Skocz do zawartości

Komputer dla pozycjonera ;)


Szeryf

Rekomendowane odpowiedzi

1 GB ram, Intel Core 1,7, karta graficzna zintegrowana, win 7 na pokładzie i działa jak ta lala (notatnik się nie zacina, seobohater idealnie działa, przeglądanie stron bardzo dobre, photoshop też dobrze działa itd itp).

Dla pozycjonera takiego jak ja działa wszystko to co powinno . Kupiłem go 4 lata temu i jeszcze nie znalazłem aplikacji która by powiesiła mi go ;) Osobiście uważam, że wszystkie komputery obecne będą optymalne do pracy pozycjonera, wszystko tylko zależy od tego co oprócz pozycjonowania będzie się robiło :)

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja pracuje na kompie z Pentium 4 2.8 ghz HT z 1,5 gb ram i tez wszystko mi chodzi znośnie. Osobiście jestem za rozwiązaniami sprzętowymi sprawdzonych firm, obecnie pracuje na jednostce IBM Thinkcentre, za parę dni nabywam podobnego kompa (też Thinkcentre) tylko procesor już będzie C2D no i ramu będzie 4 gb, no i przesiadka na win 7. Zaletami tych komputerów jest bezwzględna oszczędność miejsca na biurku, co dla mnie jest bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ też jestem na etapie zakupu komputera, znalazłem sobie takie zestawy na allegro. Co o nich sądzicie. Komputer wykorztsuję głownie do pracy, czasami obejrzę jakiś film i pogram sobie w starsze gry. Czy jest sens kupować 4 rdzeniowy procesor, czy dwu rdzeniowy wystarczy?

Czy zintegrowana grafika ma sens? Obecnie mam jakiegoś starego Radeona 9550 i gry w które czasami gram jak i filmy działają mi bez zarzutu, czy taka zintegrowana nie będzie słabsza?

zastanawiam się nad tym:

https://allegro.pl/quad-4x3ghz-4gb-ddr3-500...1404521231.html

https://allegro.pl/najnowszy-quad-4-x-3ghz-...1406154912.html

ewentualnie jak ktoś doświadczony mógłby mi polecić jakiś ciekawy zestaw

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bori79 Ja zawsze kupuje osobno części i skalałam w całość sam.

Zalety

1.Cena

2.Optymalna konfiguracja

3.Dostosowanie do potrzeb

4.Satysfakcja przy pierwszym odpaleniu :lol:

Czy zintegrowana grafika ma sens?

Uważam że nie,bo czasami lubię pograć siebie

Czy jest sens kupować 4 rdzeniowy procesor

Myślę ze jest sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uwagi na brak miejsca na biurku zapewne niedługo moj squadak zmieni się w AIO :lol: pozbycie się 'bufetu" stojącego obok biurka spowoduje tez mniejsze ilości kociny wokoło ciepłego wiatraczka :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@websign Aby nie demonizujesz? Wspominasz, że 4GB działa tak sobie. Moim zdaniem taka pojemność jest zupełnie wystarczająca nawet do grafiki.

Fakt że miałem wtedy Vistę (nie 7), ale różnica między 4 GB albo 8 GB była spora. Mnie sam Firefox czasami zużywa ponad 1 GB ramu - w ciągu dnia ładuję czasami setki kart i nie zawsze chce mi się je zamykać po użyciu, po prostu otwieram kolejne. Do tego jakiś edytor PHP (zakładam że pozycjoner też czasami może coś poprogramować) - analogicznie kilkanaście/kilkadziesiąt większych plików i "trochę" ramu zużyte.

Eizo dla pozycjonera? :) Nie popadajmy w przesadyzm.

Jak zawsze co kto lubi :brawa: Mnie w Eizo podobają się kąty widzenia, a że często różnie korzystam z komputera - czasami na chwilę na stojąco, to nie wyobrażam sobie, żebym za każdym razem widział tą samą stronę w różnych kolorach tak jak to widziałem na różnych panelach. Oczywiście nie twierdzę, że nic tak samo dobrego za niższą cenę się nie znajdzie, ale ja miałem Eizo 17", teraz mam 24" i najprawdopodobniej jeśli kiedyś będę musiał zmienić też wezmę sobie Eizo.

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do SSD to nie polecam stawiania na tym systemu - na poczatku jest super komfortowo, po dwoch miesiacach (jak jest duuuuzo malych rozproszonych plikow) przymula tak, ze paroletni hdd dziala zwawiej

Ja ze swej strony PRZESTRZEGAM I ODRADZAM zabawe we wszelkie dyski SAS, SCSI, raptory, veliciraptory itd. Mam kontakt z pewna bardzo dobra (nie przereklamowany ontrack) firma odzyskujaca dane i niestety szczegolnie z tymi dwoma ostatnimi sa powazne problemy, a czasami zupelny brak mozliwosci odzyskania danych... tez o tym pomylscie. Najlepiej miec standardowe dyski a nie jakies tam wynalazki, tak uwazam.

co do raidów - jak najbardziej

jesli zalezy ci na szybkosci dzialania to np raid 0 na samsungach 1tb - cos pieknego

jak na wzglednym bezpieczenstwie - raid 5 albo raid 0

A co do RAMU - czym wiecej tym lepiej :) - wczoraj np firefox zajal mi 1.7 GB :brawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 1,5 roku mam system na SSD i podstawowe programy (32GB) i chodzi jak złoto - absolutnie żadnych przymułek. Mam Patriota.

Do tego stopnia się przyzwyczaiłem, że jak siedze na innym kompie to denerwuje mnie mulenie się... nie wspomnę o siedzenie na laptopach...

Mam 4 rdzenie i 4 giga - dla mnie zestaw idealny do wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7, 100 GB RAMu, 10000000 Giga Dysk...

PO CO?! ;)

To jest sprzęt dla grafika, programisty, świetnie nadaje się na serwer... ale dla SEO? Lekka przesada...

Ja od roku pracuje na Asusie EeePC podłączonego do monitora 22" z dodatkową klawiatura, myszą i jakoś żyje... ;)

Nie pisze tu tego po to aby się chwalić (jeżeli jest w ogóle czym) tylko dlatego, że do takiej pracy w zupełności wystarcza nawet "wolniejszy" sprzęt... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zgodze z przedmowca. Troche tu przesadzacie z ta konfiguracja. Do SEO to wystarczy praktycznie najtanszy komputer za 1500zl. Jaki program ma takie wymagania, ze potrzeba kilka GB ramu, lub 4 czy nawet 2 rdzenie? Ze wszystkich znanych mi programow SEO stwierdzam, ze nie ma takiego. Najbardziej zamulasty jest chyba Firefox. Xrumera nie licze, bo nikt rozsadny nie odpali tego na swoim normalnym kompie, gdzie ma wszystkie dane itp.

Ja sie przesiadlem we wrzesniu z athlona 3000 (1 rdzen) i 1,5GB ramu (DDR1) na intela C2D 2,6Ghz (2 rdzenie) i 2 GB ramu (DDR3) i moze chodzi system troche szybciej, ale jakiejs znaczacej poprawy w codziennej pracy przy SEO i w aplikacjach nie ma.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xrumera nie licze, bo nikt rozsadny nie odpali tego na swoim normalnym kompie, gdzie ma wszystkie dane itp.

Błąd .. różne rzeczy już widziałem :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do SEO to wystarczy praktycznie najtanszy komputer za 1500zl.

Za 1500zł to już można mieć wg. mnie mega ciągnik (Procek 4x3,1GhZ, 4GB RAM itd.) np.:

https://allegro.pl/quad-x4-4x3-1-ghz-4gb-dd...1402848464.html

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesu - mozesz napisac skad masz takie info o SSD i systemie?, bo chce kupic na dniach kompa i mialem wlasnie wziac SSD 64GB pod system i najczesciej uzywane programy.

Z własnych doswiadczen z pracy. Zauwaz ze nikt kto robi testy ssd, nie przeprowadza ich np po 3 miesiacach na tej samej konfiguracji :) SSD jest dobre aby trzymac tam pliki typu obrazy dyskow, pliki mkv itd a nie male pliczki. No chyba ze ja po prostu mialem pecha (pattriot ps-100 64 gb na w7 64-bit). Uzywalem w sumie dwoch, drugi sie wysypal po 2 dnach trzeba bylo go flashowac i byl po tym widoczny jako SATATEST ^^ (i ciagle sie wlaczal na nim scandisk chociaz nic sie nie robilo, zadnych bledow, restartow itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności