Skocz do zawartości

Jakie slowa


meri89

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej na konkretne słowa związane z rodzajem sprzętu; rzadko kto chcąc kupić klawiature bezprzewodową, wpisze 'części komputerowe' a potem dalej będzie szukał klawiatury.

Ja bym pozycjonował na konkretne słowa 'karty graficzne' , 'monitory' itd...

Weź tylko pod uwagę fakt iż nie będzie to takie proste ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzadko kto chcąc kupić klawiature bezprzewodową

kij ma dwa końce - ktoś, kto będzie chciał pooglądać sprzęt, ceny, parametry będzie pisał właśnie ogólniejsze hasła.

poogląda, spodoba się - kupi

tak jak z resztą się dzieje na allegro - mój brat siedzi codziennie około 2 godziny i szuka sam nie wie czego, efektem tego jest to, że ma w pokoju złomowisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzadko kto chcąc kupić klawiature bezprzewodową

kij ma dwa końce - ktoś, kto będzie chciał pooglądać sprzęt, ceny, parametry będzie pisał właśnie ogólniejsze hasła.

99410[/snapback]

Jasne, że nie zaszkodzi :) W związku z porównywaniem cen warto napewno wejść do takich 'systemów' jak skapiec.pl , ceny.gery.pl itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pytanie, które zadałeś jest najważniejszym jakie należy sobie postawić zabierając się za SEO.

Jest przynajmniej kilka sposobów na znalezienie odpowiedzi.

Jednym ze sposobów jest testowa kampania reklamowa np. AdWords.

Poznasz popularność poszczególnych słów, wypróbujesz CTR poszczególnych słów/tytułów/opisów/URLi no i wreszcie zbadasz potencjał konwersji.

Staraj się użyć sporego spektrum słów (uwagi verona, jak najbardziej na miejscu), sprawdź też na co stawia konkurencja.

Kilka tygodni testów i śmiało możesz zabrać się za pozycjonowanie "swoich słów".

W tym biznesie chłopców od mężczyzn odróżnia nie pozycja, lecz właśnie to co mają w anchorach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tak wogole to duzo osb kupuije przez takie sklepy?

99416[/snapback]

Dużo! wiem po sobie - od 2 lat nie kupiłem żadnego sprzętu elektronicznego w 'reality world' :) , zresztą w sieci możesz znaleźć dużo konkretnych badań popularnośći e-handlu; oprócz książek i płyt cd to właśnie sprzęt komputerowy w ostatnim czasie sprzedaje się najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej "zbadasz rynek" na stronie https://boksy.onet.pl/ranking.html?n=1

99465[/snapback]

Najlepiej? :(

Z tego co wiem to przez ostatnie 7 dni to ludzie raczej grobów swoich bliskich szukali.

Dziwię się czemu Onet na podstawie tych danych tworzy ofertę na linki sponsorowane.

[edit] "ostatnie 7 dni" nie jest najlepszym badaniem

Oczywiście jest to "szybkie narzędzie", ale daleko mu do najlepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilbym tak - najpierw przejrzalbym strony konkurencji (szczegolnie firmy ktore juz wyrobily sobie pewna marke w internecie), zobacz na jakie slowa oni klada nacisk w koncu u nich za to odpowiada caly sztab "marketingowcow". Na poczatku jednak trzeba sie skupic na slowach glownych - w stylu sklep komputerowy, czesci komputerowe itp...duze sklepy moga sobie pozwolic na pozycjonowanie fraz szczegolowych w stylu wspomnianej klawiatury bezprzewodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie: jak sprawdzić popularność danego hasła (tak jak "lug" pisze": w google 250 dziennie)?

99527[/snapback]

Metodami statystycznymi :) Skoro Onet ma niecałe 20% rynku wyszukiwarek w Polsce, a w Onecie na dane słowo poszukiwało 100 osób, to można założyć, iż danego słowa we wszyskich wyszukiwarkach poszukiwało 500 osób. Nie jest to precyzyjne - większość użytkowników Onetu jest mniej uświadomionych internetowo, szuka więc prostych słów i fraz, podczas gdy użytkownicy googla lubią frazy bardziej precyzyjne. Ale onet bosky dają całkiem niezly pogląd na atrakcyjnosć fraz w internecie.

IMO bardzo się opłaca pozycjonować na mało popularne frazy. Zwykle sa zupełnie nie oblężone przez pozycjonerów, więc można je często wypozycjonować samymi katalogami. Czyli za 3 wieczory pracy wypozycjonujesz stronę na 10 fraz, z których każda da dziennie po 50 userów. A za jedną popularną która też da 500 odwiedzajacych będziesz musiał zapłacić zawodowemu pozycjonerowi, ew. samemu kupić linki (zrobić zaplecze), a to kosztuje i to sporo. Z czasem i tak będzisz musiał na te popularne hasła wypozycjonować, ale dzięki takiemu podejściu poniesiesz mniejsze ryzyko finansowe. NIe wspominająć już o tym, zę osoby wchodzące z precyzyjnych fraz najprawdopodobniej szukają dokładnie tej rzeczy, którą oferujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności