Skocz do zawartości

Klawiatura do pisania


Szemron

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie pracuję na PC-cie i coraz więcej czasu poświęcam na pisanie różnego rodzaju długich tekstów. Do tej pory pisałem cały czas na zwyczajnej klawiaturze firmy Genius i wydawała mi się całkiem spoko, aż do momentu kiedy skorzystałem z laptopa dziewczyny - HP Pavilion dv6000. Laptopy generalnie mi nie odpowiadają, ale ten model ma po prostu wspaniałą, idealną wręcz klawiaturę. Zauważyłem, że na lapku dziewczyny teksty pisało mi się dużo, dużo szybciej i wygodniej.

Dlatego chciałem Was zapytać co byście polecili, jeśli chodzi o klawiatury najlepiej nadające się do pisania. Wiem, że musi być ultra płaska, tak jak w laptopach i klawisze powinno się łatwo wciskać. Powinna być też w miarę możliwości cicha, choć nie jest to priorytet.

Miałem kiedyś Logitech UltraX Premium, ale przy próbie wyczyszczenia popsułem jeden klawisz :)

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje. Cena: myślę, że tak do 120 zł max.

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra klawiatura do pisania nie jest płaska - sama mam Logitech Wave i jest super do pisania, ale nie jest płaska i właśnie dlatego super się na niej pisze. Naturalne jest, że ręce nie układają się nam płasko. Z tych niepłaskich wiem, że polecane są też Microsoftu. Co do płaskich to się nie wypowiadam, bo wg mnie nie jest to dobre dla naszych nadgarstków. Jak pracuje na laptopie to czuje, że pracuje, a jak piszę na Wave to nadgarstki odpoczywają.

Wiem, że kobieta to rzadkość na forum PiO... niemniej jednak zwracaj się do mnie w rodzaju żeńskim ;)

Jeśli posiadasz psa to polecam Ci dla niego szelki Guard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję na najzwyklejszej klawiaturze, dla mnie najważniejsze jest żeby przyciski nie były płytkie, a odskakiwały, czyli taki standard.

Nie lubię pisać na klawiaturze w laptopie, głównie właśnie przez płaskie klawisze, ale myślę że można się przyzwyczaić, przynajmniej do pewnego stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra klawiatura do pisania nie jest płaska - sama mam Logitech Wave i jest super do pisania

Ty pisząc o płaskich klawiaturach masz na myśli klawiatury (nie)ergonomiczne, a mnie chodzi o grubość klawisza. Mógłbym spróbować pracować na klawiaturze ergonomicznej - nie są złe i pewnie masz rację z tymi nadgarstkami, bo osobiście odczuwam przemęczenie lewego nadgarstka po wielogodzinnym pisaniu, jednak wiem już też, że zdecydowanie lepiej mi się pisze na klawiaturach ultra płaskich (z ultra płaskimi klawiszami).

Są jakieś ergonomiczne z płaskimi klawiszami jak w laptopach? Nie napotkałem na razie...

Idź do normalnego sklepu, sprawdź sobie jak miękko chodzą klawisze, nie kupuj niczego innego niż Logitech.

Próbowałem, jednak w sklepach komputerowych, które są w pobliżu mojego miejsca zamieszkania nie ma praktycznie żadnego wyboru jeśli chodzi o klawiatury z płaskimi klawiszami. Mogą oczywiście zamówić, jeśli sobie upatrzę jakiś model, ale wiadomo że nie zrobią tego tylko po to, żebym sobie mógł wypróbować.

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś korzystałem z tych klawiatur:

https://www.pcreview.co.uk/reviews/Input-De...ti-RSI_Deskset/

Są one opracowane tak, by podczas pisania nadgarstki leżały w naturalnej pozycji, a nie były zakrzywione.

Pisało się być może wygodnie, ale na pewno nie szybko.

Kilka lat temu kupiłem Logitech UltraX, rok temu kolejną. Nie dlatego, że się zepsuła, ale do drugiego komputera. Pisze się bardzo szybko, wygoda trochę większa, niż na laptipie. Nie jestem w stanie powiedzieć, jak używa się jej przez kilka godzin pisania non-stop, gdyż nie piszę żadnych większych czy dłuższych tekstów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat opisywanego tutaj Pavilliona i klawiaturę z Microsoftu. Ta w laptopie jest cicha, ale normalna wypukła klawiatura jest lepsza, właśnie przez to że NIE jest płaska. Nie zauważyłem różnicy w szybkości pisania, ale na płaskiej klawiaturze robię więcej błędów, szczególnie zauważyłem że często mijam polskie ogonki, co na wypukłej klawiaturze mi się nie zdarza.

Jesteś bezczelny, nieuprzejmy i nie przepuszczasz kobiet w drzwiach? Zapraszam na ulubione24.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności