Skocz do zawartości

Koszt reklamy na facebook?


Geekboy68k

Rekomendowane odpowiedzi

O ile wiem na na FB ustawia się ile możesz dziennie wydać w dodatku kase Ci ciągną z karty. Wg mnie trochę naciąganie ludzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena, a właściwie współczynnik: cena/liczba wyświetleń prawdopodobnie zależy silnie od konkurencji, bo ilość miejsc reklamowych jest ograniczona a reklamy są serwowane wszystkim. Powyższe potwierdza obserwacja taka: w grudniu (przed świętami) za cenę kilkanaście centów/klik ilość wyświetleń bardzo mizerna, w styczniu cena taka sama a wyświetleń kilkadziesiąt razy więcej.

No i podstawowa informacja: cenę i budżet dzienny wybierasz sobie sam, a FB na tej podstawie steruje liczbą wyświetleń (i miejsc pewnie też). W praktyce: kilkanaście centów za klik -> kilkadziesiąt tys. wyświetleń (ale to silnie zależy od okresu, o czym pisałem wcześniej i być może innych czynników - trza sprawdzić organoleptycznie). Ilość klików będzie oczywiście zależeć od kreacji, tematyki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie ma lepszego lub gorszego bo oba systemy znakomicie się uzupełniają. Na fejsie można bardzo precyzyjnie poustawiać pewne targety to przynosi bardzo pozytywne rezultaty. To nie jest złoty środek na wszystko co się rusza, w każdym razie dla wielu kampanii nam się sprawdził tak co najmniej 5x lepiej niż AdWords.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności