Skocz do zawartości

Branża SEO zeszła na psy...


intruder2600

Rekomendowane odpowiedzi

Arkaszka wrzucenie do publikera, napisane opisu kosztuje, jeżeli ty swój czas cenisz tak mało, nie mówię o serwerze, prąd i td, to twój problem a nie nasz . Tak jak pisałem wyżej 20 PLN fraza wchodzi w rachubę przy długim ogonie i to nie zawsze.

Ale to tylko moje prywatne zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Intruder masz pretensje do kosmosu troszkę.

Zajmujesz się SEO od zawsze?. Mi się wydaje, że projektowanie stron.

Teraz pytanie do Ciebie by nie lecieć w hipokryzje czy nie oferowałeś projektów za 1k lub troszkę więcej. Czy Ci co brali za ten sam projekt oferowali 10 K nie uważali Ciebie za takiego samego jak Ty dziś rozpoczynasz wątek z lansem cen x10.

Intruder bez przesady ale to trochę hipokryzja, 10 K na zaplecze. Wielce obrażony, jak to branża SEO na psy schodzi jakbyś sam zawsze dawał wygórowane stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są frazy warte 20 złotych, ale Panowie - to nie o tym temat :brawa:

Temat dotyczy fraz, które wymagają większej ilości czasu.

Wcześniej kilka osób wspomniało, że tak jest praktycznie w każdej branży - fakt.

Tym bardziej w branży SEO oraz wszystkich innych, które nie wymagają namacalnego kapitału.

Pretensje kierujcie raczej do siebie oraz osób, które załatwiają Wam klientów.

Żadna poważna firma nie zgłosi się o wykonanie usługi, do anonimowej osoby z allegro/zpn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20-30 zł za frazę to nie klient, chyba, że efekt osiągnę w jeden dzień 5 linkami, to powiedzmy ok, albo wbije się przez samą optymalizację, ale to i tak lipa. Niestety takie prawo rynku, nie tylko w tej branży to wygląda źle... A jak już słyszę teksty, że ma ktoś kilku pisarzy piszących taniej o 10 gr na tekście, to mnie krew zalewa, kiedyś stawka za arta 2,5-3 zł, a teraz? standard to 1zł, rzadko kiedy w porywach więcej, ale cóż, namnożyło się tych osób i tyle, nie wspomnę, że nie które mają pewnie po kilka kont i też działają w pewną stronę, swoją drogą jakbym miał działać legalnie i pisząc teksty 1zł, to za godzinę maks. myślę, że zarobi się 12zł, po odliczeniu wszystkiego, właściwie zbliżamy się do najniższej możliwej stawki za godzinę pracy! A to jednak nie jest praca, gdzie w wielu przypadkach siedzisz 1h i nic nie robisz, albo uzupełniasz jakieś kolumny w Excelu, tylko to wymaga myślenia! Ja rzuciłem pisanie właśnie z tego powodu. (zaraz ktoś wyjedzie, że to lanie wody w większości, tylko jak się leje wodę już w 600-tnym, 1000-cznym arcie, to też człowiekowi tej "wody" brakuje).

Ogólnie Ci co myślą, że za 30zł zlecą pozycjonowanie fraz to są w błędzie, niestety wiele rzeczy trzeba opłacić, a nie ma gościu kasy, to niech się nie bawi w "biznes", albo niech znajdzie parę chińczyków co będzie robić za parę groszy...

A tym co pasuje skupowanie artów po 1zł lub nawet mniej, to życzę im strasznej unikalności tekstów! Te teksty są sprzedawane parę razy, póki są unikalne, a potem taka osoba znika i się nie pojawia dostępna na gg, czy też nie odpisuje na maila, a przecież nikt nie pójdzie się sądzić o 10zł, bo dłużej to będzie trwało i kosztowało, niż hmm to opłacalne.

W Polsce panuje jakaś taka zła tendencja, wszyscy chcą taniej i taniej, zaraz Ci co to wykonują to będą musieli dopłacać (tylko nie wiem z czego), żeby w ogóle móc coś wykonać << to już tak pół żartem, pół serio :brawa:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka smutna prawda, Polacy lecą na ilość, nie na jakość ale taniej nie zawsze znaczy lepiej, bardziej opłacalnie. Według mnie, cena za jeden artykuł pod Precle powinna zaczynać się od 2 zł, naprawdę na lepsze by to wyszło, ludzie, szanujmy się nawzajem, jesteśmy ludźmi, nie zwierzętami, prawda? :brawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie branża SEO schodzi na psy, ale jest coraz więcej osób, które myślą że się na tym znają.

Stąd oferty za złotówkę.

Jak ktoś jest dobry, to swoich klientów będzie miał :brawa:

M

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale widzę, że nie wszyscy dorośli do ustroju, który jakoś tam obecnie panuje. Jedni by chcieli wprowadzać opłaty za korzystanie z forum, inni żeby nikt nie był lepszy od nich i żeby nikt nie oferował nic taniej niż "Ja" bo tylko "Ja" znam się na SEO najlepiej i tylko "Ja" mam prawo pozycjonować, ustalać odgórnie ceny a najlepiej to wprowadźmy licencje i koncesje na pozycjonowanie oraz cenę minimalną 600 zł netto za frazę.

Nie wiem czy wszyscy sobie z tego zdają sprawę, ale są w Polsce rejony, gdzie za jakąkolwiek pracę jeden by drugiego nożem pokroił, a już za pracę zdalną wykonywaną z domu to nawet siekierą. To m.in. dlatego są oferty z tekstami po 1 zł i pozycjonowanie po 10 zł. Póki sytuacja ekonomiczna w kraju się nie poprawi, to raczej nie liczcie na zmniejszanie konkurencji, żadne zaklęcia czy żale nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intruder masz pretensje do kosmosu troszkę.

Zajmujesz się SEO od zawsze?. Mi się wydaje, że projektowanie stron.

Zajmowałem się projektowaniem stron ale zrezygnowałem z podobnych powodów, nie miałem cen wysokich ale też bez przesady, strona html - 1400 - 1800 zł, CMS od 3 tys w górę. Później zacząłem dostawać odpowiedzi, że konkurencja robi CMSy po 300 zł i zrezygnowałem. Teraz trole dostały się również do branży SEO i również popsuły rynek.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmowałem się projektowaniem stron ale zrezygnowałem z podobnych powodów, nie miałem cen wysokich ale też bez przesady, strona html - 1400 - 1800 zł, CMS od 3 tys w górę. Później zacząłem dostawać odpowiedzi, że konkurencja robi CMSy po 300 zł i zrezygnowałem. Teraz trole dostały się również do branży SEO i również popsuły rynek.

Nie obraź się ale robisz z siebie coraz większą pierdołę... Z takim podejściem to i ze zbierania truskawek wykopie Cię konkurencja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy kij ma dwa końce, nie zauważyłeś osób, które mówią "chcę zmienić firmę x bo od roku pozycje stoją w miejscu"?

jest spora ilość małolatów którzy za parę złociszy rzucają się na każde zlecenie nie mając środków ani wiedzy by doprowadzić stronę do 10(przykładowo: tanie linie, bilety lotnicze, tanie latanie - 50zł mc i... wielkie rozczarowanie), inna sprawa, że są frazy, które można robić za 20zł bo wymagają optymalizacji(ewentualnie kilku katalogów).

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że kłopot jest w minimalnej pensji w Polsce.

Fabryki takie jak 3M, Saint Gobain przenoszą produkcję do Polski bo tu można płacić człowiekowi grosze w majestacie Prawa.

I dokładnie w tym tkwi problem tego wątku i wielu innych usług.

Jeśli płaca minimalna byłaby normalna, tj 1 tys euro na rękę byłoby inaczej. Ludzie zamawiali by usługi a nie bawili się w budowlańców, mechaników czy pozycjonerów stron (bez urazy).

A tak, przychodzi jedna z drugą łajza do mojej firmy, żąda 500 zł za "pozycjonowanie" na 6 fraz i g.... robi.

Dopóki ogólne ceny będą na poziomie europejskim a pensje na poziomie zza wschodniej granicy będzie wielka d... tutaj. I tyle w temacie.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jak ogół społeczeństwa więcej zarabia, to ogół handlowców przecież podnosi ceny.. i wracamy punktu wyjścia.

Dbaj o klienta, i w zasadzie nie sprzedawaj, a spraw by kupowali.

Nieruchomości bez pośredników? Tylko NoBroker.pl - platforma ogłoszeń bezpośrednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności