Skocz do zawartości

Przestroga ustawienia default Home


Robbieriviera

Rekomendowane odpowiedzi

Mam troszczekę domen i chciałem opowiedzieć co mi się przytrafiło. Nie jestem informatykiem, tylko zwykłem userem i jak 99% userów kupuje domenę + serwer i przekierowuję na katalog, wszystko hula, problem w tym, że na home.pl w edycji wpisu jest nastepująca linijka:

*.nazwadomeny.pl CNAME 3600 nazwadomeny.pl

co powoduje, że cokolwiek nie wpiszemy w subdomenie domeny głównej zawsze wyświetalć nam sie będzie domena treść domeny głównej: nazwadomeny.pl

Ciekawe jest to, że jeżeli pozostawimy ten zapis i nie usuniemy go to można zrobić coś takiego:

dnsajdnasjdna.nazwadomeny.pl

dsadjasiodasi.nazwadomeny.pl

dnsajnduiasn.nazwadoemy.pl

lub

dupcia.nazwadomeny.pl

pan.nazwadomeny.pl

i zacząć je linkować z anchorem pan itp., co ciekawe google zaindeskuje tą nieistniejącą subdomenę tak jakby istniała z treścią strony głównej nazwadomeny.pl, więc Panowie...właśnie dostałem kilka filtrów i banków za duplicate content i przypuszczam właśnie ten pan anchor (pan=penis)

Więc jeżeli ktoś jeszcze tych ustawień nie zmienił to niech to zrobi, bo można w ten sposób załatwić sobie nieprzyjemności :/

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys napisac dokladniej jak to wylaczyc, bo nie wiem o jaka 'edycje wpisu' Ci chodzi? Ostatnio ktos poruszal ten temat na forum, to padla odpowiedz, ze trzeba pisac do supportu, bo samemu sie tego nie wylaczy, wiec jak to jest?

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikasz znaczek przy domenie <edytuj> ---->Konfiguracja domeny ---> edycja wpisów ----> kasujesz wpis: *.nazwadomeny.pl cname 3600 nazwadomeny.pl

@luman

napisałem o reincluda od razu jak to wykryłem (właściciwe jak ruch spadł mi o 99%) ;)

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym Piszesz nazywa się vildcard i jest nieraz bardzo przydatną opcją.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robbieriviera to co opisales dziala tylko dla domen zarejestrowanych w home. Jak podpielo sie domene do hostingu zarejestrowana gdzies indziej to juz nie da rady tego wylaczyc. Podobno trzeba pisac do supportu, ale tez sa problemy.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carnagge Ja mam serwery tylko na home.pl u mnie da się bez problemu

@Mion zgadza się to jest wildcard i jest przydatne jeżeli np. hostujesz blogi lub usługę tworzenia subdomen-wizytówek w danej domenie, natomiast w Home.pl jest to włączone standardowo i przez to moim zdaniem wielu osobom da się umoczyć domenę główną w ten sposób:/

edit:literówka

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności