Skocz do zawartości

Windows 7 vs Windows Xp


D3eX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo aktualnie przy kupnie laptopa czy stacjonarnego dostaniemy ( jeśli chcemy ) Windows 7. Wszyscy co jeszcze mają troszkę starsze komputery jadą na windows XP. Jak uważacie który wam lepiej służył i służy, który mniej "mulił", itp.

Z faktu że aktualnie muszę używać Win7, wydaję mi się jak by bardziej funkcjonalny troszkę bardziej mi pasuję niż Win Xp, poza tym ładniej wygląda. Ale co do kwestii "mulenia" nie mogę się wypowiedzieć gdyż mam zintegrowaną kartę graficzną na laptopie i 2Gb ramu, co niestety skutkuje tym że otworzenie paru aplikacji jak Photoshop, SB, Word 2007, gg, cos do pingowania, Windows media player, do tego parę zakładek w firefox, Exel powoduje niezłego muła.

Musze wyłączać niektóre rzeczy potem jak chce znowu użyć to ponownie włączać. Trochę to irytujące ale nic nie poradzę.

Ps. No i kupiłem skaner HP jakiś tam i niestety pod win7 nie pójdzie. Co ja bym zrobił bez starego XP :ph34r:

Kto pyta, nie błądzi  :nauka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie ma to jak PC.

Mnie najgorzej wkurza w laptopach bateria - odepniesz to zaraz pada, a kabla nosić się nie chce, a po drugie po 10 h pracy się przegrzewa, trzeba chłodzić płytkami.

Narzędzie do kompleksowego wsparcia działań SEO - https://senuto.com

Darmowe narzędzie do w pełni automatycznej wyceny pozycjonowania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D3eX rozłóż prace w czasie sobie :ph34r: SB może spokojnie chodzić w nocy i pewnie w nocy masz większe łącze tym lepiej dla wydajności. Przy takim zestawieniu co podałeś to nic dziwnego że masz oznaki zamulenia systemu...

Cztery okienka GG, Photoshop, Word 2007 Szacun za podzielność Uwagi ;p

Ja osobiście pracuje teraz na Dell'u z Win7 nie narzekam na przegrzewanie a chodzi przeważnie 24h (odpukać w niemalowane jeszcze mnie nie zawiódł)

Ale prawda jest taka że planuje z powrotem przesiadkę na PC i odpowiedni Monitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przemian pracuję na XP i Win7 na podobnej klasie laptopów i Win7 działa zdecydowanie szybciej + ma kilka rozwiązań które bardzo mi się podobają. Oczywiście nie znam jeszcze Win7 tak jak znałem XP ale zdecydowanie 7-mka mi bardziej pasuje i dużo szybciej chodzi.

Jeżeli szukasz ubranek niemowlęcych znajdziesz je w sklepie https://lencia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie pracowałem na Win7, całe życie na XP i byłem bardzo zadowolony, a od roku na windows vista, również nie narzekam lecz XP >> win 7 i win vista

hehe, jak nie pracowałeś to skąd takie stwierdzenie ? :D.

Co do visty. Brzmi powiedzonko "Bóg zrobił Vistę po to byśmy się tak szybko nie rozwijali" - ogólnie żeby chodziła trzeba serwis packi instalować i inne duperele.

Narzędzie do kompleksowego wsparcia działań SEO - https://senuto.com

Darmowe narzędzie do w pełni automatycznej wyceny pozycjonowania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie pracowałem na Win7 (...) lecz XP >> win 7 i win vista

To na czym opierasz swoje zdanie odnośnie który lepszy, XP czy 7?

Ja również pracowałem zawsze na XP, z opinii znajomych słyszałem, że z vistą są problemy, natomiast 7 wymiata szybkością. Kilka dni temu byłem u siostry, miała 7 i powiem że byłem pod wrażeniem, ale mimo wszystko to trochę za mało bym miał ocenić, który lepszy. XP generalnie jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że 7 jest chyba jednym z lepszych systemów obecnie dostępnych :D Uważam, że po wprowadzeniu visty windows wyciągnął wnioski i wszystkie problemy rozwiązał przy siódemce.

Mam obecnie na laptopie win 7 i działa mi bardzo dobrze, wręcz zachwycony jestem. Sprzęt mam średni, bo Intel Core 1,73 ghz, 1 GB RAM więc według niektórych powinien wolno działać i się zamulać. A tutaj niespodzianka, szybciej działa win7 niż XP :P Polecam wszystkim win 7 :)

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam caly czas sie trzymam XP. Vista to porazka. Na 7 tylko u kumpla pracowalem i on przyznaje, ze jest lepszy od Visty, ale jak dla mnie i tak bardziej mula od XP, a w zamian nie dostaje nic ciekawego. Poza tym z wieloma programami sa problemy na 7 i Viscie. Pewno jeszcze te generacje Windowsow przesiedze na XP, do czasu pojawienia sie '8', ktora to ma byc w 2012 lub 13.

Wg. mnie Win7 (i to 64 bit) warto miec wtedy kiedy mamy 4 rdzenie i wiecej niz 4GB ramu, bo tylko w ten sposob wykorzystamy potencjal naszego sprzetu. XP 64bit mimo, ze potrafi korzystac z wiecej niz 4GB ramu to podobno jest bardzo niedopracowany i byl bardziej takim szybkim rozwiazaniem problemy. Dlatego kazdy, kto ma 6 czy 8GB musi miec wersje 64bit. Procki wielordzeniowe pewno tez lepiej na nim hulaja, bo za czasow XP takowych nie bylo.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem już na 'siódemce' w szkole. Jeżeli masz dobry sprzęt to bierz 7, jeżeli nieco gorszy (jednordzeniowy procesor itd.) to lepiej korzystać z XP.

Kukis to nie do końca tak. Mój stacjonarny komputer dużo szybciej pracuje na Win7 niż XP.

Ważne jest tylko te minimum 2gb ramu. Wtedy Win7 będzie wg mnie lepszy na starszy/wolniejszy komputer.

Jeżeli szukasz ubranek niemowlęcych znajdziesz je w sklepie https://lencia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty fanta za glupoty piszesz - jak bedzie szybszy win7 na starszym kompie od XP, jak 7 na starcie zezre wiecej ramu i ma wiecej pi****l obciazajacych jego dzialanie jak np. interfejs.

Minimalne wymagania XP - Procesor Pentium/AMD 233 MHz lub szybszy / 64 MB Pamięci RAM / 1,5 GB wolnego miejsca na dysku

Minimalne wymagania win7 - procesor taktowany zegarem 1GHz / 1 GB dla systemu 32-bitowego i 2 GB dla 64-bitowego / 16 GB wolnego miejsca dla 32-bitowego Windows 7 i 20 GB dla 64-bitowego

Po uruchomieniu XP na 2GB ramu bede jeszcze mial do dyspozycji programow z 1,8 GB ramu, natomiast na 7 zostanie mi z 1 GB.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 7 prezentuje się lepiej i rzeczywiście na lepszych komputerach działa lepiej. Z tego co wiem to nie obsługuje on więcej niż 3 GB ramu. Trzeba chyba dopiero coś dograć żeby czytał. Fajne jest również to, że sam rozpoznaje wiele urządzeń i nie zawsze potrzebne są sterowniki. W XP pamiętam to był spory problem, dogranie jakiegoś urządzenia to zawsze była batalia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności