Skocz do zawartości

Niesamowity pomysł, problem z realizacją


Exe

Rekomendowane odpowiedzi

Klauzura poufności

Sorry, że się czepiam ale już 2 osoba tak napisała nie ma takiego czegoś jak klauzura poufności:)

(niestety to polska nie stany). Ludzie mówią patent - ale znowu - to nie USA.

Ale mamy w Polsce takie coś jak ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych czego nie mają w usa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak dla mnie to wystarczy zwykła umowa w której będą zawarte 3 składniki:

-Że skrypt jest wykonywany na wyłączność oraz to iż programista zrzeka się wszelkich praw autorskich do skryptu na Twoją korzyść.( Za tą opcje u wielu programistów trzeba dopłacić)

-Kwestia o zachowaniu poufności

- O kwestiach prawnych regulujących nie przestrzeganie powyższej umowy..

W umowie powinien znaleźć się dane programisty oraz najlepiej jako załącznik skan dokumentu tożsamośći.( Tak na wszelki wypadek)

W razie czego w sądzie taka umowa powinna zadziałać...

Zobacz koniecznie Blog Doroty oraz pamiętaj że do gry w paintball będą Ci potrzebne kulki do paintballa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest, podpisują ja na przykład właścicieli hoteli,kelnerzy obsługujące VIPow i td.Nie mów ze nie ma jak ja trzymałem takie papierki w rękach nie jeden raz. Chyba ze miałem regularne zwidy ;)

Ale trzymałeś MaxPan klauzule poufności czy też klauzurę poufności:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że normalny programista za tą realizację weźmie nie więcej niż 500 zł.

Serio 2-3h pracy? Albo się "minąłeś" o 1-2 zera albo jesteś geniuszem. Jak chcesz podziel się pomysłem na PM i tak mam tyle pracy, że nie zrealizuję a zastanawiam się co jest aż tak genialne ;)

BTW: Jak jeszcze pracowałem w FL, liczyłem ok 100/h, 2-3h dlatego, że dochodzi wiele rzeczy jak jak się robi takie krótkie projekty...

BTW2: Jak to fakt taki świetny pomysł i chcesz tak tanio zrealizować to lepiej się umów na procent od zysków. Ja to tam mam gdzieś ile ktoś na moich realizacjach zarabia, ale może być i tak, że trafisz na jakiegoś barana, który będzie ci wyliczał ile to na nim nie zarobiłeś i jeszcze będziesz z tego miał problem... przy takiej kwocie za zlecenie to bardzo możliwe...

BTW3: "Dość proste" projekty są bardzo trudne w realizacji ;) "Super proste, na parę godzin" => zwykle niemożliwe ;)

BTW4: NDA podpisana z osobą prywatną tak na prawdę nie daje za wiele, żeby nie powiedzieć, że nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj a ile osób w internecie jest, które sądzą, że mają pomysł perełkę a inni go realizują i okazuje się, ze nie było się jedynym.

Szczególnie jak pomysł jest wart 500 zł programistycznych.

Po 1. inwestorzy typu vc też mogliby ukraść pomysł a nie kradną bo ten kto go wymyślił nim żyje, ma odpowiednia kadre, chęci i dalszy pomysł na rozwój.

Po 2. osób z pomysłem dzisiaj jest sporo, ile z nich się komercjalizuję.

Po 3. Pomysł na 500 zł na wstępie mnie odrzuca a znam się na programowaniu. Czy chcesz parsować blogi, wyniki wyszukiwania czy masz może złe wyobrażenie o programistach i ich możliwościach.

Ciągle podkreślę 500 zł i nie ważne jak byłoby to proste rozwiązanie wymaga programisty ze zmysłem rozwoju a ta kwota i wyobrażenie o niej powoduje, że wielu programistów z klauzulo poufnością szanujących się za sam podpis na niej wzieliby z 4 k. Może się myle ale wątek dla mnie jest troszkę szajz i fikcja czyli szajzfikczyn nie obrażając nikogo swoim prostym konkretnym językiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile osób w internecie jest, które sądzą, że mają pomysł perełkę

To jedynie pranie mózgu organizowane przez korporacje, które domagają się ochrony patentowej różnych idiotycznych "pomysłów" a jedynym tego celem nie jest rozwój ale tłamszenie konkurencji w postaci małych firm, które mogą robić to samo lepiej i taniej.

https://www.polskietechnologie.pl/index.php...04&art=1375

Niech ktoś pójdzie z jego "wartościowym" pomysłem do sklepu. Zobaczymy, czy kupi za niego chociaż kilo ryżu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxpan ;) daleko mi do tych, którzy odczuwają potrzebę chwalenia się, pokazywania czy udowadniania komuś czegoś. Nie te lata :D i jak to mówisz, nie ten poziom by coś udowadniać.

Nie widzę w swoich wypowiedziach odnośnie tamtego tematu nic zdrożnego.

Znam wiele osób z super pomysłami, po 2-3 latach nie realizacji okazuje się, że 20-30 osób miało taki sam pomysł z czego jedna zrealizowała go profesjonalnie i komercyjnie, część nie doczekało się nawet startupów.

Maxpan bez obrazy, ale znam to forum dość długo i takich chcących udowodnij bo inaczej to było wielu. Masz wątpliwość Twój problem. Ja bynajmniej nie jestem tutaj by pokazywać, pokazywałem jak byłem mały, dziś jestem duży i się wstydzę. Żart z ironią i na odpowiednim poziomie.

Sumując. Owocy się nie pokazuje, ja wolę hodować dobre drzewka z których owoce będą kwitły przez wiele sezonów a takich owoców nie pokazuje się od tak. Jak ktoś pokazuje to zawsze ma jakiś cel. Autopromocja, promocja siebie, promocja swojego produktu, kompleksy - pokazywanie know how jako samarytanin? chyba dla naiwnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mało mnie interesuje czy mi wierzycie czy nie, PiO to forum i chciałem się dowiedzieć od osób które w tym siedzą, jak rozwiązują ten problem. 500 zł wziąłem stąd, że tyle by wziął programista, gdyby takich serwisów było parenaście na rynku. Mam przed sobą dwa problemy, jeden to właśnie skrypt, drugi to reklama, ale z reklamą nie będę mieć takich problemów.

Takiego serwisu w polskim internecie nie ma, prawdopodobnie na rynku amerykańskim i europejskim też nie ma (jestem w trakcie badania rynków, ponieważ jeśli uda się osiągnąć minimalny sukces uderzę też w te rynki).

Chyba będzie trzeba zainwestować kurs PHP i bardziej pokombinować ;)

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle by wziął programista, gdyby takich serwisów było parenaście na rynku

Chcesz powiedzieć, że tyle by wziął, gdyby to była standardowa instalacja jumli z darmową skórką? Bo jak się robi wdrożenie 1824 takiego samego serwisu to się bierze gotowca... a nie pisze od 0 i praca zajmuje 120 minut a nie 120 tygodni.

Chyba będzie trzeba zainwestować kurs PHP i bardziej pokombinować

Nigdy nie stworzysz niczego na komercyjnym poziomie z takim podejściem. Gdybyś powiedział "chyba trzeba będzie przysiąść z 3-4 lata, kupić dobre zagraniczne książki do SQL, PHP i CSS, stworzyć parę projektów i potem będzie można coś kombinować" - to rozumiem ;) Po kursie PHP to możesz... nie wiem... napisać formularz kontaktowy, który rozpracuje pierwszy lepszy pokemon. Jeśli cena rynkowa to 500 złotych, dostaniesz na to fakturę a firma (nie osoba prywatna, bo to mało warte) podpisze NDA, to dlaczego tego nie zlecisz? Jeśli myślisz, że przeczytasz kurs i zrobisz cokolwiek... to oszalałeś :) Naprawiał byś sam samochód po przeczytaniu "samouczka małego mechanika"... dostępnego w sieci na stronie zbycha, który jest pasjonatem naprawy swojego malucha? No chyba nie za bardzo ;)

Ogólnie to w płatne "kursy PHP" nie inwestuj. Zwykle to wyciąganie (sporych) pieniędzy od naiwniaków.

Jeśli chodzi o moją opinię (a znam trochę ceny) to przy tak niskim budżecie nikt poważny nie będzie z Tobą nawet rozmawiał a specyfikację i tak musisz przedstawić, zanim dostaniesz wycenę. Tzn. nie wspominaj jaki masz budżet to dostaniesz wycenę :)

Ale przynajmniej chcesz zrobić to prosto a nie jak ten gość co tu kiedyś napisał szczątkową specyfikację najlepsiejszego systemu for na świecie, która zakładała np. 3 sposoby przechowywania danych i jakieś inne kosmiczne cuda :D (faktycznie to był najlepszy system for na świecie, tzn. tak wynikało ze spec) :D

A teraz do sedna - jak się rozwiązuje ten problem? U mnie w firmie nie ma żadnego problemu, bo tam pracują poważni ludzie. Tzn. jak jest jakiś system typu baza danych z dokładnymi statystykami 100 mln unikalnych keywordów z ostatnich 5 lat po których ludzie się odwołują do firmowych witryn... to i tak nikt z tym nic nie zrobi, bo:

1. nie ma czasu po 8h pracy jeszcze nad czymś siedzieć.

2. nawet jak ktoś by był głupi i coś wykombinował to jako programista zarobi 50x więcej.

3. własność kodu - tu zawsze jest problem, bo nikt nie będzie pisał 156 razy klasy do obsługi baz danych, albo filtrowania wejścia. Jak nad projektem pracuje więcej niż 1 osoba, w firmie to nie ma siły, żeby ktoś sobie kopie, legalnie sam dla siebie postawił.

Dużo osób ma dostęp do numerów kart kredytowych (pracownicy zdalni też) i co? Kasa też jakoś nikomu jeszcze nie zginęła :P

Jak rozwiązać "problem"? Znaleźć poważną firmę, której zależy na renomie a nie zlecać pokemonowi, któremu się nudzi po szkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klauzura poufności to dobry pomysł ale pomyślcie że może podać to komuś znajomemu kto nie jest z programista powiązany w żaden sposób, i ten ktoś mówi że sam to wymyślił i już nie udowodnicie że to poszło od programisty.

Dokładnie to miałem zamiar napisać.

Przede wszystkim trzeba szukać programisty, który nie zajmuje się niczym innym, tylko programowaniem. Jeśli osoba, której zechcesz zlecić wykonanie projektu jest jednocześnie webmasterem, prowadzi swoje stronki, na których zarabia i zna się na promowaniu stronek w sieci, to w tym momencie doradziłbym szukać kogoś innego.

W zasadzie najlepiej będzie szukać firmy, nie freelancera, gdyż firmy wyspecjalizowane w tworzeniu stron dla klientów mają taki zapiernicz, że nawet jakby chcieli bardzo ukraść pomysł, nie byliby w stanie, gdyż mają taki zapiernicz związany z aktualnymi zleceniami i wyrobieniem się w terminie. Choć pewnie nie wszystkie :rotfl:

Dodatkowo w kontakcie z potencjalnymi programistami poleciłbym nie podkreślać wagi tego pomysłu i ile on dla ciebie znaczy. Może lepiej, żeby kontrahent pozostał nieświadomy, niż obawiał się konsekwencji prawnych w razie wykorzystania pomysłu. Czasem to pierwsze jest po prostu skuteczniejsze :)

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności