Skocz do zawartości

kurier, paczka niewiadomego pochodzenia


msiedlecky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Spotkała mnie nietypowa sytuacja.

kilka dni temu podczas mojej nieobecności kurier dostarczył paczkę do mnie. Adresatem byłem ja. Pracownik odebrał paczkę. Dodzwonił się do mnie i pyta czy spodziewałem się jakiejś paczki, bo kilka minut temu odebrał od kuriera.

Ja zdziwiony mówię, że nic mi nie wiadomo, poleciłem otworzyć paczkę i sprawdzić co tam jest. Okazało się, że są to jakieś rzeczy osobiste, zniszczone buty, bielizna, jakieś ciuchy. Wogole mnie zbiło z tropu. Pomyslałem, że to pomyłka poprostu, zły adres, nieczytelny.

Fakty: Wróciłem i zapoznałem się z przesyłką. Paczka była nadana "przeze mnie". Widnieja moje dane osobowe, imie nazwisko adres i prywatny nr telefonu! Paczka miała być dostarczona do jakiejś firmy w której też się żadnej takiej paczki nie spodziewano. Dodatkowo do paczki doklejone było, zły adres, + karta, że ktośtam sprawdził wage i okazało się, że "wysłana przez moja osobe" paczka miała zadeklarowana wage do 1 kg a w rzeczywistości waga to 23kg.

Dzwoniłem do firmy kurierskiej w tej sprawie, ale kompletnie mnie olali.

Co zrobić z tym "fantem"?

Edit: Troche chaotycznie opsiałem, dla ścisłości ja paczki nie wysyłałem i nie wiem co to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

hm.. i bedziecie tak żartowac tylko?

Chodzi o to, że ja tego nie wysłałem, tam gdzie miało to dojść według napisu też nie spodziewali się tego.

Wygląda jakby na tej paczce niewiadomego pochodzenia naklejka była kompletnie pokręcona.

Jutro sprawdze, czy czasem z tą firmą do której paczka miała dojść nie robiłem jakichś interesów/zakupów.

Może w przeszłości coś było wysyłane/odbierane z tej firmy. Jednak nie zmienia to faktu, że firma kurierska zawaliła sprawe i ta całą sytuację olała!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Okazało się, że są to jakieś rzeczy osobiste, zniszczone buty, bielizna, jakieś ciuchy.

- Paczka miała zadeklarowaną wagę do 1 kg, a w rzeczywistości waga to 23kg.

To ciężka ta paczka, ktoś musiał sporo zapłacić :)

Jak sprawa nie daje Ci spokoju, i jesteś pewien że nie Ty jesteś nadawcą to idź na policję.

Firma kurierska w interesie swoich klientów chroni ich dane, więc wątpię aby udostępnili Tobie jakieś szczegóły.

Mimo wszystko powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabo to wygląda, bo tam widnieją Twoje dane, a tego kolesia który to nadał nie mają... Co jedynie styl pisma, ale to już ciężko byłoby dojść i drogo by kosztowało aby się dowiedzieć, kto zrobił takiego psikusa :D

Najnowocześniejszy Hotel Nad Morzem Grand Lubicz 5*
Apartamenty w Ustce tylko w pensjonacie Villa Wenel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dMien - dobrze kombinujesz :D

Jak koniecznie chcesz wiedzieć kto jest taki życzliwy to jedź do firmy kurierskiej daj portierowi 100zł. i poproś o wykaz z monitoringu, jeżeli takowy posiadają ;)

Ale myślę że gra nie jest warta świeczki...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie kto to zrobił (debili itp nie brakuje). Chce aby mi to zabrano poprostu. Mogę to wyrzucić na śmietnik/spalić/zakopać ale może kiedyś ktoś się po to zgłosi i co wtedy? Chce się tego pozbyć. 23 kilo ubrań troche miejsca zajmuje :D

@blizzarder - nie sa to moje rzeczy w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to sprawa banalna, robisz tak:

- Jedziesz do firmy kurierskiej i mówisz że przywieziono Ci "Twoją" paczkę (wszystko spokojnie tłumaczysz)

- Zostawiasz paczkę, jak koleś się rzuca, to drugi raz tłumaczysz mu (jak krowie na miedzy :D) że to nie twoje "skarby"

- Jak nie odpuszcza, to mówisz do widzenia i wychodzisz, przecież siłą Ci tego nie wciśnie ;)

Jak nie zadziała to daj znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności