Skocz do zawartości

Nokia E63


Harvi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jestem zmuszony kupić nowy telefon. Mam maksymalnie 600zł do wydania. Telefon głównie do maila, internetu co jakiś czas. Mile widziana klawiatura qwerty.

Miałem kupić nokię c3, ale nie ma symbiana, podobno jest słabo wykonana.

Stąd wybór padł na E63. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym modelem? Jak się sprawował? A może możecie coś innego polecić w tej cenie?

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam e63 i mogę polecić.

Jednak jeśli chodzi o komfort surfowania po Internecie... hm, nie nadaje się. Co najwyżej raz na jakiś czas, gdy trzeba tylko coś sprawdzić.

Ostatnio bawiłem się takim małym Samsungiem Galaxy. Niestety nie podam Ci dokładnego modelu (bo jest ich chyba kilka), ale był dotykowy i miał wysuwaną klawiaturę. Fajny i dosyć tani. Coś koło tych 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam, ale działa tak sobie. Co prawda klawiatura qwerty jest wygodna, ale to chyba największa zaleta telefonu, no może jeszcze wifi. Mam wrażenie że czasami gubi zasięg, choć nigdy nie wiadomo czy to wina telefonu czy operatora..

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Websign

Z gubieniem zasięgu miałem już kłopot w E50, ale możliwe że to wina akurat tego egzemplarza, kupionego z Allegro jako używka.

@Fikas

Jakoś nie przekonuje mnie ta wysuwana klawiatura. Na szybko parę opinii przeczytałem i niektórzy narzekają, że po jakimś czasie ten mechanizm średnio działa. Używałeś ten telefon? Nie jest zbyt gruby?

@dMien

Muszę się zastanowić nad tymi dotykowcami. Jakoś nigdy nie byłem do nich przekonany. Miałem kiedyś na testy Iphone 3GS i średnio mi sie na nim pisało. Doszedłęm do wniosku, ze jezeli tak drogi iphone jest dla mnie słabszy do pisania niż e50, to z dotykowcami nie jest dobrze. Pewnie to kwestia wprawy.

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@harvi - używam go nonstop od czerwca i dosyć mocno eksploatuję i sprawuje się świetnie. Nie jest mega gruby (jak komuniakatory e90, 9500 etc). Ale pisanie na wysuwanej QWERTY to poezja :) bynajmniej dla mnie.

Najlepiej uderz sobie do salonu i samemu potestuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. Jutro wybieram się do media marktu, rtv agd itd.

Ogólnie mam dylemat.

Zastanawiam się, co będize dla mnie najlepszym rozwiązaniem tak do ~1000zł. Czy jak najtańszy telefon z WiFi (e65 choćby za 200zł) + netbook (a może notebook?), np samsung n150 za 800zł ; czy droższy telefon komórkowy.

Za kilka miesięcy będę miał kilka wyjazdów, niektóre po 2 tygodnie. Nie mogę pozwolić sobie na tak długą nieobecność. Muszę choćby odpisywać na maile, których dziennie kilka jest.

Zupełnie nie wiem jak to wszystko ogarnać. Z jednej strony - droższy telefon to większa mobilność, brak kłopoty z noszeniem ze sobą tylu urzadzeń. Z drugiej jednak strony, nawet na najlepszym qwerty nie dam rady szybko pisać, a tym bardziej np czytać teksty, czy ebooki.

Niektórzy radzą mi zakup telefonu ze średniej półki, typu np E63 + laptop w podróż. Ale coś mi sie to nie widzi. Mój HP (jak każdy notebook) waży cos koło 2,5kg, do tego dochodzi ładowarka. Jakoś nie wyobrażam sobie podróżowania samolotem/pociagiem/stopem , zwiedzania z lapkiem. Z drugiej jednak strony brak zakupu netbooka to dla mnie spora oszczędność, bo lapka rzecz jasna mam.

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiKaS ma racje najlepiej samemu zobaczyć czy podpasuje ten model.

Telefony Noki z serii E to mogę polecić Tobie E71 lub E72. Pierwszy będzie tańszym wyborem, paru znajomych ma ten telefonik i nie narzeka. Sam posiadam Nokię E72 droższy wybór :), ale jestem nią oczarowany. Pisanie na qwerty to bajka, a dotykowego nie chciałem :D.

Z Nokią E63 nie miałem styczności, ale ten link pomoże zasięgnąć języka o tym modelu.

https://e-series.pl/index.php?PHPSESSID=j8f...&board=70.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Netbooka kupował będę za jakieś 2-3 miesiace, także do tego czasu myślę, że jeszcze ze stówkę te najtańsze, sensowne modele stanieją.

Netbooka nigdy nie używałem, więc też zobacze jak one wyglądają i czy faktycznie są one "mobilne", w sensie wyjście na miasto ze schowanym gdzieś netbookiem, bez konieczności noszenia plecaków, toreb jak w przypadku mojego 15,6" lapka.

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Harvi,

Ten Samsung o którym mówiłem, też ma wysuwaną klawiaturę qwerty. Chodzi o to, że wyświetlacz jest na cały ekran, tak strzelam, że e63 ma około 2,5 raza mniejszy.

Co do netbooków - nie wiem, czy się tym kiedyś bawiłeś, ale wg mnie to jest tragedia. Niewiele mniejsze ekrany mają telefony, a komfort użytkowania jest podobny.

Polecałbym Ci raczej telefon z dużym ekranem, a do tego jakiegoś notebooka 13,3". Wydaje mi się, że jest to złoty środek pomiędzy mobilnością i wygodą.

Albo jeśli chcesz oszczędzić, kup jedynie jakiś "wielkoekranowy" telefon. Na mieście będziesz korzystał z niego, a jak będziesz miał coś większego/ważniejszego do zrobienia, to na lapku w domu. Z tym, że jeśli dużo będziesz podróżował, to jednak 13,3" będzie trochę wygodniejszy w noszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zakupiłem Samsunga Galaxy S - full dotyk bez klawiatury, ale teraz wydaje mi się ona zbędna.

Reklamowana klawiatura SWYPE jest naprawdę mega wygodna i bardzo szybka w użytkowaniu. Ekran duży, niema problemów z przeglądaniem sieci - jest bardzo wygodnie (na początku nie było FlashPlayera ale od ponad miesiąca już jest w najnowszym Androidzie).

Poza tym sporo aplikacji (koniec końców to Android to system od Google) np. to obsługi Gmail, YouTube, Map, szukajki + całe mnóstwo gier/aplikacji w Android Market.

Wiadomo, że nigdy to nie da takich możliwości co netbook, ale przecież nigdy tego nie oczekiwałem.

A Galaxy S można dostać już za ok. tysiaka.

logo-stat4seo-blue-small.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności