Skocz do zawartości

Życie za Życie? Ja proponuje to wprowadzić!


MateuszI

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie kara smierci powinna byc w prawie, ale w przypadku 101% pewnosci, dlatego pisze 101% ponieważ były już przypadki, że udowodniono niewinność gościa po 5-15 latach, ten co miał dożywocie - wyszedł, a co by było gdyby miał kare śmierci? - kto weźmie za to prawna i moralna odpowiedzialnosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sumie w nawiązaniu do pierwszego posta.

na szczęście za znęcanie się nad zwierzętami nasze sądy zaczynają dawać "jakieś" kary. do niedawna była to niska szkodliwość społeczna, 300zł na organizacje zwierzęce i pogrożenie palcem.

wczoraj chyba pierwszy raz słyszałem żeby nasz sąd dał karę więzienia. chodzi o tych zwyrodnialców którzy podczepili husky do samochodu i tak go ciągnęli że urwali mu głowę. te 8 do 12 miesięcy które dostali to przynajmniej 5 razy za mało, ale cieszę że jest jakiś postęp.

N.

www.dobre-precle.pl - 30 dobrych, płatnych presell page - PR 0-3

Wiadomości Sportowe - Subiektywne felietony o sporcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że stawka dzienna utrzymania chorego w szpitalu to 26,5 zł - a stawka utrzymania wieźnia to 106 zł

Więzienie to powinna być kara, a nie dostęp do internetu, darmowe kończenie szkół oraz telewizja cyfrowa. Masakra tak mnie to wkurza !!

była ale się zmyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W więzieniach wygrało PO, a fanatycy PiS twierdzą, że w samolot w kwietniu uderzyła bomba kasetowa, która spaliła wnętrzności lecących Polaków i rozebrała ich ciała. Tak więc przestań pier***** czy PO czy PiS czy coś jeszcze, bo w więzieniach sytuacja wygląda tamo samo od dawna i od dawien dawna cały ten system nie został zrewolucjonizowany.

PS. Beatyfikować Leszka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesiu Ty chyba masz jakieś kompleksy względem Pisu, bo nikt w temacie o nim nie pisze, a Ty musisz swoją żółć wylać i tak :)

Można równie dobrze napisać, że według zwolenników PO samolotem pilotował pijany Kaczor a piloci byli w luku bagażowym :| Lekko oszołomstwem od Ciebie zalatuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci którzy piszą jak to dobrze mają więźniowie chyba nie bardzo orientują się jak to wygląda od środka w zakładzie penitencjarnym. Nie piszcie, że mają jak bąki w kobylej d*pie bo tak nie jest. Piszecie o pracy przymusowej. Owszem część więźniów pracuje, robią to w miarę chętnie bo mają jakoś wypełniony czas. Natomiast pomyślcie, że oprócz tego, że więźniowie mieliby pracować to jeszcze musieliby być pilnowani, więc nie wiem czy to by było takie dużo bardziej opłacalne. Żeby nie było też jestem za karą śmierci i karaniem za tego typu wykroczenia jak te tytułowe.

baner_mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, jestem nowa na forum. czytam sobie co wypisujecie i jestem w szoku!

Czy nikt nie jest przeciwny kary śmierci? Pewnie się nie odzywa, bo trudno dyskutować z zwolennikami kary śmierci. Dziwię się jak w cywilizowanym świecie można tak mówić. Aby więc nie wyglądało, że na tym forum wszyscy są za uśmiercaniem ludzi nie pasujących do społeczeństwa oświadczam, że jestem temu przeciwna. Dyskutować szczerze powiem, że mi się nie chce, ale mam nadzieje, że nie traktujecie równie drastycznie i niemoralnie pozycjonowania stron internetowych :)

ps. a co samolot ma do znęcania się nad zwierzętami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam generalnie też nie jestem za karą śmierci, ale też jestem przeciwny utrzymywaniu więźniów. No bo z jakiej racji oni mają do końca życia być utrzymywani z moich pieniędzy. Nie dość, że "nabroili" to jeszcze ciągną moją kasę.

Dlatego przydałoby się na tyle zreformować więziennictwo by więźniowie nie dość, że zarabiali na siebie to jeszcze w ramach kary zarabiali na państwo.

I mogliby próbować to z zajęciami jakimiś "chaupniczymi" - coś jak robią Chińczycy. I np. jakby tego nie robili to by np. żyli o chlebie i wodzie. A np. jak by pracowali to by dostawali w miarę normalne jedzenie i nawet jakąś minimalną kasę. Tak by ich praca była warta z 10zł/godzinę i jeżeli wyrobią normę powiedzmy i te 80zł w danym dniu zarobią dla państwa. To z tego niech za te 15zł dostaną extra lepsze wyżywienie + np. 10zł dla siebie. I wtedy by z reszty kasy ~55zł szło na ich utrzymanie typu strażnicy opłaty za prąd itd. A resztę poszło np. na łatanie dziury w budżecie.

Raz nad tym więziennictwem usiąść zreformować i jeszcze by się okazało, że to jest żyła złota. I ze względów czysto ekonomicznych nie opłaca się kara śmierci.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie jest przeciwny kary śmierci?

Ja jestem przeciwny. O ile nie podoba mi się sam system więziennictwa w Polsce, jednak kara śmierci nie jest żadnym wyjściem. Co prawda dopiero przymierzam się do obejrzenia filmu Życie za życie, sądząc po komentarzach warto będzie poświęcić na niego czas, jednak już sam jego opis pokazuje, dlaczego kara śmierci nie powinna w ogóle być praktykowana. Ważniejsza jest nieuchronność kary, niż jej wysokość, chociaż ta oczywiście nie powinna być zaniżana.

Co do zakładów karnych - tak jak już ktoś podał, dzienna stawka na jednego więźnia jest wyższa niż w szpitalach, pilnowane jest, aby codziennie otrzymywali odpowiednią ilość kalorii, więc odżywiają się lepiej, niż w niejednej polskiej rodzinie. Praca przymusowa - kwestia dyskusyjna, zamiatanie ulic czy odśnieżanie mogą wykonywać bezrobotni. Więźniowie również to wykonują, ale nie powinni dostawać za to wynagrodzenia, to powinien być element resocjalizacji i przystosowania do życia poza zakładem.

No bo z jakiej racji oni mają do końca życia być utrzymywani z moich pieniędzy.

To nie da się uniknąć. Więzienie to tylko jeden z elementów. Policja i sądy też są finansowane z naszych pieniędzy tylko dlatego, że ktoś "nabroił".

Dlatego przydałoby się na tyle zreformować więziennictwo by więźniowie nie dość, że zarabiali na siebie to jeszcze w ramach kary zarabiali na państwo.

Z powyższym się zgadzam.

I ze względów czysto ekonomicznych nie opłaca się kara śmierci.

Dodam tutaj tylko, że kara śmierci nie jest opłacalna ekonomicznie nie tylko z tego względu, że więźniowie mogą pracować i w ten sposób można pozyskiwać pieniądze do budżetu. W przypadku, gdy jakiś czas po uśmierceniu więźnia okazałoby się, że został nie słusznie skazany, odszkodowanie dla rodziny z budżetu państwa szłoby w setki tysięcy złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesiu Ty chyba masz jakieś kompleksy względem Pisu, bo nikt w temacie o nim nie pisze, a Ty musisz swoją żółć wylać i tak :)

Można równie dobrze napisać, że według zwolenników PO samolotem pilotował pijany Kaczor a piloci byli w luku bagażowym :| Lekko oszołomstwem od Ciebie zalatuje.

Pewnie gdybyś przeczytał post napisany przed moim to byś zrozumiał. Ale lekko analfabetyzmem funkcjonalnym od Ciebie zalatuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności