Skocz do zawartości

Autorski CMS czy oparty o Joomla?


0skar

Rekomendowane odpowiedzi

Sądzę, że wszystko zależy od prognoz co do sukcesu serwisu (biznes planu), jeżeli są one mało interesujące i niepewne, to pewnie nie ma co się zastanawiać i wybrać tańsza opcję, jeżeli jest inaczej, to trzeba inwestować, bo potem z joomla nie uciekniesz do autorskich rozwiązań lub będzie to bardzo kosztowna operacja, po prostu będziesz jechał na joomla i ramy rozwoju serwisu będą ramami tego cmsa. Jak się zdecydujesz na autorskie rozwiązanie to też należy mocno rozeznać się w rynku, aby nie wdepnąć w jakiś bubel za duży szmal.

Dlaczego, przecież żaden problem wrzucić bazę z Joomla do dowolnie innego CMS-a, trzeba tylko zrobić to umiejętnie i nie powinno to kosztować strasznie drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma która oferuje wdrożenie projektu w JOOMLA za cenę 2000zł powinna dostosować wszystko pod Twoje oczekiwania (zmodyfikować kod, napisać komponenty, moduły)

Aha, jasne: "za cenę 2000 zł powinna dostosować wszystko... napisać komponenty...", i jeszcze w tej cenie może wypozycjonować :)

W takim razie ja poproszę przynajmniej jeden komponent w cenie 2000 zł pokroju powiedzmy https://getk2.org.

Cena zależy, a przynajmniej powinna zależeć od stopnia skomplikowania projektu, cech funkcjonalnych witryny i wielu innych warunków, których zakres i szczegóły powinno ustalić się ze zleceniodawcą przed rozpoczęciem prac...

Zastosowanie oprogramowania typu Open Source może obniżyć koszt wdrożenia, ale nie ma to nic wspólnego z tym, że darmowy CMS musi równać się taniej witrynie. Nie jest to reguła. Chyba, że stawia się strony na gotowych szablonach, a wdrożenie kończy się na zainstalowaniu CMS i szablonu. Takie strony to w 20 minut można stawiać.

Od kilku dni oficjalna strona Warszawy też jest na Drupalu https://um.warszawa.pl

I równie dobrze strona UM Warszawa mogła by stać na Joomla, Typo3 czy innym systemie CMS.

Jeśli wdrożenie było by wykonane porządnie, nie było by widać od frontu żadnej różnicy bez względu na zastosowany system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli funkcjonalnosc serwisu postawionego na joomli i autorskiego bedzie taka sama to wybierz Joomle.

Po wybraniu autorskiego CMS'a nie dosc ze placisz wiecej to zostajesz zmuszony do wspolpracy z firma zajmujaca sie tym autorskim CMS'em

W przypadku Joomli masz cala armie developerow i projektantow do wyboru po konkurencyjnych cenach.

Rozwinac lub przeniesc strone na inna platworme w razie powodzenia jest o wiele latwiej z Joomli niz z autorskiego.

Sam tworze strony na Joomli i ich funkcjonalnosc nie odbiega od autorskich CMS'w - cena za to bardzo odbiega.

Dla porownania mam znajomego "wtyke" ktory pracuje jako przedstawiciel znanej agencji interaktywnej i jesli klient nie jest w stanie zaplacic za ich autorskie rozwiazanie to ja proponuje takie same rozwiazanie funkcjonalne na Joomli w cenie 1/3

Odnosnie pozycjonowania i mozliowsic Joomli jest pelno informacji w necie.

Moje sklepy online z sukniami slubnymi, wieczorowymi i sukienkami: Suknie Slubne i Suknie Wieczorowe Zobacz też: Portrety ze zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Też kiedyś miałem kilka lat temu podobny dylemat, napisać sam, czy skorzystać z gotowca. Na warsztat poszły Mambo, Joomla i WP. Ostatecznie wygrała Joomla, ponieważ mogliśmy dostosować ją do naszych potrzeb.

Co do wyboru autorski CMS vs "gotowiec". Widzisz, często zdarza się, skrypty różnej maści mogą mieć dziury. Przy odpowiednio administrowanym gotowcu raczej nie powinieneś mieć niespodzianki w postaci "wstaje rano, a na serwisie gołe panie", bo jakiś dobrze napisany robak poszukał za dużo i za dużo znalazł. W przypadku autorskiego CMS (znam takie przypadki) firma może odżegnywać się od stworzenia shitu, a za załatanie dziury policzyć dodatkowe pieniążki.

Gotowiec ma jeden ból. Jest pisany przez wiele ludzi i może mieć różne błędy. Ale z racji dostępności, wiele osób jest w stanie te błędy wyłapać i stworzyć w miarę szybko łatkę. :-)

Wszystko zależy od Twoich wymagań i zasobności portfela. Ostatnio kleciłem serwis, który miał działać na domenie i dwóch subdomenach. Postawiłem na J! i odpowiednio popracowałem nad bebechami. W tym momencie hula ładnie to na wymaganiach Klienta i działa zgodnie z założeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności