Skocz do zawartości

Niesamowity pomysł, problem z realizacją


Exe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dość duży problem. Wpadłem na niesamowity pomysł na serwis internetowy. Jest jedna kwestia, nie znam się na programowaniu. Powoduje to jedną kluczową konsekwencję (bardziej ryzyko):

- jeśli zlecę komuś napisanie skryptu, będę zmuszony z podzieleniem się z moim pomysłem, dzięki temu programista będzie mógł wykorzystać mój pomysł i go sam zrealizować. Konsekwencją jest to, że zgarnie on część mojego rynku

Jak wy rozwiązujecie podobne problemy, bo kurcze, jak mało kiedy wpadłem na fajny pomysł :]

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

musi podpisać klauzurę poufności z z karą tak 1 000 000 pln, ale musi to napisać prawnik

Mozę patent lub prawa autorskie najpierw zarejestrować?Ogólnie to pogadaj z Zgredem bo chyba on jest najwięcej obeznany w kwestiach prawnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie z tą poufnością, to ciekawe rozwiązanie, nie mniej to nie koniecznie rozwiążę problem, ehh czemu poszedłem w pozycjonowanie, a nie w programowanie :/

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś wybrać odpowiedniego człowieka i go zatrudnić do zrealizowania, zobligować umowami i przede wszystkim dobrze zapłacić.

Chyba dużo będzie zależec od złożoności problemu (pomysłu). Jezeli potrzebujesz tylko jednego, dwóch ludzxi do zrealizowania pomyslu, to myślę, że jest większe ryzyko "wypłynięcia pomysłu" niż w przypadku zespołu osób (trudniejsze pomysły mają większą barierę wejścia)

Potrzebujesz dobrego prawnika i odpowiedniego kapitału, żeby zapewnić projektowi sukces.

notintine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem, że pomysł jest "dość prosty" do zrealizowania i tutaj tkwi największy szkopuł. Myślę, że normalny programista za tą realizację weźmie nie więcej niż 500 zł.

Dlatego jest to dość ciężkie, ponieważ unikalny pomysł, tania realizacja powodują, że wiele osób będzie w stanie zrealizować mój pomysł. Dlatego muszę być pierwszy, aby zgarnąć jak najwięcej rynku, ponieważ później będą powstawać jak grzyby po deszczu kopie tego pomysłu :/

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób szczegółową specyfikacje pomysłu , wyślij go do siebie listem poleconym i nie odbieraj możliwie długo. Odbierz w ostatnim możliwym momencie i nie otwieraj - to będzie dobry dowód dla sądu w razie problemów. Umowa o poufności oczywiście też. Postaraj się ruszyć z serwisem jak najszybciej od momentu ukończenia pracy przez programistę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klauzula pofuności a dodatkowo zastrzeżenie w umowie przekazania pomysłu autorskiego. Jak mówi mój prawnik bardzo cieżko byłoby poźniej udowodnić, że programista sam na to nie wpadł (niestety to polska nie stany). Ludzie mówią patent - ale znowu - to nie USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@banalny - ale zes wymyslil ;)

Problem moze byc tylko taki, ze programista moze powiedziec o pomysle jakiemus znajomemu, a tamtego juz nie bedzie dotyczyc klazula. No a pozniej bedzie strasznie ciezko udowdonic, ze akurat od niego sie dowiedzial.

Najlepiej jakbys zlecil zrobienie tego projektu w taki sposob, zeby do konca nie bylo wiadomo, co to ma byc, lub wymysl jakies inne zastosowanie np. wpadles na pomysl, ze sprawdzil by sie portal dla nauczycieli to powiedz, ze robisz strone dla wedkarzy ;) O ile to moze pomoc.

Poza tym mozesz zlecic zrobienie roznych czesci serwisu u roznych osob, a pozniej to zlozyc do kupy w calosc.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zastrzec pomysłu, chyba, że jest możliwość opatentowania.

Wykonawca może podpisać lojalkę a następnie podzwoni sobie po rodzinie czy znajomych..

Na pocieszenie napiszę ci, że genialnych pomysłów to wszyscy mają mnóstwo. Ułamek procenta zostanie zrealizowany. Kilka się przebije.

Kraść, też kradną. FaceBooka ukradli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuj programiście stały procent od zysków, wtedy jemu też będzie zależało i będzie miał 'coś' do stracenia, a przy okazji będziesz miał niejako 'na etacie' osobę która na bieżąco może wprowadzać nowe funkcjonalności czy poprawki.

Poza tym odpowiednio wcześniej dopracuj całą resztę (zaplecza, teksty, kampania reklamowa itd) - nawet w razie kradzieży będzie krok przed konkurencją.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności