Skocz do zawartości

Raport MAK - Koniec śledztwa


zuymen

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym jeszcze do części punktów, które wypisał MaxPan dodał jeszcze:

1. Nieudostępnienie pilotom danych o lotnisku do systemu naprowadzania

2. Brak rzetelnej i aktualizowanej informacji dla pilotów o stanie pogodowym przed i w czasie lotu

3. Kretynizm w upakowaniu wszystkich, kto się tylko napatoczył do jednej maszyny - mocno wysłużonej zresztą

4. Totalny brak przygotowania lotu - przecież nawet kilka godzin po katastrofie do końca nie potrafiono podać dokładnej listy pasażerów

Chciałbym wierzyć, że to był nieszczęśliwy wypadek jednak coś mówi mi, że ktoś mógł pomóc... może nawet jacyś Polacy?

Polacy zdecydowanie pomogli. I nie był to nieszczęśliwy wypadek, tylko totalny chaos i ludzka głupota połączona z krajową modą na brak odpowiedzialności za swoje poczynania osób obsadzających jakiekolwiek stanowiska.

Jeśli nawet część winy za wypadek (a nie za metody i sposób jego wyjaśniania) była po stronie rosyjskiej, to raczej w zestawieniu wypadamy mocno blado.

Wiązanie krawatów, tańce murzyńskie, wizytówki, reklamy i inne akrobacje.

Dobre strony, unikalny opis? Moderowany katalog stron i Katalog stron www - pisz po darmowe kody. Sklepy internetowe, handel: katalog askway.biz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
RaVns Ok z wycofuje się z dyskusji, język angielski na lotnisku wojskowym :) widzę sami eksperci, żarówki przy poziome chmur 50 m :D.

"posadka dopolnitelno" oznacza ze na lądowanie trzeba dostać zezwolenie, do dla tych co nie wiedza o co chodzi (niema innego tłumaczenia, zdanie jest jednoznaczne)

OK niema co dyskutować , z ekspertami od Rosji, lotnictwa i td

Wiesz z całym szacunkiem, ale ty też nim nie jesteś...

Zaś prawda powinna wyjść na wierzch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mówią w TV o znacznych rozbieżnościach zapisu rozmów przedstawionych na konferencji od tych, które były w otrzymanych przez Polskę stenogramach (zgodnie z oświadczeniem komisji, miały to być ostateczne wersje)

To już chyba trzecie takie rozbieżności, oczywiście MAK nie musi się z niczego tłumaczyć.

Wcześniej unieważnili zeznania kontrolerów z lotniska, w sumie też nie musieli się tłumaczyć. Nie pasowały do wersji to przesłuchali kontrolerów jeszcze raz "po swojemu".

Nie mogę zrozumieć ludzi, którzy tak łatwo łykają te bajki z Rosji, trzeba być chyba naprawdę bardzo naiwnym albo urodzić się przed wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tego więcej....

Prawda boli, ale trzeba być obiektywnym.

Nikt nie pyta ile Rosje kosztowało $$$, pracy i td lądowanie "debeściaków"

Lykasz wszystko jak mlody pelikan. Pomysl troche, popatrz na fakty, chocby niszczenie wraku, nie wydanie oryginalow czarnych skrzynek, brak zapisow rozmow z wiezy kontrolerow lotu, brak zapisow z radaru z wiezy, bledne informacje kontrolerow o polozeniu na kursie i sciezce, zmiana zeznan przez kontrolerow. Czy ty naprawde uwazasz ten raport za rzetelny???? Ja tu widze calkowite zwalenie winy tylko i wylacznie na Polakow. A niejasnosci jest naprawde cala masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxPan z całym szacunkiem do Rosjan, jednak należy wspomnieć o kilku istotnych faktach, które w tym raporcie zostały przemilczane, lub fakty, na temat prowadzenia śledztwa.

To śledztwo było kpiną z kilku powodów i nie mówię tu tylko o winie Rosyjskiej strony, ale i Polskiej, która do tego dopuściła. Dla mnie jest niedopuszczalnym fakt, że obce mocarstwo ma w ręku wszystkie dowody katastrofy, w której zginęło dowództwo sił zbrojnych Polski i nasz prezydent. Rosja jest niejako "po drugiej stronie barykady" i kuriozalny to fakt, że ma wszystkie atuty do wysnucia tez, których nijak Polska strona nie może na 100% potwierdzić/zaprzeczyć i naprawdę nie wnikam, czy raport jest prawdziwy, czy fałszywy! Jak chyba wszyscy tutaj, nie znam się na lataniu, jednak naprawdę nie wyobrażam sobie pomyłki nawigatora, który zamiast wyłączyć ostrzeżenie TAWS, przestawił go na standardowe ustawienia (?) - jednak mniejsza o to, ważne jest całe to "śledztwo". Iście ze słowiańską fantazją zostało przeprowadzone (co chyba cechuje nasze narody) - jednak bardzo istotny fakt trzeba zaznaczyć. To nie był zwykły samolot i zabezpieczenie dowodów (lub jego brak) świadczy tylko nie o ułańskiej fantazji, ale o celowym działaniu. Bardzo ubolewam nad faktem, że My Polacy nie mamy jednego asa w rękawie, takiego jak Rosjanie - Putina.

W kontekst winy nacisku psychicznego na pilotów, trzeba spojrzeć jako Polak, z szerszej perspektywy - mianowicie poprzednie zagrywki naszego liberalnego (śmiech -> patrz podatki) rządu, który na spółkę z Putinem zmarginalizowali tę uroczystość, co także mogło na ową "presję" wpłynąć, że piloci, mając za sobą takich oficjeli, podjęli próbę zejścia - trzeba zaznaczyć! że to nie lądowanie, a jedynie sprawdzenie warunków i ewentualne odejście. Osobiście poczekam na jakąś wypowiedź zawodowca, czy można się pomylić i zmienić ciśnienie na standardowe, miast wyłączyć - bo to ogólnie rzecz biorąc, jest główną przyczyną katastrofy (wedle MAK) - gdyby działał prawidłowo, nie było by tego wszystkiego, nawet gdyby widoczność była = 0.

Dla mnie bardzo istotnym faktem jest dość dziwne zachowanie (był wywiad po katastrofie) kontrolera, który od razu stwierdził, że załoga nie znała rosyjskiego. Jest to bzdurą, gdyż już wiemy, że rozmowa toczyła się sprawnie z wieżą - jedno przychodzi mi do głowy, zważywszy fakt dziwnej "zmowy milczenia" w raporcie MAK o czymś takim jak wieża kontrolna - że tego kontrolera, który się tam wypowiadał, wcale nie było w tej wieży, bo jakby był, to przecież by wiedział, jak się rozmawiało?

Jednak nie śledziłem tego i nie znam aż tak dużo szczegółów, by się przy tym upierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi raport odpowiada bo oberwie się za to m.in. Tuskowi;]. Pewnie dlatego wyjechał!!!

Co do Błasika to według wcześniej znanych ustaleń nie było go w kabinie teraz się okazuje, że nie dość, że był to jeszcze pijany:P. Polska nie dostała nawet kompletnych dokumentów dotyczących sekcji (Pani Kopacz po katastrofie twierdziła, że była na miejscu i polscy eksperci badali ciała, później się okazało, że ekspertów wcale tam nie było:P, czyli kłamanie w żywe oczy, aczkolwiek Polacy udowodnili, że im to nie przeszkadza), występują wątpliwości co do samych identyfikacji zwłok a ruskie nawet się dowiedzieli, że pił. 0,6promila i to po ponad pol roku to ciekawe ile miał tego 10:p, i wiele wiele więcej rzeczy które można sobie wypunktowywać, i zapewne odpowiednie osoby to zrobią!!! Jedyny plus, że w tej chwili mimo szczerych chęci nie da się tego zatrzeć;].

Rosja pokazała, że ma to co mówi strona Polska głęboko w du*ie i wcale nie mówię o PIS a o aktualnie rządzących, Tusk pare dni temu powiedział, że raport jest nie do przyjęcia;]

Także prawda wyjdzie na jaw prędzej czy póżniej ale, że przy pomocy rosjan to się z deczka zdziwiłem;].

Co do ląduj dziadu, to chyba oglądacie jedynie pobieżne fakty bo już od dawna wiadomo, że Kaczyński w Gruzji nie naciskał wbrew temu co było przedstawiane w niektórych mediach. Proponuje również zapoznać się z wikileaks, gdzie Polska raczej jest widziana jako przedmieście Rosji:P a akurat zjawisko w Gruzji było opisane bardzo pozytywnie i, że dzięki m.in Kaćzyńskiego, Rosja zaprzestała dalszej agresji na Gruzję.

Ze strony USA podkreślono dynamizm oraz skuteczność polskich działań po wybuchu konfliktu. Ni mniej ni więcej Rosja bała się Polski gdy ta rozpoczęła "nieakteptację". U nas co? zrobiono z Prezydenta debila. Już wtedy otoczenie BOR-u się wykazało skoro nie wiadomo kto strzelał w stronę polskiej delegacji(też pewnie Kaczyński bo kto inny?). Nikt z tego problemu nie zrobił, warto się pośmiać. Wyobrażacie sobie, że ktoś strzela do np prezydenta USA i nie jest wszczęte dosłownie nic? po prostu sobie żyją dalej? Ja w sumie wyobrażam, ale to, że mam bujną wyobraznie potrafię odzielić od faktów.

Co byłoby następne po Gruzji?

W ramach pochówku wiele osób było oburzonych, że zmarły Prezydent jest traktowany jak Piłsudski. Przypominam słowa tego drugiego:

"Wolna Ukraina to wolna Polska", teraz należy przerobić na nasze czasy bo kiedyś trochę inny podział administracyjny jak i wpływ władzy;]. (aczkolwiek szczegółów nie podam bo z historii geniuszem nie jestem;].)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doler, kazek76, Pakinter - w zupełnościo też tak uważam.

Ależ co najgorsze, patrząc w przeszłość to strach pomyśleć, czy kiedyś dobrniemy do prawdy...?

Wszystko robią po swojemu , z nikim się nie liczą, a poszanowanie Polski mają gdzieś. A jak robią to na swoją korzyść.

I nie zapominajmy, że tam leciały jednak dość ważne osoby dla kraju! Więc nie życzę sobie z tej sytuacji urządzać kpiny. Chyba jest to nie na miejscu Polaku....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już za przeproszeniem rzygam szopką, która powstała przy okazji tej katastrofy, dla mnie to był wypadek-teraz nikt nie odnajdzie jednej 100% przyczyny bo takiej nie było a rozdmuchiwanie tego na co dzień mija się z celem i jest nudne...

Lady Pank śpiewali kiedyś "Zostawcie Titanica", ja zaśpiewam "Zostawcie Tupoleva", dajcie zmarłym spokój, nic im życia nie przywróci...

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtekk:

Tym z Katynia również życia nikt nie przywrócił, że też tylu było głupków którzy przez kilkadziesiąt lat dochodzili prawdy.

Na sczęście znaczna część społeczeństwa miała to w du**e a przynajmniej przyjmowała to co jej mówiono;].

Co do tego, że oberwie się Tuskowi to widzę, że nie tylko ja tak uważam;]

https://blog.rp.pl/lisicki/2011/01/12/poraz...-donalda-tuska/

Uwierz, że będzie wszystko wiadomo i to znacznie szybciej niż się wydaje;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności