Skocz do zawartości

Wycena fraz...


tjay99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z Was próbował kiedyś zautomatyzować wycenę fraz? Jeśli tak i Wam się to udało to jakie parametry braliście pod uwagę? Jakiś system punktowy?

Zastanawia mnie to, czy da się ten proces zautomatyzować, chociażby w jakimś procencie z ewentualnymi poprawkami dla poszczególnych fraz.

A może istnieje już takie POPRAWNIE DZIAŁAJĄCE ogólnodostępne narządzie?

Pozdr,

TJay99

boxnaprezent.pl - wyjątkowe BOXy prezentowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić wszystko.

Napisz sobie skrypt, który będzie brał pod uwagę:

- Ilość wyników.

- Bl dla top 10.

- I przede wszystkim wiek domen z top 10

Na tej podstawie możesz wyceniać.

Narzędzie do kompleksowego wsparcia działań SEO - https://senuto.com

Darmowe narzędzie do w pełni automatycznej wyceny pozycjonowania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź jak najwięcej czynników - co brałeś pod uwagę do tej pory ?

Jeżeli nie wycenisz automatem to zawsze możesz skorzystać ze skryptów, które pokazują konkurencyjność frazy - to ci pewnie pomoże.

Narzędzie do kompleksowego wsparcia działań SEO - https://senuto.com

Darmowe narzędzie do w pełni automatycznej wyceny pozycjonowania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem biorąc pod uwagę: BL, PR, wiek domeny, stopień optymalizacji (oceniany ręcznie w skali), ilość wyników.

Próbowałem przydzielać stroną punkty za poszczególne osiągnięcia jednak zbyt duże różnice w ilości BL mi wszystko psuły.

Więc wpadłem na pomysł aby już na starcie przydzielać stroną bonusy za aktualnie zajmowane pozycję jednak to również nie rozwiązało problemu.

Coś czuje, że nie dam temu rady :)

boxnaprezent.pl - wyjątkowe BOXy prezentowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiek już nic nie znaczy.

Piszesz głupoty.

Spróbuj przebić taką domenę z 1998.

Problem w tym, że w Polsce mało takich domen jest.

Narzędzie do kompleksowego wsparcia działań SEO - https://senuto.com

Darmowe narzędzie do w pełni automatycznej wyceny pozycjonowania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem przydzielać stroną punkty za poszczególne osiągnięcia jednak zbyt duże różnice w ilości BL mi wszystko psuły.

A brałeś pod uwagę ogólną liczbę backlinków czy ilość domen linkujących? Co innego mieć 50 linków każdy z 30 domen, a co innego mieć 50 linków ze wszystkich podstron jednego serwisu.

Proponuję wziąć pod uwagę:

- ilość wyników wyszukiwania dla danej frazy w porównaniu z ilością wyników dla komendy inanchor i intitle;

- ilość domen linkujących, w znacznie mniejszym stopniu ogólną ilość backlinków i pamiętaj, że część da się ukryć, dlatego ten czynnik nie powinien być najważniejszy;

- stopień optymalizacji strony pod kątem analizowanej frazy - z automatu możesz np. sprawdzić, czy title zawiera wszystkie słowa z danej frazy i czy najważniejsza fraza nie jest rozdzielona;

- wiek i PR domen przede wszystkim z top 10;

- ilość stron głównych w top 10 - co innego konkurować z serwisami, gdzie strona główna wyświetla się w top 10, a co innego jeśli na topowych pozycjach znajdują się m.in. tematy na forach czy kategorie w katalogach firm bądź stron - chociaż w drugim przypadku to nie musi znaczyć, że fraza jest banalnie prosta.

Nie powinieneś również pominąć porównania powyższych informacji z tym, jak na tle konkurencji wypada strona, którą masz pozycjonować. Jeśli np. masz małe możliwości jeśli chodzi o jej optymalizację to cena będzie wyższa niż w przypadku, gdy będziesz mógł wprowadzać na niej dowolne zmiany. Jeśli pod kątem wycenianej frazy optymalizujesz podstronę, a nie stronę główną (która zazwyczaj ma najwięcej powera) to również powinieneś to uwzględnić przy wycenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób na to na pewno jest ;-) i będę wdzięczna za dokładne info o tym, jak to zrobić. Chodzi o wyciągnięcie z Yahoo! pełnej listy backlinków i zliczenie ilości samych unikalnych domen. Takie dane zwraca m.in. https://rapid.searchmetrics.com/

domain_pop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy biorą też pod uwagę konkurencje w AdSense (jest to w jakimś sensie odbicie trudności frazy bo prędzej czy później znajdzie przełożenie w SEO). Tak czy inaczej czynność da się zautomatyzować, nawet mam gdzieś w TODO narzędzie do tego, miało działać na zasadzie wyceniania frazy w punktach, tak aby każdy mógł ustalić własny mnożnik i w zależności od swoich stawek otrzymać odpowiednią cenę.

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności