Skocz do zawartości

Jak tłumaczycie klientom bany czy filtry?


goral605

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, nigdy nie dostałem bana na domenę którą pozycjonowałem, filtru też nie pamiętam (wahania to oczywista oczywistość). Jeśli dostałeś bana lub porządnego filtra na domenę którą pozycjonujesz, to z ciebie zwykła pupa a nie pozycjoner ;)

EDIT: Filtry i bany na strony zapleczowe się nie liczą ;)

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, jakie frazy/tematyki robisz. W pewnych frazach idzie się na noże, wtedy należy uświadomić Klientowi, że trzeba jechać po bandzie żeby był efekt, więc trzeba się liczyc z filtrem, wtedy 301 i jedziesz dalej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to nie miałem również jeszcze bana lub filtra na stronę pozycjonowaną. Ale tak jak napisał Exe jeżeli ktoś dostał to d.u.p.a nie pozycjoner. I tutaj nie zgodzę się z Fikasem bo jeżeli fraza jest trudna to myślę że lepiej kupić kilka domen i jechać po bandzie, później na stronkę klienta 301 ze strony mocno linkowanej lub tej która/e nie dostały kary :)

Polecam ----> Ogród na balkonie <----- polecam

Polecam ----> Katalog firm <---- Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie FiKas ja pozycjonuje swoje strony i strony znajomych, nie chcę mi się użerać z tumanami, co pytają co to html :P bo później tak jak napisałeś trzeba iść na noże, bo tłumaczyć komuś co nie wie jak się pozycjonuje uważam za bez sensu :)

Polecam ----> Ogród na balkonie <----- polecam

Polecam ----> Katalog firm <---- Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy do ostaniego tygodnia, kiedy to wszystkie pozycje nowej firmy po tym jak weszły ładnie do TOP10 poleciały poza 40.. Jakie było moje zdziwienie kiedy odkryłem, że porobili 7 takich samych sklepów z tą samą bazą :) szef firmy (mało ogarnięty) nie załapał chyba dalej co złego zrobili. Nakazałem tylko usunąć wszystkie pozostały sklepy i czekam na znak, że tego dokonali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło tutaj akurat o mnie, bo zgłosiły się do mnie dwie różne firmy którym jak się okazało strony pozycjonuje jedna firma, a które to chciały się dopytać czy mogą odzyskać zbanowane domeny. Strony dopalane były swlem i zbanowane może nawet z tego powodu :), a wytłumaczenie firmy która pozycjonuje "Taka jest praktyka Google i raz trafi na Pana/Panią a raz na kogoś innego" trochę mnie śmieszyło :P. Ale nie mieszałem się w to jak narazie i kazałem wyjaśniać to sobie z firmą która im pozycjonuje.

skuteczna-reklama.com.pl - zobacz jak się skutecznie reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że tak to wygląda. Było trzeba powiedzieć, że odwalili fuszerkę i pojechali po najtańszej opcji pozycjonowania, co spowodowało ban. Nic więcej nie trzeba mówić, zapewne te dwie firmy nieźle się wkurzyły, po co dolewać jeszcze oliwy do ognia :)

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie dolewałem oliwy do ognia i odesłałem ich do firmy która świadczy im usługi i tyle, bez naświetlania problemu. Swoją drogą pocieszającym jest fakt ,że tak znana firma może robić takie rzeczy. Nie chodzi tu o wyśmiewanie się z kogoś, czy dowalanie komuś, a o fakt, że działający od wielu lat na rynku też mają problemy, a ja myślałem że u nich to tylko "różowo" jest :).

skuteczna-reklama.com.pl - zobacz jak się skutecznie reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam

temat trochę "stary" ale w przypadku kiedy włożone zostało tyle pracy że frazy były w top10 a potem z winy klienta (kopie strony ) -

frazy dostały filtr to jedynie dobrze skonstruowana umowa i tyle...

jeśli w umowie pisz że klient nie może wykonywać kopi strony bez porozumienia z firmą która zajmuje się jego stroną... to albo rozwiązanie umowy albo kara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy kiedykolwiek przyznajecie się że to z Waszej winy ...

Działam tak aby uniknąć bana - to jest do zrobienia.

Z filtrem jest już gorzej ale zazwyczaj tym częściej o nim wspominam w negocjacjach im trudniejsza jest fraza a klient naciska na przyspieszenie realizacji umowy. W konsekwencji nawet jeśli trafi się filtr to klient jest na niego przygotowany a ja mówię: " a nie mówiłem?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczere postępowanie z klientem procentuje a co do filtrów odpukać zero klientów ale miałem znacznie gorzej bo w filtr wpadł blog mojej ex (a to gorzej niż klient :D ) i z tego miejsca pragnąłbym podziękować Panu Kasparowi i wszystkim klakierom z forum google twierdzącym, że strona która jest pozycjonowana "naturalnie" - czyli linkowana samoistnie przez internautów nie ma prawa wpaść w filtr ....

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci Artysto Muzyku ;) nagadał, że strona taka strona nie może wpaść w filtr?

Google nie daje nikomu żadnych gwarancji pozycji i ruchu z naturalnych wynikach. Natomiast stronki linkowane nienaturalnie ostatnio bardzo często goszczą na dywaniku z banami i filtrami. Np Ipolisa i ich konkurenci linkowani na pałę z ruskich wynalazków oraz setek precelasów i doorway'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności