Skocz do zawartości

Dlaczego ludzie boją się swojego imienia?


Erbit

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu zastanawia mnie fenomen tworzenie wielu kont przez użytkowników PiO.

Dlaczego w większości przypadków osoby pozostają anonimowe ? Np. taki blasterox -> https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...howtopic=112847 założył nowe konto na PiO a także nowego maila tylko po to by dać ogłoszenie.

Czy taka anonimowość oznacza, że z góry zakłada, że będzie oszukiwał innych? Czy nie lepiej przedstawić się (jak to niektórzy nowi robią) z imienia i nazwiska i budować zaufanie wśród społeczności forum ?

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erbit,

Tutaj zależy od tego, kto po co pisze na forum i jak je traktuje (w jakim celu). Ktoś pisze aby linki w stopce dały Mu mega, super powera, ktoś tylko po to aby pisać ogłoszenia, a ktoś po prostu chce pogadać, wymienić się doświadczeniami i uczestniczyć w społeczności (przyjeżdża na seo meetingi etc) :-)

Bartek

Zapraszamy na irca - #seo na ircnecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ktoś tylko po to aby pisać ogłoszenia, ...

Ogłoszenia - to też uczestnictwo w społeczności.

Ja rozumiem, że ktoś kto zakłada konto w celu umieszczenia linków w stopce nie przyzna się kim jest - co jednak z pozostałymi, którzy w taki czy inny spsób uczestniczą w społeczności - np. ogłaszają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenia - to też uczestnictwo w społeczności.

Ktoś kto zakłada konto, tylko po to aby napisać ogłoszenie (często aby ominąć limit pisania ogłoszeń), raczej nie chce być członkiem społeczności. Jeżeli chodzi o formalny punkt, to każdy kto się chociażby zarejestrował, jest częścią społeczności - mnie chodziło o stricte pragmatyczne podejście do tego zagadnienia.

Zapraszamy na irca - #seo na ircnecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A natworzyło się trochę spamerów i się ukrywają. Można podawać różne nicki ale wypadało by pisać w miarę na temat

Wielka Promocja - Pakiet Zaplecze 2014
czyli oprogramowanie za 1746 zł w cenie 777zł brutto

Mówimy o Microsite Manager Standard, SpamKat i BaseSystem - wszystko to, co potrzebujesz do zaplecza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NP. wstydzą się oferować pisanie tekstów za 1,2 zł bo zgrywają Miszcza Seło, zakładają nowe konto aby oferowąć usługi tańsze, niższej jakości i nie psuć sobie "opinii", mają konta firmowe i konta prywatne osobno, zbierają klientów w czyimś imieniu, po prostu boją się sprzedawać blasty bo to spam, etc.. powodów może być bardzo dużo.

Nie jestem zwolennikiem przedstawiania się z imienia i nazwiska, zostawmy to golden line, naszej klasie i podobnym temu typu serwisom. Istnieje już zbyt wiele miejsc gdzie codziennie muszę się przedstawiać imieniem i nazwiskiem. Pisze się swobodniej i luźniej spod ksywki, z imienia i nazwiska trzeba ważyć każde słowo.

 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładanie wielu kont faktycznie jest podejrzane, ale nie podawanie imienia i nazwiska na publiczne forum gdzie już nie raz można było zobaczyć jak szkaluje się ludzi bez podawania dowodów a moderatorzy nic z tym nie robili jest jak najbardziej zrozumiałe.

Nie oferuje żadnych usług tak więc wole aby moje dane znały tylko osoby z którymi współpracuje a nie każdy jeden pokemon, który z nudów albo dla zabawy będzie wymyślał nie stworzone historie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre tematy są dość "wojownicze", być może niektórzy w bardziej kontrowersyjnych topicach nie chcą wypowiadać się pod własnym szyldem.

Poza tym myślę, że @zoreander trafił w sedno.

Nie ma to jak skuteczna pozycjonowanie od  mediapremium.pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erotiksite

Tylko, że osobie która nie jest anonimowa trudniej zepsuć opinię, bo to oznacza, że taka osoba nie ma powodu, aby ukrywać swoje dane. Chodzi mi o sytuację, w której samemu podaje się swoje imię i nazwisko, aby inne osoby mogły zidentyfikować nas np. na wspomnianym GL. Ja sam jak dawałem ogłoszenia czy kontaktuję się z innymi to przedstawiam się z imienia i nazwiska, kto chce to łatwo znajdzie mój profil na GL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności