Skocz do zawartości

Odszkodowanie dla rodzin ofiar smoleńskich


EliaSh

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać was o opinie na ten temat - rząd zaproponował w ramach ugody 250tys. zł każdemu najbliższemu członkowi rodziny ofiar smoleńskiej. Natomiast pełnomocnicy wielu rodzin już podnoszą larmo, że 250tys. to żenująco mało. Co o tym myślicie? Bo we mnie się wzbiera, jak widzę jak to wszyscy są równi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tragedia. Stało się, jednak to paranoja, że tak chcą się nachapać. Nie dość, że lecieli ze swojej woli, to za pieniądze podatników, gdzieś mi mignął komentarz dobry pod tą wiadomością:

- ile dostała rodzina policjanta, który zginął na przystanku, reagując na chuligaństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję google i zobaczyc jakie są odszkodowania za takie wypadki.

Zaraz media pewnie nagłośnią. Mam nadzieję, że nie skończy się tak jak z ubezpieczeniem Prezydenta, gdzie po informacji ile dostanie pieniędzy córka Kaćzyńskiego, na każdej okładce na drugi dzień była informacja:P. Wszyscy się burzyli a jakoś nikt nie mówił, że ubezpiczenie było znacznie niższe niż poprzedniego prezydenta, Kwaśniewskiego.

Po 2 dośc chętnie daje się ubezpieczenie takim osob bo 1. jest to prestiż. 2. Małe prawdopodobieństwo wypadku, przecież od tego jest cały sztab BOR-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ktoś powinien wziąć za to odpowiedzialność i wypłacić odszkodowanie to oczywiste - ale po 1. powinni być ubezpieczeni, a po 2. każdy najbliższy członek rodziny - czyli jak jest np. żona i 2 dzieci to łącznie dostają 750tys. Ale najbardziej nie potrafie zrozumieć tego szumu - że za mało! Rodziny osób które zginęły - również w katastrofie np. autobusu pod Berlinem ile dostaną? Są równi i równiejsi. Nie mówiąc już o tym wspomnianym policjancie który zginął bo zareagował na chuligaństwo - dostał może jakiś pośmiertny order i nara.

- wiem że odszkodowania linii lotniczych dla rodzin ofiar są wysokie, jednak tutaj powinni oni być ubezpieczeni a nie jedynie Państwo ubezpieczyciel - bo ja się na to nie godzę, aby z moich ciężko zarobionych podatków teraz miliony im płacono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, taka sprawiedliwość w tym kraju. Jedno dostaną 250k i dla nich to mało, a mój znajomy, którego ktoś tam z rodziny, nie pamiętam czy ojciec, czy matka zginął w jakiś tam okolicznościach, dokładnie nie pamiętam, to od 3 lat, do dziś dzień sądzi się o rentę wypadkową od Zusu i doprosić się nie może, a przypomnę, że jest to kwota znacznie, znacznie niższa. Sprawa wygląda tak, sąd uzna, że trzeba, zus się odwołuje i tak w koło....

A w tym przypadku rząd zaproponował 250k, to nie, dla nich to mało....

I jeszcze te paranoje o zamachach, winach rządu za tragedie, wykorzystywanie tragedii w walce politycznej itp... Tego już się słuchać nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto wsadził Prezydenta do samolotu, który nie był ubezpieczony?. Pretensje możecie mięc do rządu. Wypadki samolotowe są wysoko ubezpieczone ponieważ statystycznie jest to najbezpieczniejszy środek komunikacji.

Więc trudno - nie byli ubezpieczeni -więc niech się cieszą że wogóle coś dostaną - ja bym im dał medal i do domu! Wypadki samolotowe są ubezpieczane wysoko - masz rację - tylko, że za te ubezpieczenie płacisz już w cenie biletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idiotyzm. Nikomu nie dałbym ani grosza. Ani osobom opisanym w temacie, ani powodzianom itd. Ubezpieczanie domu to 300 zł rocznie. Jak ktoś nie ubezpieczy domu, sklepu, zakładu to niech ma pretensje do siebie. Powodzie od lat powtarzają się co roku więc czego Ci ludzie się spodziewają? Że odra zniknie? Za rok będzie to samo, znowu lament i płacz. Wracając do tematu smoleńska. Czy jak dziennie na drogach kinie kilkanaście osób w 'tragiczny' sposób to też dostają rodziny po 250 tys? Każda śmierć jest równie 'tragiczna' nie widzę powodu dlaczego katastrofa lotnicza miałaby być bardziej tragiczna niż inna śmierć. 90% tych ludzi zarabiało pewnie więcej niż 99% społeczeństwa więc pewnie stać ich było na ubezpieczenie. Równi i równiejsi, jedna śmierć bardziej tragiczna od innej... paranoja. Dobrze, że nie mam tv i nie muszę tych bzdetów oglądać.

SEO BulletProof VPS.

Załóż konto na dropbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto mi zapłaci odszkodowanie że ponad 9 miesięcy po zakończeniu żałoby narodowej pier***ą o tym w telewizji,radiu,gazetach,internecie robiąc z tego polityczną szopkę , a 10 każdego miesiąca nie można spokojnie wypić piwa w Bierhalle , gdyż ryk tych popaprańców słychać aż tam. Polska ma aktualnie ważniejsze sprawy na głowie niż relacyjne problemy ze światem brata jednego z pasażerów lotu. Ile powinni dostać ? Tyle na ile się ubezpieczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności