Skocz do zawartości

Niesamowity pomysł, problem z realizacją


Exe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak wcześniej napisałem, wisi mi i powiewa co uważacie, czy wierzycie czy nie ;)

Jak lubicie pokazywać jacy to jesteście wielcy cwaniacy i programiści to idzie do innego tematu, tutaj prosiłem o odpowiedź na mój problem, ale jak zwykle wielkie wiejskie kozaki tego świata muszą dodać swoje pięć głupich groszy.

Z mojej strony już wiem jak swój projekt zrealizować, na PW parę osób mi poważnie doradziło co i jak. Bardzo dziękuję :D

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety zrobił się offtop ;)

W wizerunek branży kreowany tu przez niektórych specjalistów nigdy nie uwierzę, w dodatku to bardzo smutna perspektywa. Będzie ktokolwiek chciał zostać programistą, jeśli się naczyta tych głupot o 10 godzinnych dniach pracy i "dobrze płanych" zleceniach za 20pln/h branych po robocie? Serio, prawdziwy rynek tych usług wygląda zupełnie inaczej niż można to wyczytać na forum :D

Można wierzyć w to, że takie projekty są lekkie, łatwe i przyjemne, specjaliści to goście co przeczytają samouczek a najlepsi robią freelance za parę groszy po 9 godzinnym dniu pracy. Potem 4h projektu, 10 minut na jedzenie, 5h snu i spowrotem do roboty ;) Tak to można pracować, ale 2 miesiące w roku przy zbiorze truskawek.

Z IT w różnych Pakistanach przez pośredników też nie jest za "ciekawie", jeśli chodzi o jakość, właściwie to takie pojęcie tam nie istnieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity pomysł != Budżet 500 zł

--- Exe OBUDŹ SIĘ Z TEGO SNU ----

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można opatentować ani w żaden sposób nie podlega ochronie "pomysł" nie ma mozliwości jego ochrony od strony prawnej, jedynie co podpada pod prawa autorskie lub patentowe to gotowy produkt którego autorem bądź co bądź będzie programista ;] jak już ktoś powiedział, zacznij się uczyć programowania php / sql najlepiej php zorjentowane obiektowo i wtedy programiście zlecał byś napisanie konkretnych klas, tzn "poproszę o napisanie klasy autoryzacji użytkowników" "poproszę o napisanie klasy newsów na stronie" i tego typu żądaniami stwórz niezbędną Ci bibliotekę do stworzenia w łatwy sposób swojej stronki ;] jak już masz gotowe klasy wraz ze specyfikacją ich używania to nie problem nauczyć się podstaw obiektowego php żeby to połączyć do kupy ;]

Ewentualnie możesz próbować podpisywać jakieś umowy w obecności notariusza / prawnika ale to może Ci nic nie dać bo jak mówie, pomysł nie podlega ŻADNEJ ochronie prawnej ;] wiem to, bo sam chciałem rok temu opatentować algorytm na rozwjązanie problemu np-trudnego ;p i jedyny plus wymyslenia czegoś takiego to satysfakcja ;p

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... ;) Kolejne legendy. Serwis internetowy to nie zbiór klas, które się zamawia a potem automagicznie łączą się w całość. Z resztą kiepskiej jakości klas jest pełno w internecie, wystarczy je "posklejać" :D

Ale algorytm mnie zainteresował. Coś więcej? Jaki to trudny problem (i jakie jest rozwiązanie + złożoność obliczeniowa obecnie znanych rozwiązań). BTW: Chyba AFAIR za coś ok. 20000 USD możesz to sobie opatentować w Stanach Zjednoczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówię, że strona to zbiór klas bo sam jestem programista i wiem co w trawie piszczy ;] napisałem, że klasy składają się na bibliotekę, przy pomocy której łatwo napisać stronke :) przykładowo bibliotego jQuery - zbiór metod - metoda - jest wewnątrz klasy ;] a przy pomocy jQery można Tworzyć zaawansowane sztuki mając podstawową wiedzę o czystym js ;]

co do algorytmu to rozwiązuje on problem komiwojażera :) aktualnie NIE MA algorytmu liczącego dokładną drogę komiwojaża w rozsądnym czasie (przy 20 miastach najlepsze komputery się gubią ;] ) a są algorytmy genetyczne / mrówkowe które wykożystywane są w teori grafów a to jest matematyka wyższa dlatego nie będę się na ten temat rozwodził tutaj bo to nie to forum xD a algorytm, który wymysliłem liczy dokładną drogę dla n wierzchołków przy złożoności od log2 do n^2 (nie wiem jak dokładnie to obliczyć) i polega na konstruowaniu pewnych trójkątów na płaszczyźnie, którego wierzchołki są odpowiednimi miastami w problemie ;] czyli czysta geometrja, oczywiście w tym problemie założeniem jest że graf jest silnie spójny, trzeba utworzyć zamkcięty cykl i dodatkowo, czego nie gwarantuje silna spójność wszystkie miasta muszą być ze sobą połączone. a opatentować to nie wiem czy się da w USA bo prawo patentowe chyba jest międzynarodowe :( ale nie zależy mi na patencie ;p zresztą kto ma wiedzieć o co w tym chodzi to wie i starczy ;] bo muszę dodać, że nie jestem jedynym twórcą tego algorytmu a dodatkowo nie ma 100% pewności, że to działa na pewno ;] bo jak narazie to jestem szarym studencikiem i mam za małą wiedzę żeby stwierdzić że to na pewno działa ;p Wysnułem taki wniosek bo tym algorytmem znalazłem wielokrotnie lepsze rozwjązania niż inne ogólnodostepne algorytmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity pomysł != Budżet 500 zł

--- Exe OBUDŹ SIĘ Z TEGO SNU ----

Faktycznie, już się obudziłem, ten projekt jednak będzie kosztował 100 000 zł. Zadowoleni?

Prosiłem tylko o poradę, jak chronić pomysł przed skopiowaniem pomysłu przez programistę. Dostałem odpowiedź. Administracja może zamknąć już temat :)

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.zlecenia.przez.net/aukcja,65091...tworzacy-strony

niektórzy się cenią , identyczny (bez 2 moim zdaniem zbędnych funkcjonalności i bez 200 szablonów) program napisany w C zamówiłem za kilkanaście razy mniej niż najniższa oferta w tej aukcji. Z tym że ten program tworzy 500 podstron pod statlinka w ok 2,5-3,5 sekund , a fachmana biorącego 300 zł/h pewnie w niecałe 1,5 sek. Chyle czoła. Exe : powodzenia raz jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, po prostu mam dobry pomysł. Nie jest to machina typu facebook, myspace, onet itp. Jejku, zrobił się bajzer w temacie, a prosiłem tylko o poradę jak rozwiązać problem. Wiem że ciężko uwierzyć w to co piszę i tutaj sobie myślicie że "chce postawić drugiego facebooka" trochę inny kaliber jeśli chodzi o skrypt :)

Zobaczymy co z tego wyjdzie, ogólnie mam przeczucie że się uda mi go zrealizować. Za parę miesięcy podzielę się w tym temacie jak mi poszło, bo troszkę muszę jeszcze uzbierać na kampanię reklamową. Jak na razie mam 40% środków na nią :)

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry temat...

Rzeczywistość jest taka że jak chce się komuś coś zlecić to najpierw trzeba programiście wysłać specyfikacje. A wysyłając specyfikację nie podpisuje się żadnej umowy i dlatego każdy może wykorzystać Twój pomysł.

Zobacz koniecznie Blog Doroty oraz pamiętaj że do gry w paintball będą Ci potrzebne kulki do paintballa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty podpisywałeś ale zazwyczaj tego się nie robi przed tylko po :) a żadna umowa nie jest w stanie zabezpieczyć pomysłu :) tu trzeba liczyć na uczciwość ludzi ^^ chyba żeby próbować spisać jakieś zaprzysiężenie w obecności prawników i osób trzecich, że programista nie przekaże dalej ani nie wykorzysa w żaden sposób powierzonej mu wiedzy po za wywiązaniem się z umowy zaprojektowania "tego" dla danej osoby xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie powiedziałbym, że nowość :) sam osobiście nie podpisywałem takiej umowy i nie znam nikogo kto by to podpisywał :) a z kolei znam sporo osób (łącznie ze mną ;p ) którzy nie podpisują żadnej tego typu umowy a dostają zlecenie, jest powiedziane, że ma to być na wyłączność i tyle :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności