Skocz do zawartości

Komputer dla pozycjonera ;)


Szeryf

Rekomendowane odpowiedzi

https://allegro.pl/wd-velociraptor-600gb-10...1414355529.html - a co powiecie o takim dysku?

Co do ssd - jak ma się sprawa z ich trwałością? - bo myślę czy nie kupić takiego 120GB - więcej pamięci raczej nie będzie potrzebne, albo to co podałem wyżej byłoby idealne, jeśli się dobrze sprawuje.

Czy mogę mieć dysk ssd powiedzmy 60GB pod system(i najczęściej używane programy) i zwykly 500 na reszte - nie ma problemów we wspólnym działaniu?

Co do monitora czy tak mało jest monitorów 22-23'' z rozdzielczoscia 1680x1050? - bo jak patrze na allegro to widze prawie tylko DELL'e, czy Samsung w ogole takich nie produkuje lub podobnych rodzielczosci?, bo mam zaufanie do tej firmy, a na allegro widze same te duze rozdzielczosci w tej liczbie cali. Poza tym chciałbym, żeby monitor miał wejście umożliwiające podpięcie dekodera cyfrowego polsatu.

Co do samego zestawu, moze faktycznie 2 rdzenie i 4GB stykną - jak myślicie? lub 4 rdzenie i5, chyba nie roznia sie specjalnie od i7, czy do tego ma sens windows 7 64 czy 32 bdzie ok?

Paq, interesowałby mnie sam komp w cenie powiedzmy max 2500( jesli wyjdzie mniej to sie nie obraze, obudowa moze byc standardowa, ale fajnie byloby gdyby z przodu miala usb i czytnik kart, microSD szczegolnie, jesli takowy w ogole istnieje) do tego monitor i windows 7, wiec jesli mozesz cos rozsadnego zaproponowac to chetnie przejrze :) - jesli to za mala kwota, to prosze podaj za jaka mozna byloby zlozyc cos lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Powiemy, że cena tego dysku jest nieadekwatna do wydajności. Seria VelociRaptor to dobre, szybkie dyski. Kiedyś namiętnie lądowały w komputerach entuzjastów i w serwerach, ponieważ nie było już szybszych magazynów danych, dziś jest SSD i cena/opłacalność tego Raptora stoi pod kreską.

Czy mogę mieć dysk ssd powiedzmy 60GB pod system(i najczęściej używane programy) i zwykly 500 na reszte - nie ma problemów we wspólnym działaniu?

Nie ma. To jest możliwie najekonomiczniejsza i najszybsza kombinacja pomijając macierze.

Co do monitora czy tak mało jest monitorów 22-23'' z rozdzielczoscia 1680x1050? - bo jak patrze na allegro to widze prawie tylko DELL'e, czy Samsung w ogole takich nie produkuje lub podobnych rodzielczosci?, bo mam zaufanie do tej firmy, a na allegro widze same te duze rozdzielczosci w tej liczbie cali.

Tak działa marketing - tata przychodzi z synem do sklepu, widzi monitor 21.5' za 500zł fullHD to po co miałby kupić synowi ten sam z mniejszą rozdzielczością? Przykładów na rynku komputerowym jest mnóstwo.

Poza tym chciałbym, żeby monitor miał wejście umożliwiające podpięcie dekodera cyfrowego polsatu.

Co to za gniazdo? HDMI?

czy do tego ma sens windows 7 64 czy 32 bdzie ok?

32-bitowe systemy adresują do 3.25GB danych, więc jeśli kupisz taki system, a komputer będzie dysponował 4GB Ram'u to i tak nic z tym nie zrobi, chociażby w gniazdach było nawet 16GB.

Paq, interesowałby mnie sam komp w cenie powiedzmy max 2500( jesli wyjdzie mniej to sie nie obraze, obudowa moze byc standardowa, ale fajnie byloby gdyby z przodu miala usb i czytnik kart, microSD szczegolnie, jesli takowy w ogole istnieje) do tego monitor i windows 7, wiec jesli mozesz cos rozsadnego zaproponowac to chetnie przejrze - jesli to za mala kwota, to prosze podaj za jaka mozna byloby zlozyc cos lepszego.

Dziś wieczorem na PW postaram wysłać Ci złożony zestaw z części jednego sklepu komputerowego.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie wiedziałem że dla pozycjonera potrzebna jest mocna maszyna - raczej potrzebny jest w miarę szybki internet - panoramiczny monitor a maszyna strandardowa taka jak do biura. miejsce na Kawę, czy browar dla wytrwałych oczywiście w mini lodówce przy biurku.

masz dosyć pracy na etacie, własna firma? - własny biznes

szukasz pracy? - pomocne materiały: CV wzory

oszczędzasz - lokaty ranking - lokaty bankowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam VAIO VPCEA1S1E i wystarcza do pracy pozycjonera (działa na nim SB i inne narzędzia). Jedyny jego mankament to bateria, ktora nie wytrzymuje 2-2,5h - ale juz niedługo kupię sobie 8h :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaromir76 - zalezy jakiego softu uzywasz ;)

Ktoś pytał o okulary z antyrefleksem, w mojej opinii pomagają, mam od 2 lat "0" i oczy męczą się zdecydowanie mniej, a spędzam dziennie około 8-10h na laptopie(niestety).

Chciałbym podziękować wszystkim za rady i pomoc - szczególnie koledze Paq., w wyniku jego porad, zdecydowałem się na jego zestaw z małym tuningiem :) Oto on:

System operacyjny: Windows 7 Home Premium PL 64bit OEM

Płyta główna: Asus M4A78LT-M 235zł (w tym zintegrowany Radeon HD 3000)

Pamięć Ram: GoodRam 4GB DDR3

Procesor: Amd Athon X4 640

Zasilacz: OCZ 500W StealthXStream

Obudowa: iBOX ORION 320TB

Dysk SSD na system: Kingston 64GB

Dysk HDD podrzędny: Samsung HD502HJ 500GB

Do tego jeszcze dojdzie monitor z LG lub Samsunga i zasilacz awaryjny.

Jeszcze jedna prośba możecie polecić jakąś komfortową klawiaturę? - nie musi mieć 100 przycisków funkcyjnych, ale chciałbym, zebe "miekko" chodzilo i nie skrzypiala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że jeśli przy komputerze dużo się siedzi to nie ma co na nim oszczędzać. Szybki procesor (ja mam quad q6600), dużo ramu (ja mam 8GB), dobry panel (polecam 24") z dobrej firmy (ja mam już drugie Eizo - polecam) to chyba podstawa. Oczywiście trzeba pamiętać o dodatkach, o których się często zapomina typu obudowa dobrze tłumiąca hałasy, szybkie dyski w raidzie (nie mam, ale planuję), ups, klawiatura + mysz (jak dla mnie już tylko bezprzewodowe). Ja patrzę na to tak - jak mam zaoszczędzić 5 minut na każdej godzinie pracy dzięki temu że mam dobry sprzęt to zdecydowanie warto, a do tego komfort i wygoda użytkowania też powinny sprzyjać pracy a nie przeszkadzać.

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nie będziesz na nim tylko pracował, ja nie wyobrażam sobie podczas pracy przerwy na jakąś rozrywkę. Ja bym zainwestował w:

Monitor 24 cale, na początek wydaje się wielki, ale teraz jak bym miał mieć coś mniejszego to nie zamienił bym się. Duży monitor to podstawa, bo nie tracisz czasu na przewijanie stron choć by, 4 okna obok siebie, kopiuj/wklej/wytnij/zapisz - wszystko co chcesz..

Karta graficzna Jak kupować to kupować, integralna karta graficzna może ci z czasem nie wystarczyć.

4GB ram Nie więcej, bo i tak systemom operacyjnym więcej nie trzeba, np mój XP wykrywa tylko 3gb a mam 4 i wszystko śmiga.

Klawiatura i myszka, najlepiej bezprzewodowe tylko dobrej firmy bo te tańsze lubią wysiadać po 100h pracy.

Zamiast inwestować w 4 rdzenie procesora kup 2 x 3.06 GHZ Wystarczy na pewno, I tak za 5 lat wyjdzie znowu coś nowego. A za reszte kasy kup oprogramowanie do fakturowania, drukarka no i ta lodóweczka przy kompie na browarki:D

A w wolnej chwili forum-budowa.pl ew. praktycznie Uwaga awaria!

A to: portal branży budowlanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zgred: i jak zadowolony z Vaio? :) Korzystasz z Web`a ? z Assist`a ? Co planujesz kupić ? jak 8h to Vaio chyba nic niema w ofercie, maks 7.5h :)

Zgadzam się, że warto zainwestować na przyszłość i również proponuje zwrócić uwagę na dysk twardy - aktualnie wydaje mi się, że wszelkiej maści dyski standardowe to najwolniejsze ogniwo PCta, warto zainteresować się SSD i raid0.

logo-stat4seo-blue-small.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4GB ram Nie więcej, bo i tak systemom operacyjnym więcej nie trzeba, np mój XP wykrywa tylko 3gb a mam 4 i wszystko śmiga.

Może masz system 32bitowy? :wow: 4 GB ramu biorąc pod uwagę system, sporo kart w firefoxie, od czasu do czasu jakiś program graficzny typu photoshop + coś jeszcze może się okazać za mało. Miałem 4 GB i całość działała tak sobie, teraz mam 8 GB i jest w sam raz. Mniej niż 8 GB gdybym teraz komputer kupował na pewno bym nie brał.

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@websign Aby nie demonizujesz? Wspominasz, że 4GB działa tak sobie. Moim zdaniem taka pojemność jest zupełnie wystarczająca nawet do grafiki. Dwa layouty w PS'ie, w przerwie jakieś trzy-cztery zdjęcia w trakcie obróbki + przeglądarka + player + kilka innych pierdół i w najlepszych porywach nie przekracza 3.2GB. Przy takich zastosowaniach o jakich pisze autor 4GB wystarczą z palcem w oku i jeszcze długo nie zobaczy rozpychanego pliku wymiany przez brak pamięci w systemie.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) dobry panel (polecam 24") z dobrej firmy (ja mam już drugie Eizo - polecam) to chyba podstawa.

Eizo dla pozycjonera? :) Nie popadajmy w przesadyzm. Sam korzystam z dwóch identycznych monitorów tej firmy (S2231W), ale ja jestem grafikiem i Eizo wybrałem ze względu na dobre (chociaż nie idealne w tej klasie cenowej) odwzorowanie palety barw. A że robię sporo rzeczy do druku, to jest mi to jakby nie patrzeć pomocne.

Co do wielkości panelu się zgadzam - im większy tym lepszy, ale w zupełności wystarczy coś o wiele tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności