Skocz do zawartości

Faktura za SEO - zmiana VAT


gibki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie masz większych zmartwień? Ale ludzie potrafią sobie komplikować życie. Wystaw 22% do końca grudnia lub 23% w styczniu.

ps. byłem dzisiaj wzywany do US, musiałem zapłacić 0,04 zł (cztery grosze) zaległości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w Banku i sprawa jest prosta:

- wszystkie FV wsytawiane do 31.12 mają 22%, od 1.01 - 23%

- jeżeli prace są wykonywane na przełomie wystawiane są dwie faktury i odbiór prac cząstkowy - dzięki temu mam 2 FV na 22% ( z datą 31.12) oraz 23% ( z datą po 1.01)

proste ... nie ma se co komplikowac życia.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Urzędasy komplikują, więc warto popytać jak zrobić dobrze.

Zgadzam się, że jeśli wystawię 31.12 to nie ma żadnego problemu. Dla mnie. Ale pracowałem w BR dość długo i wiem, że problemy jednak mogą być i właśnie z winy kretynów w urzędach.

Po pierwsze - vat nie ma nic wspólnego z rokiem kalendarzowym - to inny podatek. Ekspert z Deolite (czy jak ich tam zwą) mówi, że skoro usługa była wykonana do 31.12 to choćbyś wystawiał fv pod koniec stycznia, to obowiązuje Cię vat z okresu, kiedy świadczyłeś usługę.

I teraz tak - jeśli wystawię fv 31.12 to jest to mój przychód (i koszt klienta) w poprzednim roku kalendarzowym. Jednemu może to odpowiadać, innemu nie.

Kolejna sprawa - jeśli ja naliczę VAT za wysoki, to też mój błąd i US może chcieć to wyjaśniać.

Podkreślam, że to cały czas problemy hipotetyczne, jednak "nie wiem" od urzędnika które dzisiaj usłyszałem daje do myślenia, a dodatkowo dochodzą potencjalne problemy z poprawianiem faktur itp. Czy sprawa jest faktycznie niewarta zachodu, przekonamy się za jakiś czas. Pogadać nie zaszkodzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nrm: tylko tyle ? mię ścignęli za 2005 rok ... zabrakło ok 40 dni do przedawnienia ;) teraz też coś na poczcie wisi do oderbania ale planuje wziąć dopiero 3 stycznia zeby decyzja o karze miała status przedawniony :tancze:

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności