Skocz do zawartości

Klikanie w reklamy adsense


arve_lek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam o jakiegoś czasu chyba ktoś mi klika w reklamy adsesne. Wydaje mi się że są to kilki automatyczne dlatego, że od tygodnia od około godziny 20 - 2.00 są nabijane kliknięcia. Jest ich od 5-10. Wszedłem na dwie frazy angielskie z dość specyficzną stroną (czysty html, bez grafiki - same kolory). Chociaż wyróżniam się z pośród TOP10 :)

Kliknięcia mnie trochę zmartwiły dlatego, że nie chcę aby moje konto zostało zbanowane. Jest to strona niszowa, więc całkiem możliwe, że nikt nie kilka w reklamy na moją niekorzyść. Ale mam do was pytanie.

Czy można jakoś sprawdzić z jakiego IP zostały oddane kliknięcia ? Drugie pytanie jakie mi się nasunęło, to czy w Google Analytics można sprawdzić z jakiego IP ktoś wszedł na moją stronę - ja takiej opcji bynajmniej nie widzę?

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Logi sprawdziłem. Tylko pytanie jak mam sprawdzić po IP czy coś jest podejrzanego ?. Pierwsze co mi przyszło na myśli to sprawdzenie czy na stronę nie wchodziły osoby częściej z tego samego IP.

Sprawdziłem i nie ma takich samych IP. Sprawdzałem tylko TOP10 IP w danym dniu przez ostatnie 3 dni.

Ogólnie to nie wiedziałem, że statystki w ovh są takie ciekawe (czyt. sporo rzeczy można się dowiedzieć).

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie może być jeszcze taki numer, ktoś skopiował twój kod reklam ( ze źródła strony) i wstrawił na innej stronie.W ustawianiach musisz zaznaczyć witryny na których maja się wyświetlać reklamy.

To typowe dzialnia jakiejś niezadowolonej konkurencji, a co najgorzej pan G ma to gdzieś, odwołanie nie przejmuje

co do IP zobacz a którego IP często masz wejścia, ale może to być i proxi. Jak masz czas kiede masz takie kliki to zobacz kto wchodzi i skąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AS masz taka zakladke Instalator Adsense -> dozwolone witryny i tam mozesz wpisac swoje domeny z innych wtedy kilki nie beda liczone. To na wypadek jakby ktos skopiowal kod.

Natomiast podejrzewam, ze nikt u Ciebie celowo nie klika a sa to kliki naturalne. Statystyki w AS nie sa podawane na bierzaco. Najwieksza aktualizacja jest wlasnie w nocy / nad ranem i wtedy jest najpelniejszy raport z calego dnia, wiec moze Ci sie tak tylko wydawac, ze ktos klika, a sa to kliki zliczone z popoludnia.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem swoją stronę w dozwolonych witrynach. Dzięki.

Większość IP-ów pochodzi z USA (akurat to mnie nie dziwi), na drugim miejscu są Chiny.

co do IP zobacz a którego IP często masz wejścia, ale może to być i proxi

Zapomniałem dodać, że za jednego kilka dostaję 0,20 - 1,10 euro, więc proxy raczej odpada. Google chyba rozpoznaje proxy.

Statystyki w AS nie sa podawane na bierzaco. Najwieksza aktualizacja jest wlasnie w nocy / nad ranem i wtedy jest najpelniejszy raport z calego dnia, wiec moze Ci sie tak tylko wydawac, ze ktos klika, a sa to kliki zliczone z popoludnia.

Jest sens w tym co piszesz :rtfm: Chyba panikuje za bardzo, ale jeszcze dzisiaj rano posprawdzam dokładnie IP.

Czyli nie ma takiego narzędzia, które pokazałoby konkretnie z jakiego IP zostały kliknięte reklamy ?

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google chyba rozpoznaje proxy.
chodziło mi o wejścia.

Jakby można było klikać w G AsD przez proxy to wszyscy byliśmy by bogaci :rtfm:

co do narzędzia to nie znam, bo już od jakiegoś czasu obraziłem się na G AsD i korzystam z Adkontekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja na stronie anglojęzycznej nie zamieszczę adkontekst ;) Poza tym jak Adsense mi zablokują, to jeszcze zarabiam na clickbank oraz amazon, wiec mam nadzieję, że nie będzie źle. Dla zmniejszenia ryzyka mam dwa konta google adsense, a trzecie chcę sobie założyć w najbliższym czasie.

Jeżeli chodzi o program z pytania: Czyli nie ma takiego narzędzia, które pokazałoby konkretnie z jakiego IP zostały kliknięte reklamy ?, to będę musiał popytać na zagranicznych forach, ale z moją pisownią po angielsku to mogą nie zrozumieć :rtfm:

Jeszcze mnie zastanawia taki fakt. Istnieją programy np. darmowy Instant Hits & Ad Clicker lub inne płatne, które wykorzystują proxy do klikania w reklamy. Kliki takie pewnie będą za 00.00, ale Google może się wkurzyć i zbanować konto adsense. W takiej sytuacji najlepiej pisać od razu do Googla ? Ma może ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie ?

Bo teraz jakbym był ch.. to mógłbym odpalić program, ustawić w jakie reklamy program ma klikać i pójść spać, a potem czekać aż zareaguje Google i tym samym wiedziałbym coś na ten temat ;)

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi także od pewnego czasu ktoś "życzliwy" ewidentnie masowo klika w jedną reklamę - tyle, że google wykrywa te nieprawidłowe kliknięcia i liczy za nie 0,00 Euro. W ten sposób w ogóle się zorientowałem, że jest problem bo klików trochę mam i te 15 - 20 nieprawidłowych klików dziennie to kropla w porównaniu z resztą prawidłową.

Z tego co się orientuje, Google ostatnio poluzowało kryteria banów jeżeli chodzi o adsense - więc jeżeli w uczciwy sposób masz dużo klików, to nawet jak jakiś debil Ci klika, to prawdopodobnie problemu nie będzie - po prostu kliki będą zliczane ale nie będzie za nie kasy. Kiedyś był większy hardcore i łatwo było kogoś wydymać z interesu w ciągu kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności