,

Pamiętam, że pracowaliśmy nad tym. Sprawdzimy i jeśli jest błąd - szybko naprawimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR od dawna nie jest wyznacznikiem i niedługo całkowicie zostanie zastąpiony parametrem BL.

Jak nie jest wyznacznikiem? Jest bardzo ważnym wyznacznikiem w prolinku, od którego zależy max i min cena linku.

Ponieważ osobiście nie prowadzę działalności gospodarczej ale pracuję na etat i dodatkowo korzystam z Prolinka, to właściwie pewnym jest fakt, że nie będę w stanie korzystać z kwoty wolnej od podatku i na pewno ją przekroczę.
Yuras,

Przede wszystkim gratulujemy, że Twoje zarobki w ProLinku przekraczają kwotę wolną od podatku

Jego głównym dochodem raczej nie jest prolink, a praca na etacie. Czyli jak to właściwie z tym jest u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak PR nie jest wyznacznikiem, skoro różnicujemy ceny linków w zależności od PR?

PW poszło, bo sprawa dotyczy kwestii zwiazanych z forum. Kiedy Wy mieliscie do mnie sprawę w tej kwestii to pisaliscie własnie tutaj, więc może dokończmy to w ten sposób w który zaczęliśmy :)

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności