Skocz do zawartości

Pobieranie grafik.... a prawa autorskie


oloksyk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pomysł na na stronkę, w sumie to raczej zaplecze. Były by tam różne miejsca. I pomyślałem że mógłbym umieścić tam przeparsowane zdjęcia z tego miejsca Z Google Images lub też z Panoriamio. Teraz jak wygląda sprawa praw autorskich? Jeśli umieściłbym informację iż fotografie pochodzą z wyszukiwarki google to będzie wszytko wporządku czy złamał bym prawo?

Uroczystości rodzinne

Pięknie wykonane Zaproszenia ślubne ręcznie robione w rewelacyjnych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz sobie od tak po prostu wziąć czyjegoś zdjęcia i wkleić na stronie, przecież na "google images" wyraźnie Ci pisze, że zdjęcia mogą być chronione prawami autorskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na na stronkę, w sumie to raczej zaplecze. Były by tam różne miejsca. I pomyślałem że mógłbym umieścić tam przeparsowane zdjęcia z tego miejsca Z Google Images lub też z Panoriamio. Teraz jak wygląda sprawa praw autorskich? Jeśli umieściłbym informację iż fotografie pochodzą z wyszukiwarki google to będzie wszytko wporządku czy złamał bym prawo?

Google Images to tylko taki pośrednik. Musiałbyś sprawdzać licencję i autora każdego z tych zdjęć, które chcesz wykorzystać a jeżeli wchodzi w grę duża liczba zdjęć jest to raczej nierealne.

Bartek

Zapraszamy na irca - #seo na ircnecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności