Skocz do zawartości

Czy tępić nieuczciwą konkurencję?


bori79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

ja sobie sam odkładam, mam 38 lat.Ale takie pajacowanie to mnie wkurza.Rozumiem można inwestować i nie płacić dochodowego (całkowicie legalny zabieg), ale ZUSu nie da się nie płacić, przynajmniej KRUS trzeba, jak chcesz mięć firmę.]

Kredens nie mam zamiaru dyskutować z człowiekiem poziomu kredensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że w Polsce każdy kombinuje.

Znajdź takiego co Ci wyremontuje mieszkanie i da fakture - mało takich, najczęściej to Polacy na urlopach.

A jak jeden na drugiego się ogląda to nikt nie płaci.

@Bori sam nie dawno działałeś w szarej strefie, a teraz założyłeś firmę i jak nie jeden młody przedsiębiorca nie dajesz sobie rady, dlatego warto się zastanowić przed założeniem działalności, żeby potem nie płakać.

Narzędzie do kompleksowego wsparcia działań SEO - https://senuto.com

Darmowe narzędzie do w pełni automatycznej wyceny pozycjonowania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa chciałbym parę groszy zarobić w moim wieku bez czyjejś pomocy :) - 4000 zł to nie wiem jakiś prze koń by musiał być żeby tyle na miecha w moim wieku wyciągać .

Swoją drogą wspominacie tu o kwocie wolnej od podatku - czyli jak bym coś zarabiał i nie przekraczał tych 3k zł to nie łamie prawa czy jak to jest :) , chociaż kto by jakieś usługi kupował u 16 latka powiedźcie mi ............

Pozdrawiam

Młody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa chciałbym parę groszy zarobić w moim wieku bez czyjejś pomocy :) - 4000 zł to nie wiem jakiś prze koń by musiał być żeby tyle na miecha w moim wieku wyciągać .

Swoją drogą wspominacie tu o kwocie wolnej od podatku - czyli jak bym coś zarabiał i nie przekraczał tych 3k zł to nie łamie prawa czy jak to jest :) , chociaż kto by jakieś usługi kupował u 16 latka powiedźcie mi ............

Jak masz na te 3k umowy to jesteś zwolniony, ale pracodawca za Ciebie płaci przez co pewnie otrzymujesz mniej :).

Wiek jest nie ważny, ważna jest jakość.

Narzędzie do kompleksowego wsparcia działań SEO - https://senuto.com

Darmowe narzędzie do w pełni automatycznej wyceny pozycjonowania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Offtop

Odnoście ZUS to teraz leci taka śmieszna reklama odnośnie tego ile osób pracuje na jednego emeryta i jaka będzie Polska 2050 (o ile dobrze pamiętam). Będziecie się śmiać ale ja (kiedyś), myślałem, że skoro zabierają mi pieniądze to na moją własną emeryturę :)

@MaxPan

Jak się nie płaci dochodowego? To jakiś normalny zabieg czy jakieś duże "kombinowanie"?

Dużo racji ma też Cenzura, w końcu osoba pracująca non-stop na czarno to nie koniecznie musi być jakiś "Pan Mietek", może to być też ktoś dobry w swoim fachu - wtedy nie dość że wykonuje usługę tanio to jeszcze na poziomie podobnym a może nawet lepszym od konkurencji. Jeśli oderwiemy się od SEO to przeciętny Kowalski kogo wybierze...

Może uda mi się zrobić coś dobrego

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Jak się nie płaci dochodowego?

np: kredyt inwestycyjny. Rate kapitałową wliczasz w koszta a odsetki odejmujesz od podatku.

Wcale nie trzeba ukrywać się przed ZUS. Bez dg można świadczyć usługi wynajmu stron internetowych , np: stron buforowych na 301 :)

tu co nieco:

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/32..._przychodu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twojej mentalności, po co wchodzisz komuś do kieszeni?

Zazdrość?

Niespełnione ambicje zawodowe?

Za mało zarabiasz?

Za mało zleceń?

Zastanów się, bo taki temat świadczy o twojej frustracji.

Skoro masz zlecenia do realizacji to się nimi zajmij i daj pracować innym;)

Ja płacę podatki, podpisuję umowy...i nie interesuje mnie co robią inni, bo to ich decyzje.

Już ktoś powiedział, jak chcesz do konkuruj jakością, a nie własną frustracją.

Jesteś dobrym wykonawcą to zawsze będziesz miał zlecenia...

To, że Ty masz firmę nie oznacza, że każdy wykonawca chce ją posiadać i nikogo nie zmusisz takim tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lena ty jak każda kobieta rozumiesz a nie do końca.Nie chodzi jemu o pisanie art za 1,20 .

jego wkurza fakt ze musi robić tą sam prace,a do tego ma w 10 razy większe koszty jak cwaniaczek za komputerem z tesco (warezowym oprogramowaniu i td) który do tego opowiada na prawo i lewo jaki on jest etyczny pozycjoner nie korzysta z spamerskich narzędzi ( bo ich niema :)) i podbiera tych głupszych klientów.

Jak pisałem wyżej mnie przynajmniej raz to dotknęło, nie chodziło mi o kasę, a o zasady.

Ja wole klientow które samie do mnie przyszli i nie musiałem ich prosić podpisać umowę.

A tak ogólnie to mi obojętnie czy to student, czy 40 latek, nie mam do nich żadnego uprzedzenia, ale jeżeli ktoś próbuje doić moje krowę to mu się liczyć z konsekwencjami :)

Na pewnym poziomie rozwoju taki drobne robaki nie mogą już zaszkodzić, ale mogą wkurzać nie mniej jak słynna firma SS :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jego wkurza fakt ze musi robić tą sam prace,a do tego ma w 10 razy większe koszty

Musi robić tą samą pracę co pokemon piszący arty za 1,20 i do tego ma 10 razy większe koszty? Jeśli tak to niestety czas zmienić branżę albo zacząć zatrudniać pokemony. Jak ktoś nie wpadł na opcję 2... to znaczy, że nie powinien prowadzić jakiegokolwiek biznesu. Po co się męczyć, jeśli gość się nie sprawdza ani w byciu szefem (zlecaniu pracy)... a samozatrudnienie też mu nie wychodzi bo nie umie dobrze pisać?

Z samej definicji - jak chcesz otwierać zakład fryzjerski i świadczyć usługi na poziomie gościa, który sobie tydzień temu kupił maszynkę elektryczną i strzyże kumpli za 5 złotych... to lepiej sobie daruj. To, że nie ma klientów albo słabo płacą. To wina rynku, dzieciaków, tego, że nie ma "korporacji", tylko nie moja... bo jakby nie było dzieciaków to za marne arty by płacono tak jak profesjonalnym copywriterom :)

Zejdźcie na ziemię. Gdyby dzieciaki same nie sprzedawały to by powstała firma która by je wszystkie zatrudniła na umowę o dzieło a 50% kasy szło by pod stołem. I ciekawe czy dzieciaki zaczęłyby pracować na komercyjnych licencjach windows + office? :) Skąd w ogóle pomysł, że można utrzymać firmę oferując usługi na poziomie pokemona z gimnazjum? Skąd pomysł, że gdyby wskoczyć na miejsce dzieciaka to można by na copywriterce zarobić więcej niż dzieciak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co pokemon piszący arty za 1,20

ja mam 2 pani zatrudnione z pośrednika (nauczycielki) , piszą teksty może nie na 100% tematów, ale jest ok, aż milo za minimalna krajowa.

Rozumiem co mówisz i masz w tym sporo racjonalnego ziarna. ale w temacie tez nie wszytko to herezja:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jego wkurza fakt ze musi robić tą sam prace,a do tego ma w 10 razy większe koszty jak cwaniaczek za komputerem z tesco (warezowym oprogramowaniu i td) który do tego opowiada na prawo i lewo jaki on jest etyczny pozycjoner nie korzysta z spamerskich narzędzi ( bo ich niema :)) i podbiera tych głupszych klientów.

Czyli z cyklu "Sam tak nie zrobię i nie pozwolę tak robić innym".

Żenua....

Jak komuś żal tak bardzo du**ę ściska że ktoś na czarno robi kokosy to czemu sam tak nie robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności