Skocz do zawartości

Oprogramowanie dla firmy.


krzysiek_web

Rekomendowane odpowiedzi

Programy bez których nie mogę się obejść

photoshop 7 (grafika)

dreamwayer (programowanie kodowanie)

notepad ++ (taki lepszy notatnik)

filezilla (klient ftp)

winrar (wiadomo)

putty (klient SSH)

Foxit Reader (do PDF)

VNC Viewer ( do odpalenie zdalnego pulpitu)

Excel ( Potrzebny tylko do konwersji baz mySQL)

Zobacz koniecznie Blog Doroty oraz pamiętaj że do gry w paintball będą Ci potrzebne kulki do paintballa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
@UP

Czyli na Mozille FireFox też mam wykupić licencje ? ;):D:D hahaha

Uwierz, że jestem tego samego zdania co ty, ale moga być problemy. Z przeglądarką może nie, ale co do pakietu biurowego mogą mieć obiekcje.

Nie pamiętam już dokładnie szczegółów, ale pamietam, że jak zakładałem DG księgowa kazała mi mieć na wszystko FV.

Pudełkowy Open Office nie jest dla kolekcjonerów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie nie można używać darmowego oprogramownia, przynajmniej wg. urzędu skarbowego ;)

Z tego co wiem Open Office jest na licencji GPL, a nie freeware.

Możesz go pobrać za darmo i rozpowszechniać za darmo lub sprzedawać.

Jeśli nie chcesz, żeby był darmowy to umów się ze znajomym, który może Ci wystawić FVAT z kwotą 1zł netto i już nie będzie darmowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.dobreprogramy.pl/wolne-oprogr...6.html#p2267749

[...]Zdaniem podatnika podatek jest nienależny[...]W świetle ww. przepisów na podmiocie korzystającym z nieodpłatnego oprogramowania komputerowego nie ciąży obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług.[...]

Oczywiście jak wszystkie tego typu orzeczenia, ważne jest tylko dla pytającego. Ale wiadomo na co się powoływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy któryś z grafików próbował kiedyś coś stworzyć w Gimpie?

Z nakładką fotoszopową na Gimp da się pracować, ale to rozwiązanie nie przypadło mi do gustu.

Mi świetnie się pracuje z Fireworks. Jeśli nie robię jakiś wypasionych grafik to nawet lepiej niż w PS.

Poza tym:

- do pisania html notepad++

- do ftp fireftp (nakładka firefox)

- do kompresji 7zip

- do dokumentów OpenOffice

- do księgowości Mała Księgowość (z Rzeczpospolitej co roku)

- do grafiki PS, lub Fireworks + ew. Flash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komercyjnych aplikacji niezbędne są:

1. Photoshop 3500 zł

2. Windows Home - 350 zł

3. MS Office Home - 350 zł (ew. Open Office ale miałem czasem problemy z dokumentami od klientów)

4. Mała Księgowość RP - 8zł / rocznie

5. Eset Smart Security - 100 zł / rocznie

Cała reszta jest dostępna na licencjach GPL lub Freeware. Mam tu na myśli WinRar, Total Commander, tworzenie PDF i co tam jeszcze.

Najbardziej mnie dziwi ilu jest użytkowników Dreamweavera, który jest kosztowy a nie oferuje nic więcej (a raczej mniej) niż darmowy Eclipse. Stad moje zdziwienie, po co płacić 2k za coś co można mieć za darmo i w lepszej wersji?

Jesteś bezczelny, nieuprzejmy i nie przepuszczasz kobiet w drzwiach? Zapraszam na ulubione24.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie dziwi ilu jest użytkowników Dreamweavera, który jest kosztowy a nie oferuje nic więcej (a raczej mniej) niż darmowy Eclipse.

A ma chociaż edytor (nie mylić z podglądem) wizualny ?

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności