Skocz do zawartości

Jak to było kiedyś?


Unnam3nd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Starzy wyjadacze widzę :)

U mnie tak różowo nie było bo po prostu nie było mnie stać wówczas na internet "telefoniczny" :)

Sytuacja poprawiła się na początku 2000-2001 roku jak młodzi z dzielnicy się w końcu zabrali do kupy i postanowili założyć stałe łącze a i tak pamiętam że na początku korzystaliśmy głównie z sieci żeby sobie w Starcrafta i Quake pograć ;)

Wcześniej oczywiście kafejki - wówczas ludzie na tym robili szybkie fortuny.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.. kafejki internetowe :-) Pamiętam czas gdy był Boom na taką działalność. W Krakowie istnieje jedna taka firma która przez dobre 3 lata+ oferowała usługi "kafejkowe" a potem gdy interes zaczął nieco podupadać, zmienili kierunek: zaczęli udostępniać internet szerokopasmowy.

W tym momencie zaopatrują jakieś 5 000 tysięcy osób w internet ;-)

Jestem właścicielem SEMURAI - agencja SEO oraz właścicielem VRnews.pl - wirtualna rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do końca życia zapamiętam te dźwięki z modemu, były fantastyczne i do tej pory kojarzą mi się z tym jak szybko można wydać kieszonkowe na neta ;)

Najlepsze były pierwsze programy dostępne na win98/winMe, jak wypuszczano przyspieszacze do programów a później zwalniacze do przyspieszaczy :)

Mi tam starzy szybko "wytłumaczyli" że internet jest za drogą inwestycją, więc dopiero później miałem neta jak ceny były bardziej cywilizowane :)

Polecam ----> Ogród na balkonie <----- polecam

Polecam ----> Katalog firm <---- Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam pierwsze gry po LANie. Wyglądało to mniej więcej tak: umawialiśmy się z kolegami w jednym z domów, ciężkie kineskopowe monitory 17 calowe brało się na ręce, komputer i resztę brał ktoś inny, szło się z 300 metrów i spinaliśmy się wszyscy w jedną "wielką sieć" w 2-3 pokojach a potem duke 3d, doom czy quake do upadłego ;)

Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnei 3,11 chodził tak wolno, że wolałem w DOSie działać ;) i te gierki typu historic czy supaplex. Też o modemie z netem mogłem pomarzyć, ale była kafejka i godziny siedzenia na czatach onetu czy interii. Albo śmieszne filmiki sciagane i przekazywane na plytach ale to juz potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaką grę graliście jako pierwszą na PC? Ja na win3.1 "Prince of Persia" :)

Sorry Erbit moja wiedza z tamtego czasu jest dość "uboga", pamiętam że był dos i w dosie się wszystko robiło (fajny był kursor myszki :)) i rzeczywiście jakby była jakaś nakładka przypominająca win3.11. ja wtedy jeszcze nie miałem swoje kompa, pewnie jak wielu :P ale sprawdziłem i masz rację :)

Polecam ----> Ogród na balkonie <----- polecam

Polecam ----> Katalog firm <---- Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jeszcze graliśmy w Warcraft2 ...

Nie dalej jak 5 lat temu przypomnieliśmy sobie z kumplem o Quake i to tym w wersji I . Chwila przerwy.. więc dosiedliśmy się do sprzętów. Chwilę później weszło do sklepu 3 klientów (17-19 lat) a, że stanęli nam za plecami przyglądając się grze - więc jej nie przerywaliśmy by kolega mógł ich obsłużyć.

10 min później padło zza pleców nieśmiałe ".. a co to za gra ? ".

No cóż... stary Quake (z kiepską grafiką) a mimo to wzbudził jeszcze zainteresowanie "młodych".

:))) super filmik :)

Ten z Veronika Fasterova? Racja - niezła muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pamiętam czytanie zinów hakerskich. Pamiętam sieci na koncentryku, kupowanie po 100 gier na jednym cd na giełdzie.

No i ziny phreak'owe, instrukcje jak wpiąć się u sąsiada do netu, tone dialery w budkach :)

CD? Kilkanaście gier na dyskietce 1,44. :)

Profesjonalne konta pocztowe z onetu sprzedawane w boxach w sklepach komputerowych i ściąganie softu z zachodnich warezów - mniej więcej 200 KB przez pół nocy, bo się cięły...

Najlepsza wyszukiwarka - Astalavista ;) Piękne czasy...

Wiązanie krawatów, tańce murzyńskie, wizytówki, reklamy i inne akrobacje.

Dobre strony, unikalny opis? Moderowany katalog stron i Katalog stron www - pisz po darmowe kody. Sklepy internetowe, handel: katalog askway.biz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności