Skocz do zawartości

Niesamowity pomysł, problem z realizacją


Exe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Myślę, że normalny programista za tą realizację weźmie nie więcej niż 500 zł.
Dlatego muszę być pierwszy, aby zgarnąć jak najwięcej rynku
Cena jest na 2-3 dni pracy programisty (?), w takim razie nie ma chyba ryzyka że ktoś Cię wyprzedzi z takim samym projektem?

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy:

- rewelacyjny pomysł

- do zrobienia przez gimbusa za 500 zł

A Ty się martwisz NDA w momencie kiedy skopiowanie tego to kolejne 3 dni? :rotfl:

Przypominasz mi niektórych klientów którzy spalają kilka tygodni na negocjacje umowy z nami, zapominając, że to nie MY będziemy ich kopiować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest na 2-3 dni pracy programisty (?), w takim razie nie ma chyba ryzyka że ktoś Cię wyprzedzi z takim samym projektem?

W sumie racja - po co tu NDA jak to ma powstać w parę dni? Do tego jak pisze Nrm "gimbus". Jak w ogóle od dzieciaka można wyegzekwować NDA? W razie czego przyjdzie komornik i zlicytuje mu książkę do angielskiego? :)

@Szemron: 20-30 PLN / h. Przy takich cenach to ten "programista" zarobi tysiąc pińcet na miesiąc, będzie cud jeśli ktokolwiek będzie się chciał tego podjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 zł x 8 godzin x 20 dni w tygodniu = 4000 pln /mc

https://www.wynagrodzenia.pl/moja_placa.php...amp;programista

Wartości odbiegają niewiele. Choć przy 25 pln za godzinę wychodzi tylko 20 godzin , co faktycznie nie powala na kolana. W takim przypadku warto zadbać o możliwie szczegółową i świetnie dopracowaną specyfikacje projektu , a jeszcze lepiej nauczyć się php w stopniu pozwalający napisać jako taki prototyp i programista będzie miał o wiele łatwiej. Zresztą nie jest powiedziane że programista musi być z PL , i nigdzie nie jest napisane że to musi być dokładnie 500 zł. Działaj , będę kibicował! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak jesteś freelancerem to pracujesz 2/3 czasu = 106h x 25 = 2650. Teraz zapłać od tego podatek i weź poprawkę na to, że niektóre projekty się przedłużają a niektórzy nie płacą. Realnie to sobie zarobki podziel przez połowę. No i nie masz żadnych przywilejów (typu urlop)... Nikt normalny nie będzie jako programista-freelancer za tyle pracował.

2. Żeby programista dostał na rękę te 4k - to pracodawcę to kosztuje z 7-10k.

Więc bez sensu porównywać tak wynagrodzenia. A realnie nie bierze się nic poniżej 50/h bo to dolny próg opłacalności. Każdy kto się z tego utrzymuje ci to powie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynagrodzenie netto 4 tys kosztuje pracodawce 6688.69 zł , pod warunkiem że pracownik jest zatrudniony na umowę o prace. Nie licząc umowy o prace można pracować na umowę o dzieło , wtedy mamy jedynie 19% podatku przy 50% kosztach uzyskania przychodu (z przekazaniem praw autorskich) więc realnie podatek wychodzi ok 9%. Wątpie żeby przy małym projekcie ktokolwiek miał ochote zatrudniać programiste na umowe o pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynagrodzenie netto 4 tys kosztuje pracodawce...

Policzyłeś sam podatek. Pracownik musi mieć gdzie siedzieć, na czymś pracować no i trzeba zapłacić za media / materiały eksploatacyjne.

Wątpie żeby przy małym projekcie ktokolwiek miał ochote zatrudniać programiste na umowe o pracę.

Akurat odniosłem się do tego, że stwierdziłeś, że 25/h to dobry zarobek. Pracowałeś kiedykolwiek poważnie na umowę zlecenie? (odpada roznoszenie ulotek na studiach) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłeś sam podatek. Pracownik musi mieć gdzie siedzieć, na czymś pracować no i trzeba zapłacić za media / materiały eksploatacyjne.

Netto 4000

Podatek 433

Ub.zdro 438.43

Zus.pracow. 773.99

Brutto 5645.42

Zus Firmy 1043.27

Koszt Firmy 6688.69

Akurat odniosłem się do tego, że stwierdziłeś, że 25/h to dobry zarobek. Pracowałeś kiedykolwiek poważnie na umowę zlecenie? (odpada roznoszenie ulotek na studiach) :)

Nigdzie tak nie stwierdziłem. Jest to realna kwota żeby znaleźć freelancera który nie spieprzy projektu (jak ktoś słusznie zauważył nie trzeba szukać programisty w PL) , a poza tym nie jest powiedziane że to musi być dokładnie 500 zł (tylko luźny szacunek autora pomysłu) , jak również nie jest powiedziane że musi być to wersja w 200% dopracowana. Oczywiście że nie pracowałem nigdy poważnie na umowę o prace z tego prostego względu , że spełniając pewne warunki nie kalkuluje to się finansowo. Tak na marginesie duża część pracowników jednej z największych firm doradczych w PL (doradztwo podatkowe i doradztwo europejskie) , pracuje na umowę zlecenie - a kto umie liczyć lepiej niż pracownik takiej firmy ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawek22, wiem że na rękę Ci jest pisać że nie opłaca się uczyć programowania, że to bez sensu i w ogóle.

Moim zdaniem jest zupełnie na odwrót, tym bardziej jeśli człowiek uczy się szybko.

W tych czasach trzeba być elastyczny i mieć rozległą wiedzę.

Porównanie z samouczkiem do naprawy samochodu zupełnie nie trafione, ten kto siedzi w SEO powinien mieć już z programowaniem aplikacji internetowych trochę do czynienia.

Formularz kontaktowy w PHP gimnazjalista się nauczy pisać w 15 min.

Poza tym, wiedza to najlepsze inwestycja, więc jeszcze raz, nie próbuj tu lobbować swoich interesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kikasek: To czy ktoś się nauczy ... kompletnie mnie to nie interesuje, niech się nauczy i niech umie - nie szukam zleceń :) Poza tym, ludzie którzy przeczytają parę tutoriali to dla mnie taka sama konkurencja jak dla ludzi od SEO gimnazjaliści sprzedający "pro seło" za złotówkę na allegro ;)

Jak chcesz się uczyć, ok. Dobry zawód i bardzo dobrze płatny :) Tylko nie lepiej napisać jak jest? Tzn. że to ci zajmie minimum 3-4 lata, zanim będziesz mógł zrobić cokolwiek co się do czegokolwiek nadaje... i zamiast w jakieś szkolenia gdzie naciągają na sporą kasę zainwestować w dobre książki? Powiedzmy sobie szczerze lepiej już iść na "kurs obsługi komputera" organizowany przez Urząd Pracy, bo darmowy a efekt w większości przypadków będzie taki sam (tzn. zerowa przydatność zdobytej wiedzy).

Formularz kontaktowy w PHP gimnazjalista się nauczy pisać w 15 min.

Nauczy się w 15 minut jak niepoprawnie napisać formularz kontaktowy. Kto takiego gimnazjalistę zatrudni? Jakaś agencja "interaktywna" w Koziej Wólce i gość będzie instalował jumle + klepał jakieś niedorobione formularze dla stron z 50 uu miesięcznie za 1000/m na zlecenie.

Era złotych rączek się skończyła. Jeśli chcesz zajmować się IT i być gościem z "rozległą wiedzą" to lepiej zainteresuj się karierą jako sprzedawca w warzywniaku. Mówię całkowicie poważnie, bo złota rączka która umie dobrać tagi, zainstalować moduł do jumli i zrobić grafikę w GIMP-ie to średnia ścieżka kariery. Za to np. SEO-wiec albo webdeveloper to dobra praca, ale taki z doświadczeniem i e/w wykształceniem a nie bez jednego i drugiego, za to po kursie organizowanym przez światowej sławy programistę - pana Mańka.

Chcesz być programistą - przeczytaj tutorial, serio Kikasek w "praca w domu dla każdego za 10000 miesięcznie" też wierzysz? :unsure:

@Banalny:

Sorry, źle się wyraziłem... dla mnie podatek to podatek, obojętnie jak się tam nazywa dla niepoznaki, żeby ludzie nie zorientowali się, że mamy podatki na poziomie 70%:unsure: Więc dla mnie to co ty nazywasz "ZUS", "Ubezpieczenie", etc. ma jedną nazwę i się sumuje :unsure: I obliczony "koszt" to nie jest tak na prawdę całkowity koszt zatrudnienia :)

Freelancer, który zarabia na rękę 1,5-2k / miesiąc to albo partacz, albo pokemon który zaczyna, albo gość który nie umie się cenić (innej opcji nie ma i normalne to nie jest)...

Oczywiście że nie pracowałem nigdy poważnie na umowę o prace z tego prostego względu , że spełniając pewne warunki nie kalkuluje to się finansowo.

Jasne, jak masz zarabiać 8-10k miesięcznie to po co ci umowa o pracę? Tylko, że wiesz to trochę śmieszne pracować na umowie zlecenie jako freelancer i zarabiać grosze. 2k jako freelancer a 2k na umowie to jest wbrew pozorom nie duża, ale kolosalna różnica. 8k na umowie i 8k na zlecenie... to praktycznie to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9-10h dziennie w pracy / dojazdach a potem jeszcze pracują jak wrócą do domu :rolleyes: Jaaaaasne... już widzę jacy są dobrzy w tym co robią :P Tzn. ich normalna praca jest tak dobrze płatna, że ją olewają dla jakichś śmiesznych zleceń :)

Na serio to nie znam takich ludzi. To jakaś taka teoria, czy jest to poparte praktyką? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności