Skocz do zawartości

Giełda papierów wartościowych


Murzyn_Zubrzyca

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczyło kupił KGHM w czerwcu tego roku za 80zł i dzisiaj sprzedać za 170 :D To tylko taki przykład, który oczywiście można również podciągnąć pod totolotka (na zasadzie trzeba było skreślić te liczy co padły to byś wygrał). Niemniej jednak giełda pozwala zarobić dużo pieniędzy, pod warunkiem że jest się bacznym obserwatorem. Fundusze w czasach swojej prosperity pozwalały zarabiać i po 100% rocznie (lata 2004-2007 - głównie MiS) do momentu krachu w 2007 bodajże. Od tamtego momentu w zasadzie zainteresowanie funduszami spadło dramatycznie (nieświadomi się wycofali do bezpiecznych instrumentów a świadomi zaczeli grać na giełdzie - takie jest moje zdanie).

Wracając do "naśmiewców" (sorry Lenny, ale tak to odebrałem), proponuję spróbować samemu. Tak jak kolega wspomniał na onecie, (bodajże pod adresem gra.onet.pl) można grać wirtualną kasą na prawdziwej giełdzie. Ja grałem ponad rok (w 2006) zanim wszedłem z prawdziwą gotówką. Jak się z tym zaznajomisz, zrozumiesz zasadę działania, ogarniesz typowe zachowania tłumu i co najważniejsze nałożysz na to SWOJĄ metodę inwestowania, to zobaczysz że można.

A jakie są wasze metody? Idziecie w długie pozycje po analizach czy strzelacie w daytradingu? To akurat nie jest tajemnica, więc można się nimi dzielić :)

Katalog ślubny i katalog motoryzacyjny - zapraszam.

Lakiery samochodowe - wyjątkowe farby House Of Kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Wracając do "naśmiewców" (sorry Lenny, ale tak to odebrałem)

Nie było moją intencją naśmiewanie się, zrozumiałem Twoją wypowiedź że wystarczy na dzień dobry 30min a Ty miałeś w domyśle: przy posiadaniu odpowiedniej wiedzy. Stąd nieporozumienie, choć wciąż mi się wydaje że to zbyt mało czasu ; )

Ja pogrywałem sobie tutaj: https://www.bankier.pl/inwestowanie/portfele/about.html

Ciekawe czy da się przewidzieć kursy po analizie trendów wyszukiwań

Na spółki powiązane z internetem jest to jakiś sposób np.:

https://www.google.com/insights/search/#q=S...12-m&cmpt=q

i zaraz po sukcesie gry:

https://notowania.pb.pl/instrument/PLCTINT00018 (trzeba przestawić widok na 1 rok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestowanie (ktoś napisał granie - co dla mnie nie jest synonimem) NIE jest zajęciem prostym i porównywalnym do bukmachera (co ktoś inny próbował insynuować). Po pierwsze na giełdzie nie tracisz wszystkiego, jak się pomylisz. Po drugie giełda potrafi wybaczyć złe decyzje w długim terminie. No i na pewno mniej zarobisz na giełdzie, niż u bukmachera (skrót myślowy - ale z giełdy mając stopę zwrotu 40-50% rocznie możesz powiedzieć o ogromnym sukcesie, a u bukmachera 1,40-1,50 to możesz zrobić w jeden wieczór).

Do rzeczy. Czytaj o gospodarce. Obserwuj notowania. Przeczytaj sobie Malkiela - https://en.wikipedia.org/wiki/A_Random_Walk_Down_Wall_Street (polski tytuł jakoś buszując po wall street - sprawdź w google z resztą). Ta książka nie jest kompendium wiedzy o inwestowaniu. Ale jej przeczytanie pozwoli Ci zrozumieć czym naprawdę jest giełda, czy da się stworzyć jakieś sieci neuronowe, które za Ciebie zainwestują i zarobią itd. Generalnie mówi o przewidywalności (a w zasadzie jej braku). Dłuższa historia - ale koniecznie trzeba przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamietać że giełda nic nie zarabia, to tylko przepływ kasy od głupich i chciwych, do mądrych i chciwych, przy czym ci madrzy i bogaci, sami sterują zasadami tej gry.

Przy tej ilości pieniądza spekulacyjnego krążocego po rynku, nie da sie stworzyć modelu matematycznego, to ze firma jest dobra, nie oznacza ze jej akcje będą rosły, tu w grę wchodzi zwykła spekulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście żę nie da się nic przewidzieć, jakby się dało to giełda nie miałaby sensu :( Niemniej jednak w tym chaosie da się "wyłapać" pewne powtarzające się fragmenty z identycznymi czynnikami i niezależnie od trendu na nich zarabiać.

Ja najwięcej zarabiam w trendzie bocznym (czyli w momencie kiedy indeks spółek ani nie rośnie ani nie maleje w jakimś tam okresie czasu - to tak dla osób nie znających definicji).

Katalog ślubny i katalog motoryzacyjny - zapraszam.

Lakiery samochodowe - wyjątkowe farby House Of Kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też coś zaczynam grać hmm jak coś to pisać na pw jak ktoś gra a słuchajcie może byśmy zrobili taki spis linków do jak największej wiedzy na temat giełdy, nowości, aktualnych informacji, programów do analizy i tak dalej bo jak wiecie każdy czynnik wpływa na wzrost spółki na giełdzie albo spadek.

na giełdzie każdy może grać ja gram w cdm24.pl i mam budżet 10.000 zł i teraz obserwuje aukcje lotosa ( ponieważ baryłka roby tanieje i lotos spada ) i PZU rozmawiałem z gościem z cdm24.pl i mówi że analitycy zalecają kupowanie akcji bomi że też mogą iść do góry i nawet analitycy się mylą nikt nie może w 100 % przewidzieć giełdy

Na wzrost danej akcji wszystko wpływa np:

- umowy jakie podpisują

- ile zarobią na projektach

- jakie mają kredyty

- z kim współpracują

i tak dalej jest masę czynników które wpływa na wzrost akcji ostatnio analizowałem jedną spółkę w piątek firma rano rosła 1 % a później opublikowali informacje że spółka podpisała umowę o wartości ponad 20.000.000 i spółka naraz skoczyła chyba 7,34 % coś koło tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grając dość intensywnie i mając już pewne doświadczenie można spokojnie zrobić 80-100% w rok, to nie liczba z sufitu tylko ze swojego doświadczenia, początkujących odsyłam do swojej stopki :D

Tani, szybki i niezawodny hosting, już od 35zł rocznie  - Webhosting1st

Sklep z częściami do laptopów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w stanie się zgodzić z tymi wartościami, ale do takich wyników to trzeba trochę więcej czasu dziennie na to poświęcać. Ja przy swoim czasie poświęcanym i bardzo bezpiecznej metodzie (z mojego punktu widzenia oczywiście) w hossie/bessie ściągam 40-50%, w trendzie bocznym 80-100 rocznie.

Katalog ślubny i katalog motoryzacyjny - zapraszam.

Lakiery samochodowe - wyjątkowe farby House Of Kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec jakie akcje posiadacie lub co zamierzacie zakupić ja się zastanawiam nad lotosem i pzu ostatnio dość duże mają korekty

Zalezy jaki masz horyznont czasowy. W okresie kilkuletnim na Bogdance wyciagniesz pewnie z kilkaset procent, w tej chwili sporo inwestuja w uruchomienie nowego szybu. W ciagu okolo 3 lat zmierzaja podwoic wydobycie.

Poza tym Tauron w porownaniu z innymi spolkami z tego sektora wydaje sie byc sporo niedowartosciowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności