Skocz do zawartości

Ankieta - Kupowanie i ściąganie cyfrowej muzyki


mhood

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Użytkownicy i Użytkowniczki forum Pozycjonowanie i Optymalizacja.

Nazywam się Mateusz Marszałek i jestem studentem drugiego roku na kierunku Zarządzanie na Wyższej Szkole Biznesu NLU, Wydział Zamiejscowy w Tarnowie.

Zwracam się do Was z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety na temat kupowania i ściągania cyfrowej muzyki przez internet. Jej wyniki posłużą mi do przygotowania pracy zaliczeniowej z przedmiotu Badania Marketingowe.

Link do ankiety: https://ankieta.markethood.net

Administracja forum, w osobie jimmi, wyraziła zgodę na przeprowadzenie badań, za co jestem bardzo wdzięczny.

Ankieta jest anonimowa, dlatego proszę śmiało udzielać rzetelnych i prawdziwych odpowiedzi. Jej wypełnienie powinno zająć 2-5 minut.

Po zakończeniu badań, wyniki będą opublikowane na mojej stronie internetowej i każdy będzie miał do nich bezpłatny dostęp. To jest jedyny sposób, w jaki mogę się Wam odwdzięczyć za pomoc. Wszelkie uwagi i komentarze są mile widziane.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełnione. Swoją drogą myślę, że w Polsce jest stosunkowo małe zainteresowanie kupowaniem cyfrowej muzyki, bo ludzie ją po prostu ściągają. :)

gdzies ostatnio widzialem statystyki taki przyblizone ile muzyki uzytkownicy w Polsce sciagneli - super cyferka byla pare TB to przy tym pikus !!!

spro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełnione. Swoją drogą myślę, że w Polsce jest stosunkowo małe zainteresowanie kupowaniem cyfrowej muzyki, bo ludzie ją po prostu ściągają. :)

Jeżeli ściągają, to dlaczego? Próbuję znaleść jakieś sensowne powody, dla których zainteresowanie w Polsce jest mniejsze niż np. w USA.

gdzies ostatnio widzialem statystyki taki przyblizone ile muzyki uzytkownicy w Polsce sciagneli - super cyferka byla pare TB to przy tym pikus :)

Nie pamiętasz może, gdzie o tym przeczytałeś? Udało mi się jedynie zdobyć dane dla Wielkiej Brytanii - w 2010 roku pobrano tam nielegalnie około 1,2 miliarda piosenek, czyli jakieś pięć i pół petabajta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ściągają, to dlaczego? Próbuję znaleść jakieś sensowne powody, dla których zainteresowanie w Polsce jest mniejsze niż np. w USA.

Po pierwsze ludzie są biedniejsi niż ci w USA, więc to oczywiste, że zainteresowanie jest mniejsze.

Po drugie jest to efektem wieloletniego podejścia do własności intelektualnej. Od początku komputerów w Polsce na różnych ryneczkach można było kupić pirackie gry, filmy, muzykę itp. Teraz tym ryneczkiem jest internet.

Gry na pc to najlepszy sposób na odpoczynek po pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalvinator trochę dawniej jeszcze to takie rzeczy jak muzyka czy programy komputerowe to się dostawało za darmo do przegrania, dopiero po 89 roku zrobiło się coś takiego jak þłacenie za pirata. Co poniektórzy pamiętają jak nadawano przez radio programy żeby sobie je nagrać na kasetę.

Z resztą poza sms'a mi to mikropłatności są uciążliwe jeszcze.

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności