Skocz do zawartości

Odszkodowanie dla rodzin ofiar smoleńskich


EliaSh

Rekomendowane odpowiedzi

@banalny

Wypowiadasz się publicznie i nie mam zamiaru pisywać PW, bo o ile czujesz się dotknięty personalnie, to zauważ że to Ty używasz języka pozbawionego godności, pomijając fakt że kompletnie mijasz się z prawdą. Daj sobie na wyluzowanie, boś trochę spięty i operujesz językiem "rynsztokowym" sprowadzając dyskusję do żenującego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja myślę, że ten temat jeszcze długo, długo będzie się przewijał, bo są tacy, których interesem jest, aby sprawa pozostawała głośna. I nie liczą się fakty, bo ważniejsze są ich przekonania i jaki przytyk zrobić, żeby drugiej stronie się oberwało.

Kampania trwa...

A dla ofiar tragedii - Niech im ziemia lekką będzie.

seolandia i katalogowisko zapraszają:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawdziłem w G i znalazłem:

https://www.wprost.pl/ar/194724/Ujawniamy-k...1&KI=244573

Dopiero potem "szachista" Putin z Tuskiem, w celu zmarginalizowania oficjalnych obchodów, spotkali się 7.04

https://www.polityka.pl/kraj/analizy/150287...-w-katyniu.read

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Tusk osiągnął swoje, poprzez publikację i puszczenie sygnału "jakie to rodziny chciwe" rozgorzała dyskusja i ludzie licząc ojciec + matka +żona + jedno dziecko + ... (250tyś + 250tyś + 250tyś...) - dostaje pokaźne sumy. To osobiście uważam za małe świństewko.

Inna sprawa, to że już to poznaliśmy, jest to kuriozalne, że można poznać myślenie tych rodzin - tragedia tragedią, ale kasa musi się zgadzać, a skoro to obchody Państwowe, to trzeba doić na grube miliony. Jak dla mnie to bezczelne, bo nikt z nich nie płacił za ten lot, lecieli z własnego wyboru i znamienita większość zarabiała wystarczająco, by opłacić składki na ubezpieczenie od śmierci. Po prostu, to "elita" i oni czują się ważniejsi, czy lepsi. Dodając do tego fakt, że już rodziny chyba dostały jakieś renty, itp - to dopiero się gotuje i nie pomaga nawet fakt, że jednak rodziny przeżyły tragedię, jednak ta pazerność oskubania nas (Państwa) jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Styx, @Holee - lot organizowało Państwo, więc można przyjąć że było przewoźnikiem. Jakby lecieli LOTem to by im lot wypłacał. Nie wiem co w tym skomplikowanego.

[...] jak widać 250 tysięcy to nie jest tak dużo jeśli chodzi o odszkodowania w takich wypadkach.

Pisałem wcześniej - nie odnoszę się do prawa międzynarodowego, tylko opisuję co o tym sądzę.

A sądzę między innymi, że gdyby lot organizował prywatny przewoźnik, to wypłacił by odszkodowania z ubezpieczenia. Gdyby nie miał ubezpieczenia, albo było by za niskie - część majątku poszła by pod młotek. I wtedy firma albo by padła, albo pociągneła dalej. Normalka.

Tutaj lot organizowało wojsko + kancelaria prezydenta + kancelaria premiera. I w związku z panującą u nas w kraju modą - nikt za nic personalnie i finansowo nie odpowiada. Kaskę wyciąga się z budżetu (czyli od nas). Tym dadzą, a na przykład chorym na raka zabiorą na leczenie, abo przywalą kolejny punkcik w vacie.

Taki sam brak personalnej odpowiedzialności za błędy jak w przypadku lekarzy, sądownictwa czy wszystkich państwowych urzędasów.

Wiązanie krawatów, tańce murzyńskie, wizytówki, reklamy i inne akrobacje.

Dobre strony, unikalny opis? Moderowany katalog stron i Katalog stron www - pisz po darmowe kody. Sklepy internetowe, handel: katalog askway.biz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Tusk osiągnął swoje, poprzez publikację i puszczenie sygnału "jakie to rodziny chciwe" rozgorzała dyskusja i ludzie licząc ojciec + matka +żona + jedno dziecko + ... (250tyś + 250tyś + 250tyś...) - dostaje pokaźne sumy. To osobiście uważam za małe świństewko.

Dokładnie taki jest sens całej akcji. Coraz więcej ludzi się zastanawia, czy rząd rzeczywiście nie dał ciała z wyjaśnianiem jak to rzeczywiście było i reakcją na putinowski raport. Skoro Tuska krytykuje już Schetyna i Gowin, to sprawa robi się poważna.

Jako że Donald nie bardzo ma coś na swoje wytłumaczenie postanowił odwrócić kota ogonem.

Wiadomo, że motłoch najbardziej nie cierpi kogoś kto ma więcej. Kto dostanie pieniądze (nie ważne za co), przywileje, komu się coś uda, nawet jeśli wcześniej więcej stracił itd. Takie stare chłopskie nawyki, krytykowane wiele razy i tutaj na forum.

Zagranie Tuska wyszło bardzo celnie. Żeby odwrócić uwagę od zaniedbań własnych i skierować gniew ludu przeciw rodzinom ofiar ogłoszono w mediach jakie to wielkie dostaną odszkodowania. Efekt zgodny z oczekiwaniami, jak widać po komentarzach. Chłopstwo się oburza, zgodnie z planem.

A czy dobrze pamiętam, że powodzianie dostawali po 4000zł i to jeszcze po spełnieniu pierdyliona dziwnych warunków?

Chyba daleko mieszkasz od terenów powodziowych. 6000 zł dostawał każdy bez spełnienia żadnych warunków. Wielu dostało 2 razy po 6tys. tam gdzie dwie powodzie połączyły się w jedną (prawobrzeżny Sandomierz), bez problemów rozdawano tuskowe dwa razy. To na początek, a później duużo więcej.

W powodzi ucierpiało kilkanaście osób z mojego bliskiego otoczenia. Z nerwami i zdrowiem fakt, było różnie, ale finansowo wszyscy na tym wyszli do przodu i to bardzo.

Popytaj. Chociaż ze zrozumiałych względów nie chwalą się tym wokół.

I wszyscy wiedzą dlaczego. Bo reakcja ludzi byłaby taka sama, jak w przypadku rodzin ofiar: jakim prawem z moich pieniędzy! Złodzieje! Cwaniacy! Sami się pobudowali na terenach zalewowych, a potem wyłudzili z moich podatków! Trzeba się było ubezpieczyć!

Mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie masz. Po pierwsze - tyłka dały nie "tuski", tylko "tuski" + "kaczyńskie" + wojsko + cała reszta politycznej bandy, która za nic potem nie odpowiada.

Jeśli chodzi zaś o tereny powodziowe - to nie wzięły się one nagle znikąd. Od lat tam były, są i będą, dokąd nie zajmie się ktoś na poważnie gospodarką wodną. Tyle, że ktoś od lat zaniedbał zabezpieczenia, ktoś inny wydał zezwolenia na budowy na tych terenach. Winnych i finansowo odpowiedzialnych jak zwykle brak.

Wiązanie krawatów, tańce murzyńskie, wizytówki, reklamy i inne akrobacje.

Dobre strony, unikalny opis? Moderowany katalog stron i Katalog stron www - pisz po darmowe kody. Sklepy internetowe, handel: katalog askway.biz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że motłoch najbardziej nie cierpi kogoś kto ma więcej. Kto dostanie pieniądze (nie ważne za co), przywileje, komu się coś uda, nawet jeśli wcześniej więcej stracił itd. Takie stare chłopskie nawyki, krytykowane wiele razy i tutaj na forum.

Zagranie Tuska wyszło bardzo celnie. Żeby odwrócić uwagę od zaniedbań własnych i skierować gniew ludu przeciw rodzinom ofiar ogłoszono w mediach jakie to wielkie dostaną odszkodowania. Efekt zgodny z oczekiwaniami, jak widać po komentarzach. Chłopstwo się oburza, zgodnie z planem.

Po 1. rząd ogłosił, że chce ugody i zaproponował po 250kawałków, i nie wygląa mi to na specjalne podsycanie w społeczeństwie gniewu przeciwko rodzinom ofiar - a bardziej wzbudza gniew przeciwko rządowi.

Po 2. wzburzenie na rodziny ofiar budzi to jak część z tych rodzin ustosunkowała się do propozycji - nazywając ją "żenująco niską"

a po 3. nie obrażaj tych co myślą inaczej i prowadzą o tym tutaj dyskusję "chłopstwem", bo być może to Tobie słoma z butów wychodzi gdy tak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1.

Po 2.

Po 3. nie obrażaj tych co myślą inaczej i prowadzą o tym tutaj dyskusję "chłopstwem", bo być może to Tobie słoma z butów wychodzi gdy tak piszesz.

Ad1. Spójrz na reakcje. Ludzie nie protestują przeciw Tuskowi, tylko przeciw rodzinom.

Ad2. Wbrew temu co ktoś tu pisał, taki komentarz był nie od pełnomocnika większości rodzin, czy od rodzin, ale od tylko jednej osoby, która nie reprezentuje nikogo więcej. Prawda?

Ad3. Bardzo lubię wieś i samą słomę, nie obraziłbym się jakby mnie ktoś nazwał wieśniakiem itp. Jest jednak coś takiego jak mentalność chłopska. Widać to w moich okolicach wobec powodzian, wobec tych co dostaną jakieś odszkodowanie, podwyżkę, dotację itd. Prześledź forum, to naprawdę było w wielu wątkach nawet tutaj. Niektórzy nazywali to typowo polską mentalnością. Ja to widzę jako mentalność chłopską, a nie mentalność polską i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był to lot Państwowy, uczestniczenie w obchodach. Prywatny to mógł być Tuska 3 dni wcześniej. W jakim celu to nie wiem. A to, że według Rosji Polski rząd zgodził się aby traktować lot prezydencki jako lot cywilny to inna historia......

https://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2011/01/22/nowe-ruchy-odwloka/

a tutaj nawiazanie do niego

https://wpolityce.pl/view/6388/Ziemkiewicz_...odchwycily.html

Nie będę wnikał, ale podejrzewam, że głosowałeś na PiS, ale nie o to mi chodzi. Po pierwsze PiS atakuje rząd i obarcza go, że ponosi winę za tragedię, ale sami nie patrzą na to, że Prezydent biorąc na pokład całą tą śmietankę złamał odpowiednie przepisy, które jasno mówią, że najważniejsze osoby w państwie nie mogą lecieć jednym samolotem! Więc ja się kurna pytam, czyja to jest wina, że zginęło 96 ważnych/najważniejszych osób w państwie? Czyja? Po drugie są to ludzie, na których konto miesięcznie wpływa minimum te 10 patyków i mam uwierzyć, że tych ludzi nie było stać na ubezpieczenie? Heh... Według mnie, te 250k to jest gruuuuba przesada. Mamy demokrację, wszyscy są równi, nie ma równych i równiejszych, wszyscy jesteśmy na jednym poziomie, więc każdego powinno się potraktować tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Spójrz na reakcje. Ludzie nie protestują przeciw Tuskowi, tylko przeciw rodzinom.

Ad2. Wbrew temu co ktoś tu pisał, taki komentarz był nie od pełnomocnika większości rodzin, czy od rodzin, ale od tylko jednej osoby, która nie reprezentuje nikogo więcej. Prawda?

z dyskusji na tym forum wynika, że jednak większość jest oburzona właśnie na rząd i Tuska za w ogóle taką ofertę, a na rodziny za to że chcą więcej. A ten komentarz z tego co pisali dotyczył właśnie nie tylko jednej osoby a przedstawicielstwa iluś tam rodzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności