Skocz do zawartości

Dziwna sytuacja na allegro... Co radzicie?


elzi31

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to jest partactwo...

Jak coś sprzedajesz i nie osiągnie oczekiwanej ceny to wycofujesz oferte ? Na jakich podstawach chcesz wycofać oferte...? Z tego co wiem to jest to niezgodne z regulaminem. Możesz wycofać oferte gdyby towar został uszkodzony jednak w przypadku domeny nie ma takiej możliwośc..To sie nazywa tak zwane cwaniactwo na allegro....

Masz przecież opcję ceny minimalnej której możesz użyć...

Jak dla mnie bardzo dobrzę sie stało oddałeś domene prawie za free..Następnym razem pomyslisz zanim wystawiasz kolejną aukcje...

Cwaniactwo na allegro związane z nabijaniem kapuchy się szerzy...Może chociaż tym razem ktoś zanim wystawi aukcje sie zastanowi...

Zobacz koniecznie Blog Doroty oraz pamiętaj że do gry w paintball będą Ci potrzebne kulki do paintballa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda było 2 zł na cenę minimalną to teraz niestety są konsekwencje. Masz dwie opcje:

- oddać domenę - wg mnie honorowo i zgodnie z regulaminem allegro

- nie oddać domeny i tutaj dwie opcje: - dostaniesz negatywa, ostrzeżenie od Allegro i sprawa się skończy tym, że zachowasz domenę lub druga opcja - czyli opcja poprzednia + chłopak pójdzie do sądu sprawę wygra i i tak będziesz musiał oddać domenę

Teraz czy domena jest tego warta.

Wiem, że kobieta to rzadkość na forum PiO... niemniej jednak zwracaj się do mnie w rodzaju żeńskim ;)

Jeśli posiadasz psa to polecam Ci dla niego szelki Guard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Co się stało to się nie odstanie. My możemy Ciebie tu pocieszać, ale to nie o to przecież chodzi.

Spieprzyłeś sprawę, i to się liczy - niestety.

A co teraz?

Masz dwie opcje (chociaż podobno zawsze jest ta trzecia :D)

Zachować swój honor i dobre imię, przyznać się do błędu, przeprosić za zamieszanie, i oddać domenę.

Albo kombinować jak ta ostatnia gnida, co tu zrobić aby wywinąć się od odpowiedzialności, i zbierać negatywy itp.

W życiu wszyscy popełniamy błędy, trzeba za nie płacić - lecz niech ta lekcja będzie dla Ciebie nauką na przyszłość.

Nie martw się jutro będzie lepiej ;)

Pozdrawiam :shout:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już widzę jak Ci wszyscy tak "honorowo" radzący oddają z pokorą domenę czy inną rzecz sprzedaną za bezcen tylko dlatego, że się pomylili :P

Sytuacja od 2 stron wymaga zrozumienia, ale bardziej ze strony szczesliwca a nie poszkodowanego... bo on tez ma honor, albo moze zachowac sie jak hiena.. i zerowac na ludzkim bledzie:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to kwestie techniczne:)

Więc nie mówmy o cwaniactwie...

Chciał wycofać, myślał że oferta jest wycofana, jego wina, że wybrał złą opcję? ( tak mentalnie?)

Po prostu się pomylił korzystając z serwisu, nigdy Wam się nie zdarzyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposob kazdy moze odmowic sprzedarzy przedmiotu, bo zawsze moze powiedziec, ze sie pomyli. Jak sie kombinuje i chce sie przyoszczedzic na cenie minimalnej to wlasnie takie sa skutki. Jest to jego ewidentna wina i domena zostala kupiono prawidlowo.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wyraźnie napisał jak sprzedawał domenę miała PR0 później po aktualizacji PR3 wiec wycofał oferty bo za tanio by poszła ale nie zakończył aukcji to jego błąd można by to zrozumieć jak by miał z 5 komentarzy ale zapewne ma więcej.Pytanie dlaczego nie zakończyłeś aukcji?Moim zdaniem ty popełniłeś błąd i nie wydaje mi się że nie świadomie pewnie chciałeś później zobaczyć jaka będzie cena końcowa a była mała i teraz rozczarowanie.Jak byś miał trochę honoru to byś oddał domenę.

Wykonuję instalacje elektryczne oraz alarmowe więcej info na PW

Sprzedam domeny link do aukcji Klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby chciał wiedzieć jaka będzie cena końcowa to by nie odwoływał pierwszych ofert bo każdy wie, że im więcej "już zalicytowanych" tym większe zainteresowanie innych oglądaczy.

Jeżeli to co pisze autor jest prawdą, czyli wycofał te co były, nie zakończył, a na sam koniec ktoś zalicytował, to raczej nie jest to umyślne działanie a jedynie pomyłka. Osobiście uważam, że jeżeli jest dokładnie tak, to nie powinien oddawać domeny, jeżeli było inaczej i były jakieś przekręty to należy ją oddać.

Cwaniaków na allegro jest dużo, kilka (może kilkanaście) lat temu, sam dałem się nabrać na sfałszowany dowód wpłaty i oddałem komórke za free, ale mam teraz nauczkę chociaż że wszystko idzie podrobić.

Usati.pl - włoska odzież używana od bezpośredniego importera. Największa w Polsce hurtownia odzieży używanej z Włoch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak tu nie ma o czym dyskutować, umowa została zawarta. Jeżeli się nie dogada z kupującym to:

1. Nie sprzeda i dostanie negatywa + upomnienie z allegro i na tym koniec

2. Jeżeli kupujący jest wyjątkowo zawistny, to po odmowie sprzedaży zakłada sprawę i odzyskuje SWOJĄ domenę, którą zakupił.

3. Transferuje domenę i przełyka gorycz straty

To co zrobiłby ktoś inny, czy ja nie ma znaczenia. Osobiście także przez pomyłkę sprzedałem domenę za 1zł (z PR i trzyznakową) - jednak pomyłka wyszła przy wystawianiu i po prostu kliknąłem wystaw podobną i dałem aukcję od 1zł, nie zauważając, że ta kopiowana aukcja była tylko kup teraz - zdziwienie wielkie, bo zaraz została sprzedana i koleś na szybko przelał 1zł poprzez płacę z allegro i już prosi o kod. Jednak się dogadałem i mimo niechęci zgodził się na odstąpienie, w zamian oddałem mu zł + koszt przelewu + dodatek wypicie za moje zdrowie. Gdyby się nie zgodził i uparł, straciłbym domenę, gdyby dochodził swoich praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zaistniała dziwna sytuacja, ponieważ miałem pewną domenę na sprzedaż, miałem około 5 ofert, które wycofałem, ponieważ zrezygnowałem ze sprzedaży, i przekazałem domenę na inne cele. Ale patrzyłem wczoraj rano, że jednak aukcja nie została zakończona, choć oferty zostały wycofane... I ktoś wylicytował domenę za 5 zł.

Napisałem do niego wiadomość, wycofałem wszystkie oferty, oraz że zakończyłem aukcję.

Choć niestety aukcja trwała dalej, a ja nie miałem kontroli nad dalszą aukcją ponieważ, musiałem iść do pracy.

Przeprosiłem pana za kłopot. Ale niestety ten pan nie daję za wygraną i zgłosił sprawę na allegro. Również napisałem do nich, że wydawało mi się że aukcja została zakończona, jeśli wycofałem oferty... Allegro napisało mi wiadomość, iż to prawda oferty zostały wycofane, ale aukcja wciąż trwała.

Dzisiaj, patrzyłem dlaczego tak zacięcie walczy ten pan o tą domenę. Ponieważ domena ma pr3, choć na aukcji napisałem że ma pr0.

Allegro napisało do niego taką wiadomość Odpowiedź od tego pana dostałem taką:

jako, że allegro napisało, że wycofał Pan oferty nie aukcję i nie zajęło żadnego stanowiska.

Chłopak ma 18 lat i grozi mi sądem, jeśli nie będę z nim współpracował...

Czekam na opinie, co w tej sprawie zrobić, zaznaczam iż wylicytował ten przedmiot w ostatniej minucie...

Napisałem że nie otrzyma, ode mnie danych do konta, ponieważ to jest pomyłka w licytacji i tak się stało. Nie wysłał przelewu do mnie...

Pozdrawiam!

I czekam na odpowiedź: elzi31!

A pro po nie wiem czy to jest odpowiednia kategoria, jeśli nie jest, proszę o przeniesienie.

Czyli nie mam żadnej szansy, aby np allegro usunęło aukcję... lub też wygrać tą sprawę.

Witam to znowu ja, jednak sprzedałem domene, choć to trochę dziwne, ponieważ z tego co się dowiedziałem on na drugi dzień sprzedał domenę, komuś innemu. Okazał się zwykłym handlowcem... Pokaże wam link do mojej aukcji jak znajdę

https://allegro.pl/mp3god-pl-wyszukiwarka-m...1428881017.html

I oceńcie sami, przeczytałem opinie gdzieś tutaj, że miałbym czekać jaka będzie cena końcowa, to powiedz mi proszę, dlaczego wycofałem oferty? Aby ludzie od nowa mogli licytować? Moje konto istnieje na allegro od 2003 roku... Więc młodym użytkownikiem aż takim nie jestem...

Widzę Lena mnie rozumie, i nie które także osoby, widocznie prawie nikomu Ci którzy piszą, specjalnie zrobiłem, to widocznie nikomu którzy piszą negatywne opinie, nigdy w życiu wam się błąd nie zdarzył. Ideały jesteście, przecież ideały nie istnieją z tego co wiem, ale chyba się mylę :)

Pozdro;]

Pozdrawiam! elzi31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elzi31, za własne błędy trzeba płacić i tyle :)

Mogłeś zapłacić trochę więcej za wystawienie aukcji i dać cenę minimalną ale wolałeś zaoszczędzić parę zł.

Moje konto istnieje na allegro od 2003 roku... Więc młodym użytkownikiem aż takim nie jestem...

Czyli powinieneś bardzo dobrze wiedzieć że takie wycofanie ofert "bez ważnego powodu" jest nie zgodne z regulaminem ;)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że kiedyś ktoś samochód wylicytował w allegro za 30zł :)

Ale go nie otrzymał- przegrał sprawę w sądzie chociaż samochód mu się zależał bo w końcu kupił go zgodnie z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności