Skocz do zawartości

Odszkodowanie dla rodzin ofiar smoleńskich


EliaSh

Rekomendowane odpowiedzi

4 strony komentarzy a niektórzy dalej uważaja, że obchody są 7, a lot był cywilny.

Co do RM, ostatnio jest niebezpieczna tendencja nazywania ludzi, którzy krytykują rząd za pisiorów i innymi ciekawymi określeniami ale nie o to chodzi, żeby je tu wypisywać. Słuchalnośc RM wynosi około 2procent, PIS ma troszkę większe poparcie. Wiem, że istnieją sondaze, gdzie w wyborach jest różnica 5 procent a na drugi dzien się okazuje, że w sondażu jest juz różnica 20 procent, sam ostatnio ze trzy zrobiłem ale nie chciał nikt kupić. Pewnie inni też mają długopis i kartkę.

To jest coś w stylu jak powiedzieli w TV, że Rydzyk ma maybacha. Informacja się utarła, wszyscy wiedzą, że ma, tylko samemu właścicielowi jakoś jeszcze nie udało się nim przejechać;) Ba znam gościa co niemiłosiernie na wymienionego Pana gada, póżniej się okazało, że nie słyszał nawet żadnej audycji:P.

Tak samo jak cytowano w TVN Kaczyńskiego, który miał mówić coś w stylu "nadejdą czasy gdy do włądzy dojdą normalni ludzie". Po rekacji PISu, zamieszczono przeprosiny na stronie internetowej tvn, ponieważ nic takiego nie zostało powiedziane. Na drugi dzień w wiadomościach podano tą samą fałszywą informację. Jak wiadomo w necie przeczyta może tysiące, w tv zobaczy miliony.

Po 2, wracając na chwilkę do tematu, jest to jedynie pod publikę, bo odszkodowania są ustalane dopiero po ustaleniu przyczyn katastrofy. To że dla PISu nie są one znane jest powszechnie wiadome ale ostatnio okazało się, że w Platformie też nie jest super. Wczoraj Schetyna, więc jak wiadomo człowiek nr 2 w PO skrytykował Tuska w stosunku do raportu MAK, otwartej krytyki dawno nie było mimo, że obaj Panowie się nie lubią. Wszyscy o tym wiedzą? Nie sądzę. Było trzeba dać zastępstwo. Zapewne najlepsze numery i tak trzymają na wybory:P. Miejmy nadzieję, że na plakacie nie odmłodzą Tuska znów o 20 lat bo będzie pokazane jak się uczy kopać.

To samo z PKP. Grabarczyka nie odwołali, wzięli podrzędnego, żeby ktoś za to odpowiedział. Pana zwolniono i dano mu 200 000 tysięcy odprawy. Więc suma sumaru z burdlu na PKP jedynie jeszcze zarobili. Jak bym wiedział to bym się zgłosil, wziąłbym winę na siebie za 100 000.

Ostatnio również jest możliwość odwołania Klicha za czym jest PIS, SLD oraz PSL. Przy czym PSL powiedział, iż ma nadzieję że Klich sam odejdzie lub odwoła go Premier, inaczej PO postawi koalicjanta w trudnej sytuacji.

Tak więc suma sumaru wszystko idzie, powoli ale do przodu a że w bólach to trudno, nikt nie mówił, że jest łatwo. Szkoda tylko, że gospodarka pada, bo konsekwencje będą trwały długie lata a nie jedynie kadencję.

Na 2011 budżet kancelarii Premiera oraz Prezydenta wynosi o 35mln złotych więcej niż w roku 2010. Tematu nie widziałem, może dlatego, że w mediach było o zwalnianiu połowy kancelarii oraz sprzedaży samochodów bo po co tak dużo. Tak więc pracowników zwolniono, samochody sprzedano i w ramach oszczędności wzięto 35 mln więcej. Mi to prędzej wygląda na coś w stylu, mniej pracowników, łatwiej dobrać zaufanych i mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś się wygada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@bartku

odnosiłem się do motywu, gdzie toczyła się gdzieś w mediach ta "fałszywka" - samolot prezydencki, gdzie powtarzano to kilka krotnie (nie był to kontekst wszystkie media kłamią)

Co do moich źródeł, to nie zamykam się na żadne "jedyne i słuszne" - jednak do każdych lepiej podchodzić rozsądnie, zwłaszcza tam, gdzie prócz informacji podają widzowi na tacy "słuszną" opinię. Tak więc, codziennie czytam i z lewej i prawej + kilka blogów - z naciskiem na te "wolnościowe", czyli liberalne (prym tu wiedzie Michalkiewicz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2011 budżet kancelarii Premiera oraz Prezydenta wynosi o 35mln złotych więcej niż w roku 2010. Tematu nie widziałem, może dlatego, że w mediach było o zwalnianiu połowy kancelarii oraz sprzedaży samochodów bo po co tak dużo. Tak więc pracowników zwolniono, samochody sprzedano i w ramach oszczędności wzięto 35 mln więcej. Mi to prędzej wygląda na coś w stylu, mniej pracowników, łatwiej dobrać zaufanych i mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś się wygada.

W moim miasteczku, raptem 40 tyś mieszkańców w ostatnich wyborach wygrał PiS. Miesiąc po wyborach, na sesji rady miasta zatwierdzono podwyżkę dla radnych, starostów i oczywiście prezydenta (nie małą ;) ). Obecnie prezydent tego małego miasteczka zarabia po podwyżce tyle co Pani prezydent Warszawy (mieszkańców: 1,7mln).

No ale nie o tym jest temat.

Po 2, wracając na chwilkę do tematu, jest to jedynie pod publikę, bo odszkodowania są ustalane dopiero po ustaleniu przyczyn katastrofy.

A latanie z pochodniami każdego 10-tego dnia miesiąca po Warszawie z transparentami "Tusk zdrajca" itp. nie jest pod publikę (opozycji)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie był to kontekst wszystkie media kłamią

Ja go w ten sposób odebrałem, ale jeśli miałeś co innego na myśli, to dzięki za wyjaśnienie.

Ja sam telewizji prawie nie oglądam, głównie interesuje mnie to, co dzieje się u mnie lokalnie. Nie wnikam w większość spraw politycznych, ale denerwuje mnie, gdy tak lekką ręką sięga się po pieniądze podatników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A latanie z pochodniami każdego 10-tego dnia miesiąca po Warszawie z transparentami "Tusk zdrajca" itp. nie jest pod publikę (opozycji)?

Myślę, że nie bardzo bo PIS przez to jedynie traci wśród reszty społeczeństwa, mniej zaangażowanego w wyjaśnianie katastrofy, a ta część społeczeństwa jest jednak większa. Więc w tym wypadku gdyby miało to służyć zdobywaniu korzyści, to zaczeli od d*py strony. Na pochodzie Korwina również były podobne transparenty. Na szczęście był sam Korwin więc nie uznano ich za marsz PISu. Zresztą znaczna większość to byli ludzie młodzi więc i zainteresowanie mediów mniejsze.

Polecam, na szczęście tym razem nie udało się skłócić paru osób. Wystarczy, że raz się udało, iż rząd nie robi pół roku nic oprócz debaty na temat gdzie ma stać krzyż, dodatkowo przy aprobacie ludzi. Jakże znany utwór muzyczny powstał gdzie przez kilka minut się krzyczy gdzie jest krzyż.

https://wpolityce.pl/view/6402/Ostachowicz_...e_wypalila.html

Sam portal również ciekawy bo można pisać ostre komentarze które nie zostaną usunięte;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ale wami jest strasznie latwo manipulowac. Czy wy naprawde nie widzicie ze PO specjalnie rzucila do mediow temat odszkodowania dla rodzin zeby przykryc swoja porazke z raportem MAK-u i zeby jeszcze bardziej sklocic spoleczenstwo?

To jest po prostu nieprawdopodobne jak ludzie daja latwo manipulowac... Jeszcze sie sledztwo nie zakonczylo a juz wychodzi temat odszkodowan. Po drugie sprawdzcie sobie w jakiej wysokosci odszkodowania dostaja rodziny ofiar katastrof lotniczych. A po trzecie policzcie sobie ile panstwo musialoby placic za ubezpieczenie samolotow i czy bardziej sie oplaca ubezpieczac samoloty czy samemu w razie katastrofy wyplacic odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, że bulwersujesz się a nie wiadomo, że dostaną 250. Po 2 zaproponowano to ze strony rządu a dokładnie przez doradcę premiera który de facto o wysokości odszkodowania ma do powiedzenia tyle co i ja, więc do nich możesz mieć pretensję a nie do rodzin. Po 3 odszkodowanie ustala się po wyjaśnieniu przyczyn. Więc to co powiedzieli to dla picu i nic więcej. Odnosząc się do twojego zdania to całe szczęście, że powodzianom za wszystko nie oddali. Przecież niech wezmą z ubezpieczenia. Po 4 cytowanie zdania, żeby napisać to samo zdanie i w zasadzie nic więcej? Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media mają zapewniony temat do wciskania "nieaktywnym mózgowo".

1) Pierwsza połowa lutego - dojadamy raport MAK

2) Druga połowa lutego - już wkrótce rocznica! Powtórka z rozrywki powtórzenie wszystkich gdybań.

3) Marzec rocznica tuż-tuż!

4)Kwiecień - rocznica.

5) Maj - co Rosjanie zrobili źle podczas obchodów (nie tak spojrzał, nie tam stanął)

6) Czerwiec - to samo

7) Tak dla odmiany jakiś przekręt albo lepiej dwa.

A o stanie gospodarki cisza.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co gospodarka. Krzyczenie gdzie jest krzyz jest efektywniejsze od gdzie sa monety. No i Jarek po trupach do celu. Nic nie pobije numeru gdzie działacz PO zabija Rostowskiewgo a Niesiołowski dostaje za to ochronę bo czuje się zagrożony.

Ciekawy filmik ostatnich debat.

Pytanie zagadka. Zgadnijcie kto powiedział "Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. W istocie jest takim świecącym pudełkiem. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO. "

Ani Kaczyński, ani Rydzyk a kto? Pan Niesiołowski.

Jakby ktoś nie wiedział to jedna z bardziej znanych osób z PO. Aktualnie Wicemarszałek Sejmu.

Edit: Poprawienie zdania;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...PO specjalnie rzucila do mediow temat odszkodowania dla rodzin...

Oczywiście zgadzam się co do tego, jednak wydaje mi się, że inne są priorytety. Tematy zastępcze rzucane są od dawna /dopalacze/krzyż/itp/itp/ - bardziej ma to na celu, dwie podstawowe rzeczy. Wybory i przykrycie nieudolności. Efekt dość dobrze osiągnięto, teraz każda krytyka poczynań rządu, przeważnie kończy się wytknięcie wyzwaniem od moherów i oszołomów. Majstersztyk polityki! Po z frazesami "liberałów" wchodzą do polityki i podnoszą podatki, a ludzie co? Nic, dalej beblają o pierdołach. Cóż takiego zrobił MAK, że rząd taką nagonkę urządził? Wedle mnie, MAK przedstawił w sposób zadowalający przyczyny, a pominął tylko drobne uchybienie Rosjan, TO ŻE WARUNKI BYŁY KOSZMARNE I NIE KAZALI IM SPADAĆ GDZIE INDZIEJ. To już kompletnie nie ma znaczenia, bo i tak 90% winy jest po naszej stronie i tylko ta malutka wina naszych sąsiadów. Przed raportem myślałem, że MAK coś inaczej wskaże i dlatego tuski już tak przed raportem mówią "nie można się zgodzić" itp, itp.

Jednak to ściema, teraz udają że "walczą" z wiatrakami i przykrywają swoją kompletną nieudolność. Tu jest sedno, jak wygrać wybory, skoro jest się nieudolnym, podnosi podatki, robi się skok na emerytury i gospodarka się wali? Plan jest prosty, utrwalić dalej w społeczeństwie przekonanie: Tuski są na ch...., ale kaczor to moher, oszołom i wstyd.

Najgorsze jest to że nie ma na scenie politycznej wybrać odpowiednich ludzi i osobiście dałbym szansę kurwinowi o ile potrafiłby zebrać w odpowiednim czasie, odpowiednich ludzi na stanowiska, a tu już nie jest za różowo.... PO jest taka, jak każdy widzi, PIS dając się wmanewrować w te pyskówki, także już nic nie znaczy, SLD? Jakie SLD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był to lot Państwowy, uczestniczenie w obchodach. Prywatny to mógł być Tuska 3 dni wcześniej. W jakim celu to nie wiem. A to, że według Rosji Polski rząd zgodził się aby traktować lot prezydencki jako lot cywilny to inna historia. Przeciez pare dni było o tym, że ICAO nie zajmie się badaniem katastrofy bo był to lot Państwowy a oni badają tylko cywilne.

Pijarowa wizyta Kaczyńskiego w Katyniu była wizytą nieoficjalną - nie został zaproszony przez władze Rosji. Wizyta premiera Tuska była wizytą oficjalną, ponieważ przyleciał na zaproszenie premiera Rosji. Tyle jeśli chodzi o dyplomację.

Z tego powodu w raporcie MAK lot jest traktowany jako "międzynarodowy, nieregularny (jednorazowy) lot w celu przewozu pasażerów samolotem lotnictwa państwowego Rzeczpospolitej Polskiej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko dodać, że nie popieram ani PIS ani PO - to jak wybierać między psim a kocim g*wnem - różnica tylko w kształcie i ilości. Efekt ogólny jest ten sam: leży i śmierdzi.

Prawdy o wypadku nigdy się nie dowiemy: nie zależy na tym ani rządowi RP ani FedRos.

PS mały edit: ultrasów z PiS nie trawię. Po tym jak należycie przetłumaczyłem wideo z pierwszych minut po wypadku, przeczytałem o sobie tyle dobrego (np. że jestem etatowym pracownikiem KGB i zdradzam ojczyznę)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności