Skocz do zawartości

czego to nie wymysla - hackery jedne :-]


intruder2600

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzylo sie cos jak dla mnie niespotykanego,

dostalem od jakiejs osoby maila a w nim "jak bylby Pan tak uprzejmy to prosze nie przesylac mi zawirusowanych maili", bylem w szoku - nie znalem tej osoby, nigdy z nia nie korespondowalem, poprosilem ta osobe zeby mi przeslala tego maila no i sie okazalo, ze ktos zrobil maszynke gdzie harvester zbiera maile, podszywa sie w moim imieniu (maila dostala z pod mojego adresu) i wysyla wirusy - ciekawe ile osob tak ode mnie dostalo i oni sami ilu innym wyslali :-)

czego to nie wymysla :(

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos zrobil maszynke gdzie harvester zbiera maile, podszywa sie w moim imieniu
Eeetam, codzienność. Niestety niektórym trzeba tłumaczyć co i jak, bo potrafią nabluzgać, że im się wysyła wirusy. Na szczęście przynajmniej ludzie którzy zajmują się obsługą techniczną chyba w końcu się nauczyli co i jak (i to już nie jest aktualne).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, najpierw dostawałam takie maile od nieświadomego kolegi. Wczoraj dostałam maila sama od siebie i też z "niespodzianką" i nie tylko z darmowego konta ale także z firmowego ( okazało sie że mamy zawirusowany serwer).

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mail to tzw. "fake". Wystarczy znaleźć serwer niezabezpieczony przed nieautoryzowaną wysyłką maili i za pomocą np. telnetu można wysłać mail z dowolną zawartością pod dowolny adres z dowolnym nadawcą :( Tak więc nie jest dziwne, jak ktoś jest zdziwiony, że dostał od siebie maila i to jeszcze zawirusowanego :blink:, albo jak zbiera cięgi za czyjeś grzeszki...

Speedway blog

Łatwo dostępne karty kredytowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam to samo jakiś rok temu, trwała ta plaga strasznie długo, na szczęście już się uspokoiło :(

Pamiętam ciągle maile "Re: udokumentowac", o treści "Podobac sie prezeczytac ten udokumentowac", wysylane rzekomo od roznych znajomków albo od samej siebie.

Myślę, że w takich przypadkach warto spokojnie wyjaśnić skarżącemu się boroczkowi, na czym polegają takie robaki. Oszczędzi mu to wyrywania sobie włosów z głowy. Albo będzie dalej pluł, ale nie na ludzi, tylko na "tych hakerów" :blink:

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, takie coś to lajcik :( osatatnio sprawdzałem kuzynowi pocztę wchodzę, a tam jakiś spam .... z jego maila znajdującego się na innym serwerze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności