Skocz do zawartości

Ranking Alexa a zestawienie w Excelu


ciekawyswiataa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym przedstawić na wykresie słupkowym zależności i różnice pomiędzy kilkoma serwisami.

Jak wiadomo - czym większa liczba tym większy słupek.

W rankingu Alexa czym niższa liczba tym według rankingu jest popularniejsza.

Jak wiadomo, czasami różnice między serwisami sięgają kilkuset tysięcy miejsc w rankingu.

Czy ma ktoś pomysł jak mógłbym to przedstawić w miarę czytelny i logiczny sposób na wykresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem?

Uwielbiam ludzi, którzy tak piszą. Stary. Gdyby to nie był dla mnie problem nie pisałbym na forum, prawda? Jeśli wiesz to za********e :) Cieszę się, że jesteś taki genialny i nie jest to dla Ciebie problemem. A czy umiałbyś to napisać to bardziej zrozumiale, tak by laik wiedział jak to wykonać? :-) Nie bardzo jestem w stanie zrozumieć co skala ma do tego i jak to zmienić by było okej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysl. Chetnie bym zobaczyl takie dane :) Mozna by nawet tutaj wspolnie na forum podawac alexa rank i ilosc UU. Obecnie jednak zauwazam co raz wieksze szopki z Alexa i mam strony ktore maja podbny ranking, a roznia sie tysiacami odwiedzin.

Ja proponuje takie rozwiazanie. Wykres slupkowy i slupki pokazuja Alexa rank. Natomiast podpisy do slupkow to ilosc UU/dzien.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą Carnagge, że niektóre strony mają podobny ranking, a różnica między rzeczywistą ilością uu odsłon jest kolosanka.

Mogę przyznać, że jest to w pewnym znaczeniu zabieg marketingowy :-)

Nie znam dokładnych statystyk konkurencji. Nie mam też sposobu, dzięki któremu mógłbym to sprawdzić. Powołuję się więc na ranking Alexa. Interesuje mnie wyłącznie to, jak mogę przedstawić owe dane w sposób klarowny i czytelny na wykresie.

Nie mam żadnego pomysłu jak to zaprezentować. Liczę, że ktoś z Was wpadnie na coś fajnego i mi pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem - wykres słupkowy, pokazanie popularności na podstawie rankingu Alexa, zrobić tak, aby wyższy słupek ukazywał "lepszą" wartość? Można zrobić tak - bierzesz najwyższą wartość liczbową wg Alexa, przyjmujesz ją jako swój punkt wyjściowy (możesz oczywiście wziąć wyższą) i resztę danych pokazujesz jako różnicę od założonej podstawy. Otrzymasz: wyższy słupek=większa popularność=niższy wskaźnik Alexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ciężko to pokazać w taki sposób gdyż różnica między serwisem, który jest dla przykładu na 10 pozycji a tym, który jest na 100 000 będzie prawie nie zauważalna, a przecież jest kolosalna. Jeżeli miałbym porównać te dwa serwisy byłoby ok, ale mi dochodzą jeszcze takie, które mają kilkaset a czasami 1,2 milionowy ranking... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności