Skocz do zawartości

Czy żyjesz z pozycjonowania?


hagira

Czy prowadzisz firmę zajmującą się pozycjonowaniem  

82 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy prowadzisz firmę zajmującą się pozycjonowaniem

    • Tak
      34
    • Nie
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pozwoliłem sobie zamieścić taką małą ankietę, gdyż ciekawi mnie jaka część z Was prowadzi własną firmę zajmującą się pozycjonowaniem.

Ciekawi mnie po prostu ile osób, zajmuje się tym zawodowo (czyt. żyje tylko bądź głównie z tego) a ile osób robi to dla przyjemności, hobby lub z jakiegokolwiek innego powodu.

Pozdrawiam

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Certyfikat kompetencji zawodowych Łódź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już było Sylwin to robił, jak się nie mylę, trzeba było poszukać

W takim razie przepraszam że odgrzewam kotlet i to nie swój ;)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Certyfikat kompetencji zawodowych Łódź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorą pozycjonowanie nie jest dochodowe, często mówi się o dużych kwotach ale także o dużych kosztach, licząc prosto mamy 1 copywritera który w ciagu godziny napisze 5 tekstów wiec teoretycznie 40 tekstów w godzinę, wiadomo musi sie poobijać i nie każdy temat pisze się łatwo liczmy ze w ciągu 8 godzinnego dnia napisze 30 tekstów. za 8h pracy zapłacimy 64zl... Wychodzi drogo , można wziąć także copywritera na sztuki licząc 30 tekstów stracimy co najmniej 45zl (gimnazjaliści i bezrobotni po 1.50 napiszą...) no i trzeba dla klienta 100 stron zapleczowych po 10 tekstów mamy 1000 tekstów. wiec mamy 1500zl.... do tego domeny hosting jakieś linki, utrzymanie oprogramowania ,serwerów,domen nie da się już wyżyć z samego seo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorą pozycjonowanie nie jest dochodowe, często mówi się o dużych kwotach ale także o dużych kosztach, licząc prosto mamy 1 copywritera który w ciagu godziny napisze 5 tekstów wiec teoretycznie 40 tekstów w godzinę, wiadomo musi sie poobijać i nie każdy temat pisze się łatwo liczmy ze w ciągu 8 godzinnego dnia napisze 30 tekstów. za 8h pracy zapłacimy 64zl... Wychodzi drogo , można wziąć także copywritera na sztuki licząc 30 tekstów stracimy co najmniej 45zl (gimnazjaliści i bezrobotni po 1.50 napiszą...) no i trzeba dla klienta 100 stron zapleczowych po 10 tekstów mamy 1000 tekstów. wiec mamy 1500zl.... do tego domeny hosting jakieś linki, utrzymanie oprogramowania ,serwerów,domen nie da się już wyżyć z samego seo:)

iluś tam naszych klientów utzrymuje cale zaplecze, domeny, hostingi etc i w rozliczeniu rocznym (szefowa kazala zestawienie ksiegowemu zrobic) wyszlo, ze na czysto firma na pozycjonowaniu przez 2010 rok zarobila c.a 2000 zł (ale w tym byly tez domeny firmowe plus koszty pozycjonowania kilku stron firmowych)

Pozdrawiam, rectus

-----------------

torby papierowe: producent torebek papierowych - mega jakość w bardzo atrakcyjnych cenach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz wiele racji, z pewnością też większe doświadczenie ale wiesz co jakoś nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jak zaczynasz się "rozdrabniać" to generujesz sobie koszty, które są niewspółmierne do osiąganych przychodów.

Myślę, że Ci naprawdę duzi nie mają z tym problemu i nawet nie zaprzątają sobie głowy takimi postami, więc pewnie ich opinii nie usłyszymy.

Natomiast twierdzę, że gdyby zebrać tu zespół kilku odpowiadających sobie wzajemnie osób z jednego miasta, założyć jakąś rozsądną spółkę to można byłby fajnie podziałać, każdy ma jakiś wkład (finansowy i nie tylko) i najważniejsze, nie generują kosztów.

Czemu, ponieważ nie spodziewają się kokosów na początku a tak copywriterowi musisz zapłacić bo jego nie interesuje czy Tobie idzie, itd itd.

Reasumując skłaniam się ku przekonaniu, że tylko w grupie siła.

Pozdrawiam

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Certyfikat kompetencji zawodowych Łódź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz z tą grupą, tylko pamiętaj, że w każdej takiej grupie prędzej czy później pojawiają się pretensje dotyczące zakresu obowiązków i podziału zysków.

Oczywista sprawa, dlatego właśnie uważam, że wszystko należy rozłożyć na czynniki pierwsze już na samym początku, umówmy się nie jest to dzisiaj aż tak trudne a na pewno pomaga uniknąć nieporozumień.

Ja w każdym razie uważam, że to jest jedyny kierunek w jakim należy iść, reszta niestety polegnie prędzej czy później, wśród nich i ja, więc jak gdzieś są zapisy dla miasta Łodzi to proszę o znak-sygnał. :D

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Certyfikat kompetencji zawodowych Łódź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności